Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Sukulencik36 pisze:Witaj Arkadiuszu.. ;:167 Wspaniałe rośliny, aczkolwiek co do aloesa nie byłabym pewna czy to aristata.. Wydaje mi się że to inny gatunek ;:167

Buziaki zostawiam ;:167
Dzięki za odwiedziny I miły post ;:180
Dla wyprowadzenia Cię z błędu lub też nie wklejam link z netu ze zdjeciem Aristata,które pozwoliło mi rozpoznać mojego sukulenta:

https://kwiaty-ogrody.pl/rosliny-donicz ... ristata-2/

Weź poprawkę na to że mój aloes jest jeszcze młodą roślinką i jego liście wyciągają się ku górze a z czasem na początek liście zewnętrzne będą się rozkładały na boki.
Jeżeli jednak dojdziesz do wniosku że Ty masz rację to nic innego mi nie wypada jak tylko powiedzieć że Kobieta ma zawsze rację ;:196
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 760
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Mi się również wydaje że Twój aloes ościsty to inny gatunek , ma grubsze liście. Może się mylę.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ten z linku to nie aristata,a wygląda bardziej jak Humilis :) z góry przepraszam za zaśmiecenie zdjęciami Twojego wątku ;:167

Zobacz mojego humilisa
Obrazek

I mojego aristata, zwróć uwagę że aristata ma takie nitki na końcówkach ;:167

Obrazek

Twój jest bardzo podobny do mojej brevifolii ,ale pewności nie mam ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dziewczynki jeżeli Encyklopedia roślin się myli tzn.że i ja się mylę a
Wy macie rację jak zawsze zresztą kobiety ;:303
Dziękuję za odwiedziny I wymianę poglądów;:180
Zapraszam ponownie do mego wątku I pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ciekawe doświadczenie z ukorzenianiem pióropusza ze "swojego" ananasa, to zupełnie co innego, niż kupienie gotowca, wygląda super ;:63 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hejka Basiu ;:138
Fajnie,że jesteś i dzięki za łechcący me serce Twój post ;:196
Przyznam się,że miałem wąty co do przyjęcia się młodego pióropusza dopóki nie zobaczyłem jego pierwszych korzonków w trakcie ukorzeniania w wodzie.Kolejne obawy to czy posadzony mimo w odpowiednim podłożu przyjmie się?
Udało się jednak,przyjął się ale trzeba było uważać z podlewaniem i nawożeniem-podlewa się go dopiero po całkowitym wyschnięciu podłoża.
I jak wspomniałem wcześniej w moim wątku,nie wolno narażać go na zbyt silne nasłonecznienie-kilka starszych liści miało co prawda niezbyt silne poparzenia ale jednak.
W ciągu lat robiłem kilka prób ukorzenienia ananasa co opisywano tylko a nie demonstrowano na video w necie ale bez powodzenia.
Po prostu nie ta technika.Po zakupieniu doniczkowego ananasa przejrzałem kilka materiałów filmowych i wybrałem jeden z nich na którym
nie odcinano pióropusza a "wykręcano" w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara i okazało się,że ta technika przynosi efekty.
Polecam Wszystkim bo to fajne i ciekawe doświadczenie i mam nadzieję,że będzie zdrowo rósł,chociaż w jego owocowanie trochę wątpię.
Jeżeli już miałby zaowocować w doniczce to dopiero po kilku a nawet kilkunastu latach.
Pozdrawiam Basiu,dziękuję za odwiedziny i życzę miłego tygodnia :wit ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne kwiatki ma ten skrętnik a Sansewieria krasnolud niezwykłe łodyżki :D Też wielokrotnie bawiłam się ananasami i tez bez powodzenia; może faktycznie to wykręcenie robi zasadniczą różnicę!! Trzymam kciuki za powodzenie w jego uprawie!!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cenne podpowiedzi Arkadiuszu ;:333
Muszę więc ponownie spróbować wyhodować ananasa.
Nie wykręcałem jak wspominasz, lecz obciąłem i udało mi się ukorzenić w wodzie. Niestety po posadzeniu w doniczce nie dał rady.
Dziękuję za cenne wskazówki - będę pilnował podlewania (o ile oczywiście mi się uda ukorzenić )
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Beo - Sukulenciku36 - Anno - Basiu - Igo - Andrzeju

Witam Was :wit i dziękuję za odwiedziny w moim wątku jak i za miłe posty i zawarte w nich między innymi poglądy dotyczące nazw poszczególnych roślin jak i ich hodowli od momentu ukorzenienia ;:180
Pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości i zapraszam do kolejnych odwiedzin.

W dzisiejszym poście:
Schlumbergera już zakwitła.
Ponowne kwitnienie skrętnika.
Moje oplątwy.

Grudnik - Schlumbergera

Grudnik jest też nazywany grudniakiem, zygokaktusem, kaktusem bożonarodzeniowym, albo szlumbergerą (to od jego łacińskiej nazwy Schlumbergera truncata). Do naszych domów trafił z brazylijskich lasów, gdzie porasta? wierzchołki drzew. Jego pochodzenie sprawia, że grudnik ma dość specyficzne wymagania uprawowe, ale też dzięki temu zaczyna kwitnąć w listopadzie ? czyli brazylijską wiosną.Źródło tekst: e-ogródek.pl

Jako jeden z wielu jest u nas już trochę czasu i jako jednego z wielu cechuje go kwitnienie o różnych porach roku a nie tylko i wyłącznie w grudniu jak jego nazwa wskazuje,czy też w listopadzie kiedy to w Brazylii miejscu jego pochodzenia jest o tej porze wiosna.
na razie zakwitł tylko jeden kwiat i chyba warto go było uwiecznić na zdjęciach bo cieszy oczy swoją urodą-czy tak oceńcie sami?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Skrętnik - Streptocarpus

Na temat jego pochodzenia pisałem w jednym z ostatnich postów,dzisiaj zdjęcia z jego drugiego kwitnienia po przesadzeniu do nowego podłoża.W trakcie rozwijania się jego pąka kwiatowego rozerwał się lewy płatek ale moim zdaniem niewiele stracił na urodzie i mimo to moim zdaniem warto było uwiecznić go na zdjęciach.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Oplątwy - Tilandsie

Oplątwa (Tillandsia L.) ? rodzaj roślin jednoliściennych z rodziny bromeliowatych (Bromeliaceae). Występuje w tropikalnych obszarach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Do rodzaju należy ok. 690 gatunków[3], ale w tradycyjnym, szerokim ujęciu jest to takson polifiletyczny[2].Źródło tekst:Wikipedia.

Oplątwy-ionantha i brachycaulos są u nas już przeszło cztery lata,są łatwe w hodowli i należą do ciekawych roślin tropikalnych.
Na zdjęciu poniżej ionantha z młodym przyrostem,który pojawił się po przekwitnięciu.

Obrazek

Po przyniesieniu do domu w 2017 roku po dwóch miesiącach ionantha zakwitła.

Obrazek

Obrazek

Oplątwy wymagają okresowej kąpieli i nawożenia na zdjęciu przed kąpielą.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Oplątwy w czasie kąpieli.

Obrazek

Oplątwy po wyjęciu z wody-liście po nasyceniu się wodą ciemnieją.Jeden raz na dwa miesiące do kąpieli dodaję nawozu proporcjonalnie do ilości wody w pojemniku.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit i zapraszam do odwiedzin mojego wątku
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Oplątwy to bardzo oryginalne rośliny, w takiej aranżacji wyglądają bardzo ciekawie ;:215 Bardzo ładne zdjęcia ;:333 i nie miałam pojęcia, że tak się je "podlewa" :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię szczególnie miło Lidiojako mojego nowego gościa :wit
Dziękuję bardzo za odwiedziny w moim wątku i bardzo sympatyczny w treści post ;:180 ;:180 ;:180
Aileen pisze:Oplątwy to bardzo oryginalne rośliny, w takiej aranżacji wyglądają bardzo ciekawie ;:215 Bardzo ładne zdjęcia ;:333 i nie miałam pojęcia, że tak się je "podlewa" :)
Tego typu kąpiele wykonuję oplątwom bardzo rzadko i zwłaszcza wtedy gdy trzeba je dokarmić czyli nawozić,można to robić co kilka tygodni albo jak w moim przypadku raz na dwa miesiące od wiosny do końca lata.
Najczęściej zraszam je odstaną wodą wlewaną do plastikowej butelki zaopatrzonej w spray,częściej latem w upalne dni,zimą również jeżeli stoją na parapecie pod którym grzeje kaloryfer .Tą samą metodą można by je nawozić ale pomijając zabrudzenia otoczenia nawozem,roślinom dostarcza się w ten sposób minimum pokarmu.
Polecam hodowlę oplątw,gdyż są mało wymagające.
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 760
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wspaniałe rośliny te oplątwy , szczególnie Twoje. Zdjęcia tez pięknie zrobione.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Oplątwy urocze, ale aranżacje z nimi jakie ładne. Z drewnem harmonizują doskonale.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”