Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne i dorodne rosliny jak z katalogu.... Nidy jeszcze nie widziałam tak dużej draceny :)
Zdjęcia mistrzowskie dodajace roslinom niemal mistyczego wymiaru i podkreslajace ich wspaniałą urode ;:138
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię Igo :wit

Swoimi odwiedzinami w moim wątku sprawiłaś mi wielką przyjemność-Jesteś u mnie zawsze mile oczekiwana ;:196.Zaś treścią swojego postu bardzo mnie ujęłaś :oops:
Dziękuję Ci bardzo za odwiedziny i pozostawienie śladu po swojej wizycie w postaci tak miłego i sympatycznego postu ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie,życzę miłego dnia ;:3 ;:3 ;:3 i zapraszam do kolejnych odwiedzin.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arkadiuszu, odwiedziłeś mój wątek, moje swojskie, wiejskie progi a ja odniosłam wrażenie, że wpadł do mnie niespotykany, egzotyczny motyl. Zdążyłam się zorientować, że pociągają Cię niezwykłe rośliny, niepospolite krajobrazy, poza tym masz duszę wnikliwego obserwatora, botanika.
Pokazałeś kliwię, która zaszczyciła wielokrotnym kwitnieniem. Taka seria robi wrażenie. Moja kwitnie trzeci raz w tym roku i traktuję to jako sukces ale daleko mi do Twoich rekordów.
Muszę jeszcze raz uważnie obejrzeć Twoje zdjęcia.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Traffcia
100p
100p
Posty: 112
Od: 7 kwie 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Tak, ilość kwitnień kliwii oraz seria zdjęć "dokumentalnych" robi ogromne wrażenie.
Natomiast moja kliwia robi sobie wakacje. Jak na razie około roczne :(
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Igo-Kasiu/Kaniu-Beatko

Witam Was Wszystkie :wit i
dziękuję za odwiedziny i bardzo miłe w treści posty ;:180
Pozdrawiam Was Forumowiczów I Gości.

Kasiu/Kaniu-jakże miłe spędziłem czas na przeglądaniu Twego bardzo ciekawego i kolorowego wątku ;:138Twoje swojskie,wiejskie progi są jak pisał poeta "sielskie anielskie ".Z pewnością odwiedzę Twój wątek jeszcze nie raz. Tymczasem serdecznie pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Beatko-dziękuję za komplementy pod moim i moich zielonych adresem ;:196. Bardzo ładnie i ciekawie piszesz,lubię czytać Twoje posty.Zapraszam do kolejnych odwiedzin i napisania kolejnego sympatycznego i ciekawego postu.Miłego wieczoru.

W dzisiejszym poście:
Aloes ościsty
Eonium drzewiaste
Eszeweria
Kalanchoe
Pieprzówka rozesłana
Koleus

Aloes ościsty-Aloe aristata

Natknąłem się na niego przypadkiem będąc na zakupach w markecie. No i okazało się,że Sukulencik jedna z naszych Forumowiczek miała rację,że prezentowany przeze mnie wcześniej aloes to nie aristata i po sprawdzeniu przyznałem Jej rację. Niestety wujek GOOGLE nie rozpoznał nazwy mojego aloesa bo okazało się, że to mitriformis a nie aristata.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Eonium drzewiaste-Eonium arboreum

Odcięte dwa przyrosty z rośliny matecznej rosnącej w pojemniku szklanym.Po 24h I zasuszeniu końcówek ich pędów posadzone do nowego podłoża ładnie się przyjęły i zdrowo rosną ciesząc oko.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Eszeweria-Eheveria

Odcięta od rośliny matecznej posadzona dwa miesiące temu po upływie 24h i zaschnięciu pędu do świeżego podłoża jak widać dobrze się ukorzeniła i rośnie zdrowo.
Obrazek Obrazek

Kalanchoe Blossfelda-Kalanchoe blossfeldiana

Uzyskana z rośliny matecznej jesienią.Długo nie chciała się przyjąć ale nie dała za wygraną i zakwitła.

Obrazek Obrazek
Obrazek

Pieprzówka rozesłana-Peperomia serpens

Bardzo zmarniała w okresie zimy i tak jak Kalanchoe długo nie chciała się przyjąć jako odrost z rośliny matecznej.Jest kolejnym przykładem na to, że nie trzeba się zniechęcać lecz uzbroić się w cierpliwość i dać maksimum czasu roślince na przyjęcie się w nowym podłożu zwłaszcza w okresie jesieni i zimy.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Koleus-Coleus

Inna odmiana bardzo ciekawa o wyjątkowo bardzo dużych ciemno-brązowych liściach z białym wzorzystym marginesem na obwodach.Koleus to roślina jednoroczna i z trudem i ta tak jak i poprzednie przertwała okres jesienno-zimowy.Niedawno zaczęła wytwarzać kwiatostany,które jednakże usuwałem-robię to zawsze aby roślina nie wyciągała się w górę.

Obrazek

Pozdrawiam :wit i zapraszam do swojego wątku
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Arkadiuszu :wit piękny Filodendron 'Birkin', bardzo mi się one podobają, ale nie mam na niego miejsca. Ostatnio natrafiłam na niego w sklepie, ale nie dałam się ponieść.Koleus też bardzo ładnie się prezentuje i ma spore te liście. Zadziwia mnie zawsze ilość odmian, jest ich naprawdę sporo. Miłego wieczoru
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię Aniu tyż wieczorem ale z ciepłym i delikatnym powiewiem kanaryjskiego zefirka.Piszę do Ciebie z Gran Canaria a dokładniej z Mas Palomas gdzie spędzam mile czas na wypoczynku z rodzinką.Miło,że napisałaś swój sympatyczny post bo czytam go z podwójną przyjemnością prawie na krańcu świata.
Aniu nie rezygnuj z kupna i hodowli 'Birkina' bo jest to jak sam się przekonałem wdzięczna i dekoracyjna roślinka i wcale nie taka rozłożysta by moglo braknąć Ci dla niej miejsca.Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnej nocy dziękując za odwiedziny w moim wątku. :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ach, te Twoje peperomie. :D Każda z nich w doskonałej formie.
A koleus jako roślina domowa wygląda bardzo wytwornie i jest zadziwiająco olbrzymi. Uprawialam je z powodzeniem jako ogrodowe, jednak nigdy nie udało mi się ich przezimować na parapecie.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Wandziu :wit
Fajnie,że znowu zajrzałaś do mego wątku lubię kiedy do mnie zaglądasz nie tylko dlatego,że chwalisz nas tzn.moje zielone,moje nieskromnie pisząc osiągnięcia w hodowli,zdjęcia ujęcia itp.Prezentowana przeze mnie Peperomia serpens zaskoczyla mnie swoją silną wolą przeżycia.Mam nadzieję, że również moje czynione starania ku temu aby jej w tym pomóc tzn.odp.podlewanie,nawożenie,odwracanie do słońca itp.bardzo jej pomogły.Identycznie traktowałem pokrzywkę ale wątpiłem w jej dalszą wegetacjęPomoc pomocą ale czy to nie aby gatunek z rodzaju "olbrzymòw" potrafiących przeżyć zimę i dotrwać do prawie,że lata i chełpić się swoimi olbrzymimi i dorodnymi w porównaniu z innymi pokrzywkami liśćmi. Jest teraz okazja by ją rozmnożyć ale rezygnuję ze względu na brak dla niej miejsca-aktualnie swoją rozłożystością zajmuje pół jamnika ;:oj
Nie obywa się również bez problemów z peperomiami.Otóż Variegatę i Rain drop opanowały grzyby z którymi przegrywam walkę stosując odp.preparat.Nasuwa się pytanie czy jest on odpowiedni?Dziś poszła na kompost.Variegata,Rain drop jeszcze wegetuje ale co jakiś czas odcinam zagrzybione liście po to by na innych znów się one nie pojawiły.Może Ty Wandziu albowi Ktoś z Forumowiczów rozszyfrujecie jaki to rodzaj grzyba i czym go tępić?Pojawia się na spodzie liści mając wygląd płaskich brązowych plam po roztarciu paznokciem wycieka z niego niewielka ilość przeźroczystego płynu.
Wiem tyle,że Peperomie nie powinny stać na parapecie na słońcu i mimo zestawienia ich na półkę za firanką grzyby atakują nadal?
Dzięki z góry za rady i pomoc w zwalczeniu grzybicy u Peperomii
Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę ;:41
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zastanawiam sie, jak bym Ci mogła poradzić, ale nie mam na tyle doświadczenia, by się wypowiadać w tej sprawie. Choroby grzybowe są najgorsze, bo ze szkodnikami mozna sobie jakoś poradzić.
Kiedy ja zaobserwuję jakieś objawy grzyba, stosuję tylko Topsin, niczego innego nie probowałam. Dotyczy to zarówno ogrodowych, jak i doniczkowych.
Zwykle Topsin pomaga, jednak gdy jest nieskuteczny, to jestem zupełnie bezsilna i po prostu roślina idzie na kompost.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wandziudzięki za rychłą odpowiedź ;:196
Zgadzam się z Tobą,że "...ze szkodnikami można sobie jakoś poradzić...".Od lat stosuję ten sam niezawodny preparat do ich tępienia i po niedługim czasie rośliny nimi zaatakowane stosunkowo szybko się odradzają.
Cenną jest dla mnie Twoja informacja o preparacie o nazwie Topsin i nic innego mi teraz nie wypada jak tylko zaopatrzyć się w niego i wypróbować go na dwóch kolejnych również zaatakowanych Peperomiach-tępolistnej i kropli deszczu,obym tylko miał szczęście go dostać.Trzymaj kciuki bo nie mogę patrzeć na zarażane liście obu równie dorodnych roślinek.
Dzięki raz jeszcze za poradę i życzę miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Rośliny piękne, co jedna to ładniejsza :) Muszę zaryzykować z cięciem mojego fikusa, może również rozrośnie się na boki :?: Kliwia z cudownymi kwiatami ;:63
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Anetko :wit
Fajnie, że jesteś ;:333 Przyznaję że czekałem na Twoje odwiedziny ;:108 no i na Twój post,który jak każdy jest zawsze bardzo miły w treści ;:196
Co do fikusa i jego cięcia to bywa różnie bo albo wypuści dwa odrosty i rozrasta się na boki albo wypuszcza tylko jeden.Uważam,że kto nie ryzykuje temu po cięciu na boki się nie rozrasta :D
Pozdrawiam i słonecznej niedzieli życzę ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”