Balkon a'la powietrzny tramwaj

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Tu nie wstawiaj, założymy wątek Warszawcy ostrzy Paprykarze, moje dopiero ząbkują.
Moje wątki
Festina Lente
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Jestem pod wrażeniem wielkości twego asparagusa- jest w świetnej kondycji ;:138 .
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Niesamowity ten, Twój asparagus ;:108

O fuksjach jest ten wątek:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=280

O przechowywaniu pelargonii gdzieś też widziałam, ale na szybko znaleźć nie mogę.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
abelard74
100p
100p
Posty: 126
Od: 2 lut 2014, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

maadro :wit Dzięki za podpowiedz. ;:180 Kłopot będzie z tym, że moje całe mieszkanie to 20m2 i jest tylko jedno duże okno+ jedno kuchenne które zajmuje w całości asparagus :;230 Nie wiem za bardzo jak pomieszczę parapetowce, póki co prowadzę negocjacje z "komitetem blokowym" żeby udostępnili mi suszarnię. Co do fuksji, zdjęcie jest 11 postów niżej.
To będzie moja pierwsza zima w bloku i już truchleję jak na to zareaguje "zielona Ferajna" . Na razie kupiłem parę nawilżaczy na kaloryfer, a na jesieni zamontuję na brzozie perlator mgły- z terrarium -może jakoś będzie.
Biotit Papryki siałem w kwietniu, kiełkowały chyba na początku maja, ładnie rosły, ale najpierw dobrał się do nich przędziorek, a później mszyce. Aby się pozbyć robactwa opryskałem je "Karate Zeon " firmy syngenta. Trzymałem się bardzo dokładnie instrukcji i proporcji. Niestety wiesiołki, floksy i parę innych balkonowców padło, dosłownie wyglądały na spalone. Nie jestem ogrodnikiem, balkonem bawię się dopiero od wiosny, ale tego preparatu nie polecam - przynajmniej dla początkujących ;:224

Bogsaf dzięki za pochwałę ;:180 w Twoich rękach papryka na pewno przeżyje. Nie wiem jakiego koloru będą moje, ale jak coś to na wiosnę wymienimy się nasionami. Z przykrością donoszę, że z albicji i lagerstroemi nic nie wyszło, u mnie też im się nie spodobało. ;:134

justus27 dzięki za link bardzo się przyda ;:136 może uda mi się zrobić małe drzewko z fuksji ;:170

;:162 życzę wam wszystkim udanego końca lata , oby jesień była ciepła i łaskawa dla wszystkich naszych podopiecznych ;:215
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Oj to miałeś niezłych gości, na Przędziorka zafunduj sobie Dobroczynka, ja go mam na balkonie i pilnuje porządku.
A na mszyce kup Zielony Bluszcz i również będziesz zadowolony.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Pierwszy raz widzę tak dorodnego asparagusa ;:138 Musiał Ci nieźle opróżniać lodówkę ;:306
Bardzo lubię paprotki a Twoje są przepiękne ;:138 Ciekawe gdzie stoją i co Ci podjadały ;:306
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

O ja p..iórkuję ale wielgachny asparagus :shock: Przyznaj się on już nie jest wegetarianinem, tylko, jak w starym horrorze ( tytuł mi umknął :oops: ) staje się coraz bardziej krwiożerczy i zachłanny Obrazek Uważaj, bo w tym filmie wielka roślina zżera na końcu właściciela :;230
Awatar użytkownika
abelard74
100p
100p
Posty: 126
Od: 2 lut 2014, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Edyta 74 ;:180 asparagus jak i paprotki to tajemnica ziemi ogrodowej od mojej kumpeli, jak już kiedyś pisałem, wrzuca tam "wszystko" co da się przerobić na kompost. Ja tylko grzecznie przychodzę i mówię co potrzebuję- na zasadzie do paprotek - masz tu pół wiaderka dosyp z kilo torfu i trochę piasku- przekop mi te grządki, ewentualnie skoś trawę i tyle :heja
Katiusha :wit Moja połówka pyta czy ta roślina zżerała najpierw kończyny, głowę czy też zaczynała od tłuszczyku w biodrach :lol: bo jak coś, to się poświęci i przygarnie ja do memłona i pośpi parę dni w kuchni :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Obrazek Obrazek Byłaby lepsza od wszelkich diet i makabrycznych siłowni :;230
Niestety pożerała od głowy i bardzo krwiście się robiło Obrazek
Awatar użytkownika
abelard74
100p
100p
Posty: 126
Od: 2 lut 2014, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Trochę nie na temat ---zielono mi, ale ---- moja pierwsza Irminia
Od dwóch mm do dziesięciu centymetrów :heja

Obrazek
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Ojjjj...aż mnie ciary przeszły ;:219 .
Wpadłam na doniczkowce popatrzeć a tu taki włochaty się mym oczom ukazał ;:oj .
No nie wiem, nie wiem...czy jestem szczęśliwa ;:173 .
Choć w tym roku na wakacjach byłam dzielna i w pewnym kaszubskim egzotycznym zoo wzięłam na rękę takie coooś, żeby powalczyć z moją arachnofobią ;:108 . W sumie nawet toto było miłe ;:170 .
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

Super okaz Abel też uwielbiam robić zdjęcia takim okazom, mam coś podobnego ;:138, jest mniejszy ,a to zdjęcie jest zrobione konwektorem macro
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon a'la powietrzny tramwaj

Post »

No to masz sympatycznego współlokatora, tylko uważaj żeby nie zachciało mu się ogrzać pod Twoją kołdrą ;:306 ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”