Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kliwia cudowna, piękne ma kwiaty ;:oj
Marzy mi się taka, ale nie mam niestety skąd wziąć sadzonki ;:145
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Bardzo ładnie zakwitła kliwia, to moja ulubiona, bo ma również ładne liście. Moja z konieczności jeszcze odpoczywa.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pięknie zakwitła kliwia :) Ta którą mam którą mam od kilku lat zakwitła raz, a potem zaczęła tworzyć przyrosty i od tego czasu nie kwitnie.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Justynko :wit
Dzięki za odwiedziny ;:196 możesz zaglądać częściej ;:108
zapraszam.
Co liści kliwii to fakt,że z czasem przybywa ich coraz więcej a tym samym zajmują więcej miejsca i mogą nieco przeszkadzać.Jednakże okresowo trzeba usuwać te starsze i tym samym znów zajmują nam mniej miejsca.Nasza stoi na kwietniku przy oknie za firanką i nie zabiera miejsca innym roślinom,widać miejsce jest dla niej odpowiednie bo zaczyna kwitnąć częściej.
Pozdrawiam.


Witaj Anetko :wit
Miło,że podoba Ci się nasza kliwia ;:196 Szkoda tylko,że rzadko ją można spotkać w marketach dlatego my kupiliśmy naszą w necie od hodowców z gospodarstwa ogrodniczego co i Tobie proponuję zrobić.
Pozdrawiam.

Hej Olu :wit
Miło mi gościć Cię znów w moim wątku ;:138
Olu z mego doświadczenia wynika, że odrosty nie hamują kwitnienia kliwii pod warunkiem,że po przekwitnięciu usuwasz cały pęd kwiatowy.Nasza wypuściła cztery odrosty i zakwitła w międzyczasie.Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Hej Basiu :wit
Dzięki za kolejne odwiedziny ;:196
Miło,że i Tobie podoba się nasza kliwia ;:138
Mam do Ciebie pytanie czy po przekwitnięciu wycinasz pęd kwiatowy?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zawsze miałem dylemat Arkadiuszu - czy twoje rośliny są ładniejsze, czy zdjęcia na których je przedstawiasz.
Już się przyzwyczaiłem, że w cudny sposób pokazujesz piękne rośliny ;:138
Przedstawienie kliwii fenomenalne ;:180 (ND Awards, czy National Geographic już się upominali?) :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Andrzeju :wit

Swoimi odwiedzinami i zachwytem nad prezentacją moich podopiecznych zielonych sprawiłeś mi wielką przyjemność ;:180 ;:180 ;:180 a zarazem wprowadziłeś mnie w zakłopotanie :oops: Staram się jak mogę wyeksponować ich naturalne piękno ale przyznam się,że rzadko kiedy jestem zadowolony ze swej pseudo graficznej pracy "twórczej" :D
Skoro jednak taka a nie inna jest o niej Twoja opinia tzn.,że nie jest najgorsza co jest dla mnie bardzo budujące i motywujące do jej kontynuowania ;:108
Bardzo Ci dziękuję za odwiedziny i Twoje hymny pochwalne,które natchnęły mnie ponadto poetycko aby odwdzięczyć się Tobie za tak wysoką ocenę mojej pracy.Nie wiem dlaczego i skąd nagle przyszedł mi do głowy Jan Kochanowski i jego poezja,którą w ogóle lubię a zwłaszcza jego.Być może z moich wypocin powstały bardziej rymy częstochowskie aniżeli wiersz na chwałę Twoich peanów za co z góry przepraszam ;:306

„Jak szlachetne Twe posłowie,nikt się nie dowie jako smakuje aż w wątku moim przeczytawszy je esencyją jego wyczujesz.”

Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
any57 pisze: (ND Awards, czy National Geographic już się upominali?) :wink:
P.S.Nie ma dnia,żeby nie zwracali się z tym do mnie :;230
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Coraz to nowe rozdaje roślin widzę u Ciebie. Ale jedno co je łączy to wspaniały wygląd, który zawdzięczają swemu opiekunowi ;:108 A na zdjęcia nie tylko nie mogę się napatrzeć, ze względu na to co przedstawiają, ale tez na to jak są zrobione- perfekcja ;:oj Skradła moje serce kompozycja świąteczna- rośliny wyeksponowane ze smakiem tworzą zachwycającą kompozycję ;:167
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Karolinko :wit
Miło mi gościć Cię jako mojego nowego Gościa ;:138
Dzięki za odwiedziny i b.miłe słowa
pod adresem moich podopiecznych i ich aranżacji a szczególnie tych świątecznych ;:196 Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do kolejnych odwiedzin.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Mam do Ciebie pytanie czy po przekwitnięciu wycinasz pęd kwiatowy?
Nie, nie wycinam, obrywam tylko przekwitłe kwiaty, żeby nie zawiązywały się nasiona, bo nie zamierzam wysiewać. Kiedy pęd kwiatowy robi się już żółty, wtedy próbuję go lekko wyciągnąć, jeżeli się nie daje, to czekam jeszcze kilka dni.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Basiu :wit

Dzięki za info ;:196
Ja jak już nadmieniłem wcześniej w tym poście wycinam pęd po przekwitnięciu wg wskazówek profesjonalnych hodowców Ty wyrywasz ale praktycznie na to samo wychodzi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Justynko - Anetko - Basiu - Olu - Andrzeju - Karolinko

Dziękuje Wam bardzo za odwiedziny i pozostawiony po nich ślad w postaci bardzo miłych,bardzo sympatycznych i bardzo życzliwych postów ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin.

W dzisiejszym poście trochę egzotyki na załączonych zdjęciach zrobionych w trakcie pobytu w ramach zimowego wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich a dokładniej na Wyspie Lanzarote.
Roślin różnego rodzaju i gatunków jest tam sporo ale nie sposób dotrzeć do wszystkich z kamerą i uwiecznić je na zdjęciach i podzielić się na ich temat Wami wrażeniami.

Przy tej okazji zapraszam również do odwiedzin w moim drugim wątku:Moje podróże po kraju i świecie w którym można poczytać o wyspie na której spędziliśmy dziesięć dni oraz obejrzeć na załączonych zdjęciach te malowniczą wyspę.

Przedłużeniem prawego skrzydła naszego hotelu były pierwsze piętrowe domki- kwatery a pod nimi rosnące ciekawe gatunki egzotycznych roślin.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Opuncja z dojrzałymi już owocami.

Obrazek

Bugenvilla rosnąca w pasażu recepcjji.

Obrazek Obrazek

Kolejne nieco młodsze i nie przycinane rosnąca na zewnątrz.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przekwitnięte już strelizie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Dorodny grubosz.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Dorodne palmy rosnące na chodniku prowadzącego na deptak przy oceanie.

Obrazek

Euphorbia canariensis-Wilczomlecz kanaryjski

Sukulent występujący naturalnie na Wyspach Kanaryjskich.Jest endemitem tzn.że poza uprawą nie spotyka się go w innych rejonach świata.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Aloe vera- Aloes zwyczajny barbadoski/najprawdopodoniej?Nie jest endemitem,pochodzi z Afryki i Azji mniejszej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tuż przed zmierzchem.Tereny usytuowane tuż przy drodze do centrum handlowego nad oceanem.Widać jak ciągły porywisty wiatr targa liśćmi palm

Obrazek

Obrazek

Na pierwszym planie Aloesy barbadowskie.

Obrazek

Pióropusze palm porywane wiatrem.

Obrazek


Zapraszam również do obejrzenia mojego wątku: Moje podróże po kraju i świecie-a w nim nowy post nawiązujący do naszego pobytu na Wyspie Lanzarote.
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wspaniałe egzotyczne rośliny, my u siebie w domach hodujemy miniaturki a na świecie w naturze to takie olbrzymy, jak np. palmy czy grubosz ;:oj
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wspaniała fotorelacja ;:167 aż mi serce mocniej zabiło gdy zobaczyłam tą bugenwille w formie drzewka :D cudna.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”