Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wando to wg mnie bokarnea wygięta inaczej nolina wygięta. Ale może się mylę zobaczymy co Arek odpisze.
Arku piękne hipeastrum i jak ślicznie skomponowane na stole. Brawo bardzo mi się podoba. ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Wandziu

Witam poświątecznie :wit
Bardzo mi miło,że znów odwiedziłaś mój wątek :heja Dziękuję za odwiedziny i ślad po nich pozostawiony w postaci bardzo miłego i sympatycznego postu.
Cieszę się,że artykuł ze strony internetowej był Ci pomocny i pozwolił pogłębić Twoją wiedzę odnośnie hodowli poszczególnych gatunków roślin ;:138
Miło mi,że spodobało Ci się moje świąteczne hippeastrum,wkomponowane w świąteczne otoczenie-dziękuję w jego imieniu ;:196
Ta "trawka w różowej osłonce" jest to,jak już wtajemniczyła Cię Kasia,Nolina wygięta/Nolina recurvata-to jej wcześniejsza nazwa a aktualna to-Beukarnea wygięta lub jak napisała Kasia-Bokarnea wygięta/Beucarnea recurvata.W naturze rosnąca na terenach półpustynnych Meksyku.Na moich zdjęciach to młody a właściwie młode egzemplarze bo jest ich trzy w doniczce.Roślinka,którą bardzo lubię,ma małe wymagania i jest dekoracyjna,nazywana jest również"stopą słonia".To już któreś z kolei w mojej hodowli.
Na zdjęciach poniżej moje pozostałe,które hoduję od lat a które znajdziesz na stronach mojego wątku.Kliknij na zdjęcie żeby powiększyć.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Witaj Kasiu :wit

Bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin bo już stosunkowo długo nie zaglądałaś do mojego wątku ;:185
Dziękuję bardzo za odwiedziny i komplementy po adresem mojego świątecznego hippeastrum ;:196
Podziękowania również za info dla Wandzi odnośnie "trawki w różowej osłonce" czyli Bokarnei wygiętej.
Zapraszam Ciebie również do kolejnych odwiedzin zwłaszcza,że zakwitły kolejne hippeastra tym razem bardziej kolorowe.
Pozdrawiam serdecznie i miłego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wandziu - Kasiu

Jak zapowiedziałem w dzisiejszym poprzednim poście zapraszając do kolejnych odwiedzin w dzisiejszym wątku ciąg dalszy tematyki świątecznej,czyli kwitnienie dwóch następnych zwartnic.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich poświątecznie :wit i zapraszam do odwiedzin
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj , masz przepiękne roślinki i piękne kompozycje świąteczne. U mnie to tylko choinka , te piękne kompozycje nie wytrzymałyby długo. A miałam noliny wyhodowane z nasion tylko porozdawałam , dużo miejsca na parapecie mi zajmowały .
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, pięknie zakwitły Ci zwartnice ;:138 Całości dopełniły świetnie wkomponowane ozdoby świąteczne ;:215
Czy Bokarnea wygięta jest trudna w uprawie? Bardzo mi się spodobała ;:108
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię Aniu wieczorową porą :D

Fajnie Cię znowu gościć w moim wątku ;:138 Dzięki za odwiedziny i pochwały moich zielonych ;:180 Co do większej ilości nolin na parapetach to zgadzam się z Tobą,że zajmują dużo miejsca.Wystarczy jedna dorosła,żeby zagarnąć dla siebie pół parapetu.Z tego też powodu swoje noliny usadowiłem na półkach usytuowanych przy samych oknach,chociaż byłyby dorodniejsze rosnąc przy samym oknie i najlepiej za firanką aby nie narażać je na zbyt silne nasłonecznienie.
Co do kompozycji świątecznych,to rzeczywiście nie wytrzymałyby zbyt długo przy twoim Maluszku mniemam?
Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnej nocy. ;:205

Dorotko i Ciebie miło mi powitać o wieczornej porze
Cieszę się z Twoich kolejnych odwiedzin w moim wątku i witam serdecznie ;:180 ;:180 ;:180
Jest miło jeżeli coś co uda się skomponować z hodowanych przez siebie roślin,zwłaszcza w okresie świątecznym,podoba się odwiedzającym mój wątek a w tym wypadku i Tobie Dorotko również.Dziękuję zatem za miłe słowa zawarte w Twoim poście jak i za odwiedziny w moim wątku ;:196
Bokarnea wygięta jest bardzo łatwa w uprawie bo nie ma specjalnych wymagań.Wystarczy jej stanowisko słoneczne ale nie powinno się narażać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych,zwłaszcza wiosną i latem.Jesienią i w zimie może stać nawet na południowym parapecie ale dorosła będzie zajmować na nim dużo miejsca.Młoda nie,ponieważ jej liście długo jeszcze będą rosły w górę wyprostowane bo kształt loczków,które zajmują więcej miejsca,przybierają w późniejszym czasie,
Podobnie jak pieprzówkom wodę lepiej lać na spodek bo podlewanie z góry może skończyć się gniciem korzeni.
Polecam i życzę sukcesów w hodowli roślin tak doniczkowych jak i ogrodowych,chociaż patrząc na Twoje ogrodowe to nic tylko się nimi zachwycach ;:215
Pozdrawiam i życzę spojnej nocy i miłych snów.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

aha, więc to nolina! No widzisz, mam u siebie dwie noliny, ale z dobrze widoczną beczułkowatą "stopą", dlatego nie widząc tej stopy w Twojej różowej osłonce, nie moglam rozpoznać owej ciekawej roślinki, która przypominała mi, szczerze mówiąc, trawe dla kota.
Dotychczas swoje noliny podlewałam z góry (chociaż baaardzo rzadko), ale w takim razie muszę już teraz uważać z podlewaniem.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku ależ śliczne jest to dwukolorowe niziutkie hipeastrum. Choć temu czerwonemu też nic nie brakuje. Kompozycja z wszystkich trzech rewelacyjna.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Kasiu :wit
Miło mi powitać Cię znów ;:138
Bardzo się cieszę z Twoich kolejnych rychłych odwiedzin a jeszcze bardziej cieszą się moje hippeastra :heja
Nie wiedziałem,że to dwukolorowe będzie najniższe i o najmniejszym kwiatach.Przypadek sprawił,że posadziłem je w najwyższym słoju
i w sumie na dobre mu wyszło bo nie zagłuszyły go te dwa olbrzymy-czerwony i o delikatnym różu.
Ja i otoczenie też się jego kolorami zachwycamy.
Dzięki za odwiedziny i miłego dnia Ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No i są zwartnice, to znak, że wiosną niedługo :). Wyglądają bardzo świątecznie, dostojnie i tak świeżo ;:63 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Basiu :wit

Dzięki za odwiedziny I komplementy pod adresem świątecznych zwartnic ;:196
Tej,która zakwitła pierwsza już nie ma bo była jednopędowa.U dwóch kolejnych już schyłek kwitnienia ale zaczynają kwitnąć te na drugich pędach,bo okazało się,że są dwupędowe.Oprócz choinek malutkiej i dużej i innych ozdóbek,dopełniają nastrój świąteczny bo przed nami jeszcze Trzech Króli ;:138
Pozdrawiam i życzę miłego noworocznego tygodnia.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Te hippeastrum są przepiękne; takie małe arcydzieła natury a twój pomysł wkomponowania ich w nastrój świąteczny z udekorowanymi nóżkami jest super ;:138
Jak znoszą ten sezon grzewczy i braki słońca pozostałe cudowności, które masz w takiej obfitosci?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Igo :wit
Miło Cię znów gościć w swoim wątku Dziękuję za odwiedziny I komplementy pod adresem moich zielonych ;:180 ;:180 ;:180
Zadałaś mi trafne pytanie odnośnie jak moje podopieczne znoszą teraz ten "bardzo suchy klimat ",który o tej porze roku panuje nie tylko w naszym mieszkaniu?
Odpowiem szczerze-jedne zielone znoszą go bardzo dobrze inne całkiem źle.Podlewając teraz sporadycznie te pierwsze czyli sukulenty odnoszę wrażenie
że patrzą na mnie niezbyt łaskawym wzrokiem bo obywają się bez wody i wychodzi im to całkiem na zdrowie.
Zwartnicom-hippeastrom dostarczyłem dostatecznie dużo wody wlewając ją do ich podłoża w szkle jakim jest torfowiec,który doskonale chroni wodę przed wyparowywaniem i jakby racjonując ją roślinom w nim posadzonym.Nie trzeba się było obawiać czy dwupędowym hippeastrom wystarczy wody na tyle aby wyrósł drugi pęd i zakwitł.
Do tych drugich,czyli znoszących całkiem źle suszę w mieszkaniu należy między innymi "Stefek"-Stefanotis.Niepodlewany regularnie momentalnie więdnie dlatego trzeba go pilnować jak oka w głowie.
Życzę powodzenia w hodowli i serdecznie pozdrawiam życząc miłego wieczoru.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”