Moja mała "dżungla" - part V

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

Śliczną masz Gloksynię ;:138
I proszę mnie pochwalic, bo byłam grzeczna i w netto oparłam się storczykowej pokusie ;:224
Sama nie wiem, jak mi się udało zachowac taką silną wolę :heja
Przyznaję jednak bez bicia, że pooglądałam wszystkie na calutkim regale ;:306
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

elcia1974 pisze:Śliczną masz Gloksynię

Całe szczęście, że wczoraj zrobiłam jej zdjęcie, bo dziś już flaczek z niej taki ;:222 Więc można napisać "śliczną miałam gloksynię" ;:306
judyta pisze:To jak już przekwitnie

Chyba mocno ją chcesz, bo postanowiła przekwitnąć ;:306 Teraz będą mi stały takie liściory ;:223
elcia1974 pisze:oparłam się storczykowej pokusie

;:154 No jak Ty obejrzałaś każdy okaz i nie kupiłaś to chwalę ;:63 Ja się opieram w jedyny słuszny sposób... szybciutko w Kauflandzie np przemykam koło stojaków z kwiatkami nie zawieszając oka ;:306 Bo jak się zapatrzę na jakiegoś to silna wola nie jest już taka silna ;:306
judyta pisze:A co tak mało obfociłaś..

Bo nie uwierzysz... ale za ten czas, co mnie tu nie było, to ja nie robiłam zdjęć swoim kwiatkom ;:202 więc wstawione są aktualne, więcej nie ma ;:306 Jak urlop to urlop ;:172
judyta pisze:raptem dwie foty .....no taki numer to nie przejdzie

Tak więc pokażę skrętnika ;:224 MUSIAŁAM już obciąć mu liścia, choć jednego ;:223 bo zajmuje pół parapetu! i sobie pomyślałam, że pokażę jaki on wielki... był ;:224 bo już pocięty siedzi w pudle ;:108

Obrazek

Więcej zdjęć będzie jak już wyjdzie ;:3 Bo z tego co wiem, to tylko na moim krańcu świata jest TAK zimno ;:188 pochmurnie i wietrznie ;:222 Nie mam ubrań na takie "lato" ;:222
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

sliczny ten olbrzymi skretnik no i krowka-uwielbiam je ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

No, no - prawdziwie dorodny okaz z Twojego skrętnika. I jaki piękny! ;:oj
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

mniodkowa pisze:Chyba mocno ją chcesz, bo postanowiła przekwitnąć ;:306 Teraz będą mi stały takie liściory ;:223
No teraz to nie wiem, czy śmiać się z radości, że już tak blisko wysyłka, czy płakać, ze tak krótko się nim cieszyłaś ;:145 ;:306
A może Ty nie umisz gadać z gloksyniamiObrazek
To Ty się nie męcz z nimi, a co Cię będą denerwować..wsadzaj w pudełko i przyślij do mnie..już ja sobie z nimi pogadam ;:215 ..a liście skrętasów jak tak bardzo zawadzają to też przyjmę..miejsca ci u mnie dostatek.
mniodkowa pisze:Bo nie uwierzysz
No ależ wierzę, wierzę...to teraz rób.... ;:164
Hibiskusy także kwitną, ale może sobie daruję "w kółko to samo..." :roll: :wink:
ale za ten czas, co mnie tu nie było, to ja nie robiłam zdjęć swoim kwiatkom ;:202 więc wstawione są aktualne, więcej nie ma ;:306 Jak urlop to urlop ;:172
no i jak tu wierzyć...plączesz się mniodkowa w zeznaniach.

P.S. Razem z mniodkiem zapakuje Ci golf, cobyś nie marzła-tylko wybierz kolor dodoworóżowy czy wściekłyturkus ? :roll: :lol: ..no bo w czym śmigniesz na pocztę?...no i jakieś filcy się też znajdą i para rękawic-łapawic
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

judyta pisze:plączesz się mniodkowa w zeznaniach.

No o co Ty mnie posądzasz ;:14 te ze 3 fotki hibków na dniach to żadnen kłam ;:302 w urlop nie robiłam fotek swoim doniczkowym, nawet na otwarcie wątku znalazłam hibki z czerwca ;:306 (nadal kwitną, ale jakby tak robić fotę każdemu kwiatku to dysku by mi zbrakło :;230 ) a storczyk i gloksynia zrobione w dniu wstawiania, znaczy po urlopie... bo już tydzień do roboty ;:65 i te wstawanie rano.... ;:oj fajniej było na urlopie ;:306
hen_s pisze:prawdziwie dorodny okaz z Twojego skrętnika
doromichu pisze:sliczny ten olbrzymi skretnik

To fakt, że cudny, ale zajmuje TYYYYLE miejsca ;:145 A w tym roku był mocno odmłodzony przed sezonem :shock: Jeden liść obcięty, nic to nie dało ;:306 jak zdobędę pudełko po jakichś owockach to urąbię drugiego liścia na sadzonki ;:224
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

Oj tam oj tam...tyle krzyku .Obrazek
..na pewno nic u Ciebie nie kwitnie...Obrazek
no to poczekamy trochę aż zakwitnie..trudno. :;230 ;:224
..o cholercia :shock: :shock: ..to mi dysku na bank zabraknie ;:223

Ale mam takie pytanie o kohlerie..powiedzcie mniodkowa co robić, żeby rosła tak ładnie jak u Was..i jaki parapet-zachodni czy wschodni, bo chyba raczej nie południowy jest dla niej najlepszy?? :roll:

Skrętniki u mnie zaliczyły bidulki już wszystkie parapety-wybrały zachodni ;:333 ;:306
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

mniodkowa, u ciebie zimno jest? Nie do wiary, u nas od przeszło tygodnia upały, a ten weekend ma być rekordowy pod tym względem. Storczyk i gloksynia ładne i nawet ramki zdjęć pod kolor mają. ;:180
Awatar użytkownika
Nolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 28 maja 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

Skrętnik cudny ;:138
O tak u mnie też pogoda pod psem ( nie obrażająć psa ;:306 ) Dywan leży już od dwóch tygodni w oczekiwaniu na szorowanie. Weź i bądź mądry i myj, jak na podwórku 17 stopni ;:222
Awatar użytkownika
katharos
1000p
1000p
Posty: 3057
Od: 4 sie 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

Nolinka pisze: na podwórku 17 stopni ;:222
;:202 serio....u mnie jest teraz 31*

Aguś skrętnik piękny....do niedawna nie wiedziałam że liście mogą być takie wielkie ;:oj

A i krówka ładna,moja stoi w północnym oknie i co kwiatek to mniej białego ;:306
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

katharos pisze:do niedawna nie wiedziałam że liście mogą być takie wielkie

Ja w tamtym roku przekonałam się na własnym parapecie jak mi ten Geronimo tak właśnie się rozrósł ;:202 to cudowne rośliny, tylko zajmują TYYYYLE miejsca ;:145
Nolinka pisze:u mnie też pogoda pod psem

Chyba tylko w naszym regionie było zimno jak jesienią :? bo u każdego upały a tu przeziębić się szło ;:306 No, ale i do mnie dotarły tropiki, choć nie takie jak w Krakowie, bo dziś raptem 30* i słońca prawie nie było...
judyta pisze: pytanie o kohlerie..powiedzcie mniodkowa co robić, żeby rosła tak ładnie jak u Was..i jaki parapet-zachodni czy wschodni, bo chyba raczej nie południowy jest dla niej najlepszy?

Nie południowy? :shock: ;:306 a moja właśnie na południowym stoi ;:306 Ja o kohleriach nie wiem nic ;:222 no, może wiem o tych kłączach, że produkuje, że lubi słoneczko, że bez problemu się ukorzenia... i że pięknie kwitnie ;:306 Ale jest na FO wątek o kohleriach o tu
judyta pisze:no to poczekamy trochę aż zakwitnie..

Zakwitło :heja
Obrazek

I "kaktusik" mego M, uratowany od teściów rok temu, chyba się zadomowił ;:224 :heja

Obrazek

Obrazek

Tylko kwiatuszek taki niemrawy... chyba słoneczko go dotknęło dziś :? Ale to i tak sukces, bo Henryk mówił, że kwiatek zobaczę za 2 lata a tu rok i proszę ;:162
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

Mmm... Jak tu ladnie! Hibiscus sliczny, kaktusik... echinopsis?? Pieknie zakwitl! Wpadne czesciej jeśli mozna. :wit
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moja mała "dżungla" - part V

Post »

Mimo wszystko napisać wypada, że tym razem hibiskus ładniejszy niż kaktus. :wink:

Bo ów biedak mocno się zdeformował...
Za dużo wody a za mało słońca. To pewnie wina poprzednich właścicieli bo Ty wiesz jak o kaktusy zadbać.
Ale to twardziel bo mimo wszystko zakwitł - i to ładnie. :)
I wcześnie! ;:204

Kwiaty echinopsisów nie utrzymują się rozwinięte dłużej jak do południa, są w zasadzie jednodniowe. To pewnie dlatego ten wygląda na troszkę zmęczonego... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”