Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Arkadiuszu - dziękuję. Nie planuję prowadzić delonki jako bonsai, ale zauważyłam, że bardzo mu służy płaska donica. :) Pozdrawiam również!

Kasiu - oj bardzo się rozrosło. Musiałam zrobić sporą selekcję i oddać część doniczek w dobre ręce, bo przestały mi się mieścić nawet w szóstym rzędzie przy oknie. ;:219 Zostawiłam ulubione, w sumie na dobre wyszło, bo mogę im poświęcić więcej uwagi.

Alicjo - dziękuję bardzo.

Justyno - już nadrabiam, poniżej będą i fikusy. :)

Henryku - dziękuję.

Aniu - serdeczne dzięki. :) I mogę się tylko zgodzić. Potrafię patrzeć jak zaczarowana, jak jego liście falują na wietrze. Jest niezwykle dekoracyjny. Między innymi dlatego znów podjęłam się wysiewania płomyków. :)

A wspomniane malutkie płomyki rosną. :) Nasiona musiały być świeże, bo już pokazała się połowa siewek, a zaczęły wychodzić dokładnie 6 dni po namoczeniu i wysianiu.

Obrazek

Jeśli chodzi o Adenium z wysiewu styczeń/luty 2017 zostawiłam sobie tylko sześć roślin. Tą zimę zniosły ciężko, pogubiły wszystkie liście (chyba ze względu na to, że było tak szaro i ciemno przez prawie dwa bite miesiące). Ale ładnie odbiły, brzuszki im urosły. Przesadzałam je w zeszłym roku.

Obrazek

Obrazek

Kamelie w tym roku też bardzo późno zaczęły puszczać nowe przyrosty, ale jak już zaczęły, to nawet udało im się nieco rozbujać. Jak na nie. :)

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie kwiatów z listopada 2020, kwitła ta mniejsza, NN-ka. :)
Obrazek

Azalia indyjska, która jest ze mną od 2015 roku. :)

Obrazek

No i fikusy. ;:167 W tym roku i one źle zniosły zimę, brak światła dał się mocno we znaki. W związku z tym darowałam im defoliację, a cięcie przeprowadziłam bardzo późno, bo w połowie lipca. Ale jak widać puściły już mnóstwo nowych liści i mają się (odpukać) doskonale. U drobnolistnych wypadło sporo gałęzi, ale nie przejmuję się jakoś bardzo, bo wiem, że w sezon lub dwa nadrobią straty.

Obrazek

Obrazek

Marchewa chyba ucierpiała najbardziej, wypadły dwie główne gałęzie. Takie życie. Zmienił się zupełnie jej kształt, ale w sumie może wyjdzie jej to na dobre. Okaże się za parę sezonów.

Obrazek

Wielki Benjamin za to dzielnie zniósł zimę i nawet się nie powyciągał od braku światła.

Obrazek

Awokado Dziwadełko (dwuzarodkowe), które wykiełkowało w 2018 roku. Kawał drzewa. Mimo ostrego cięcia raz lub dwa razy do roku ma już jakieś 1,8 m z doniczką i rośnie jak szalone. :)

Obrazek

Granatowiec (wysiewany w lutym 2015), już po letnim cięciu.

Obrazek

A to sadzonka z tego powyżej, robiona chyba w 2017, ale 100% pewności nie mam, bo ukorzeniałam ich całą masę. Zresztą na pierwszym zdjęciu, w tle za płomykami są kolejne sadzonki granatowców. ;)

Obrazek

I Begonia "Albo-Picta", którą mam od 2017 roku. Również wielokrotnie cięta, a po każdym cięciu robiłam sadzonki i wszystko się doskonale ukorzeniało. :)

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asia no wreszcie pokazałaś co nie co ze swoich zbiorów. Wszystko takie fajne rozrośnięte i zadbane Nie wiem co pierwsze chwalić. Podobają mi się ficusy z korzeniami na zewnątrz. Granaty takie gęste, fajne drzewka.
Awocado 1.8 m toż to szok ;:oj
Azalia indyjska pięknie rozrośnięta, czy ona też jest przycinana? Masz jej zdjęcia z ostatniego kwitnienia, musiało to pięknie wyglądać.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu, piękne fikusy ;:138 ;:138 ;:138 Bardzo podobają mi się ich pnie, świetnie rosną.
Zresztą inne też bardzo ciekawe, a najbardziej spodobał mi się granat.
Pozdrawiam - Justyna
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Tęskniłam za takimi widokami. Piękne granaty , szczerze przyznam, że jeszcze nigdy nie widziałam żadnego na żywo :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasia i Jej cudowności ;:oj . Najbardziej byłam ciekawa, jak rosną Twoje Adenium, pamiętam je jeszcze jako maluchy, a tu proszę - śliczne brzuszki w pięknej oprawie. Prawdziwa artystka z Ciebie ;:138 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dużo ładnego zielonego u Ciebie. Gratuluję! ;:215
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Puk, puk Asiu gdzie się znowu zgubiłaś?
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

kasia74
Ech, sama nie wiem... Na wszystko brak czasu. Ale zielenina cały czas stoi na każdym parapecie w domu. :) Kasiu - Azalię przycinam po kwitnieniu, co roku. Zaraz podrzucę zdjęcia tegoroczne, bo akurat kwitnie. I to pięknie. :)

Duju, Annau, Basiu, Henryku - dziękuję Wam, choć z tak potwornym opóźnieniem, ale ze szczerego serca. ;:167

Wspomniana wyżej Azalia. Wiecie, że ona jest ze mną od 2013 roku? :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kamelia "Brushfield Yellow" - w tym roku tylko ona u mnie kwitnie, ale to pewnie dlatego, że jako jedyna nie była przesadzana latem.

Obrazek

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Azalia wspaniała i cudownie kwitnie. Zauroczyłam się nią po prostu, ale jakby nie patrzeć to kamelia też prezentuje się zjawiskowo ;:167 gratuluję ;:138
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pelidea pisze: Wspomniana wyżej Azalia. Wiecie, że ona jest ze mną od 2013 roku?
Wiemy , wiemy ;:oj Zawsze podoba mi się jej kolor. Nigdy na taką nie trafiłam. Teraz jest sporo azalii w sklepach, ale takiej nigdzie.
Kamelia również śliczna ;:138
Pozdrawiam i pokazuj zieleninkę.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne są te rośliny i kwiaty - urzekają kształtem i kolorem. ;:138 Wiem, że takie lubisz. ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

To niesamowite, że tak długo udało Ci się utrzymać przy życiu azalię, a jeszcze do tego w tak doskonałym stanie ;:138 , podzwiam.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ach te Twoje drzewka bonsai,cudeńka wprost i patrzę na nie z zachwytem ;:215 a płomień Afryki ;:172 rewelka ;:333
Pozdrawiam :wit i miłego weekendu życzę ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”