Moje doniczkowce w pokoju północnym

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
michalchrzanow
50p
50p
Posty: 66
Od: 4 sty 2008, o 21:00
Lokalizacja: Chrzanów

Moje doniczkowce w pokoju północnym

Post »

Witam.
Jako że to mój pierwszy post chciałbym się w błyskawicznym skrócie przedstawić.
Mam na imię Michał i odkąd pamiętam fascynował mnie świat roślin. Skupiam swoją uwagę w szczególności na roślinach hodowanych w domu. Posiadam także swój ogród i staram się w nim spędzać wiele czasu, ale jednak doniczkowce w mieszkaniu są moim życiem :lol: . Mam nadzieje ze na tym forum znajdę wiele cennych wskazówek w moim ciągle nabierającym doświadczenia hobby.
Wszystkich serdecznie Pozdrawiam!!!

Ale w tym temacie chciałbym opisać to co posiadam w swoim prywatnym pokoju. Niestety nie mam zbytniego pola do popisu, ponieważ okna w tym pokoju (zwykłe i balkonowe) są ukierunkowane na część północną, tak więc w tym pomieszczeniu raczej posiadam rośliny mające ozdobne liście, choć kilka kwitnących również jest.
Oto zdjęcia i pod nimi krótkie opisy:
Obrazek

To zdjęcie przedstawia reprezantycyjne miejsce roślin w pokoju. Poniżej zbliżenia i nazwy roślin

Obrazek

Od lewej: Fikus benjamina"Natasja", Dracena (nie znam dokładnie odmiany), Zamioculcas, Bluszcz(jedna z odmian bluszczu pospolitego, ale dokładnie tez nie umiem powiedzieć)

Obrazek

Od lewej: Obok siebie stoją dwa skrzydłokwiaty, Dracena (kolejny problem z rozróznieniem odmiany), kolejny Zamioculcas, Dracena

W innym miejscu pokoju, pod oknem balkonowym ustawiony jest kwietnik na którym są trzy grudniki w różnych kolorach (niestety na zdjęciach nie widać już tylu kwiatów ile było jeszcze 3 tygodnie temu w czasie najsilniejszego kwitnienia). Pod kwietnikiem stoją: Fikus benjamin"Golden King", kolejna w pokoju dracena, oraz niezbyt dobrze rosnąca jak na razie szeflera. O to zdjęcie:

Obrazek

Ostatnie zdjęcie przedstawia kolejno od góry:
Benjamin"Natasja", Pallea, Skrzydłokwiat
Obrazek

PROSZĘ O KOMENTARZE, WSZELKIE UWAGI CO DO BYĆ MOŻE BŁĘDÓW W DOBORZE (CHOĆ TE ROŚLINY RACZEJ MOGĄ ROSNĄĆ W CIENIU)

POZDRAWIAM
michalchrzanow
50p
50p
Posty: 66
Od: 4 sty 2008, o 21:00
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

Miałbym prośbę do przeglądających ten temat na jednej ze ścian (drugie zdjęcie od góry) chciałbym jeszcze po prawej stronie od lampy zawiesić kwietnik z rośliną zwisającą. Co proponujecie na obsadę tego miejsca??? Chciałbym tylko zwrócić uwagę że jest to pokój z oknami na stronę północną.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Co do drugiego zdjęcia ta niby dracena może to być marginata ale również może to być kordylina z takiego zdjęcia dokładnie nie określę, trzecie zdjęcie w środku dracena marginata a po prawej juka, czwarte zdjęcie koło szeflery to dracena deremensis słabo wykolorowana z uwagi na mało światła. :D
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Witaj Michał!!Pozdrowienia dla krajana..
michalchrzanow
50p
50p
Posty: 66
Od: 4 sty 2008, o 21:00
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

Dziękuje za podpowiedź, rzeczywiście zdjęcia nie śą najlepsze, zaraz postaram sie zrobić wyraźniejsze i w rzucę :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zbliżenia roślin, pojedynczo porób im zdjęcia tych co jeszcze nie wiesz. :D
michalchrzanow
50p
50p
Posty: 66
Od: 4 sty 2008, o 21:00
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

Witam Pana Józefa :)
Tym bardziej mi miło być na forum że nie będę sam z tych stron :D
Pan z której części Chrzanowa??? :)
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Przemo pisze:Zbliżenia roślin, pojedynczo porób im zdjęcia tych co jeszcze nie wiesz. :D
..albo wpadnij na konsultacje do (pewnie )starszego kolegi..
michalchrzanow
50p
50p
Posty: 66
Od: 4 sty 2008, o 21:00
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

OK, zdjęcia zrobiłem z bliższej odległości, mam nadzieje ze teraz nie bedzie problemów z rozpoznaniem :)
W pierwszej kolejności zamieszczam ponumerowane od 1 - 4 niezidentyfikowane draceny i jukki :) kolejne zdjcia to zbliżenia tych które znam i są między innymi na tamtych niewyraźnych zdjęciach

1
Obrazek

2
Obrazek

3
Obrazek

4 Obrazek



Tak więc będę wdzięczny za poprawne nazewnictwo powyższych czterech roślin :)

Niżej zamieszczam zbliżenia innych roślin widocznych na zbiorczych (niezbyt wyraźnych) zdjęciach


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Roślinki śliczne, wszystkie takie zadbane :wink:
A ja Ci polecam najzwyklejsza zielistkę, ona znosi każde warunki oraz sansewierie :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

1., 2. Dracena Marginata
3. Dracena deremensis bausei
4 Juka
Na kolumnie Epipremium aureum
Ostatnie Philodendron erubescens

Resztę znasz :D
michalchrzanow
50p
50p
Posty: 66
Od: 4 sty 2008, o 21:00
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

Dziekuje za mile slowa. jeśli chodzi o zielistke, to fakt, tez o niej myslałęm. Ale powiem Ci szczerze że nie do konca ta roslina mi przypadła do gustu. Oczywiscie mam ją również w swojej hodowli. Ja bym jednak chcial coś o ciemniejszej barwie na tą ścianę. Może jeszcze jakiś pomysł??? :wink: I musi być gęste :lol: :lol: :lol: na pewno odpada paproć, nie umiem utrzymać jej w tym pokoju, próbowałem wielokrotnie.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

michalchrzanow pisze:Miałbym prośbę do przeglądających ten temat na jednej ze ścian (drugie zdjęcie od góry) chciałbym jeszcze po prawej stronie od lampy zawiesić kwietnik z rośliną zwisającą. Co proponujecie na obsadę tego miejsca??? Chciałbym tylko zwrócić uwagę że jest to pokój z oknami na stronę północną.
To rośliny jakie podał ariel w innym temacie i ja sie pod tym podpisuję
ariel pisze:Rośliny do miejsc zacienionych:

Cissus australijski
Bilbergia zwisła
Epipremnum "aureum"
Figowiec pnący
Scindapsus
Tetrastigma
Syngonium
Syngonium "butterfly"

Do lekko zacienionych:

Oplątwa
Orliczka kreteńska
Pseuderanthemum
Figowiec deltolistny
Epipremnum "marble queen"
Kawa arabska
Areka żółtawa
Ardizja drzwiasta "variegata"
pokrzywiec szorstkowłosy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”