Ku słońcu i cieple

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
calathea098
100p
100p
Posty: 106
Od: 25 kwie 2020, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Ku słońcu i cieple

Post »

Witam wszystkich wielbicieli roślin doniczkowych :)
Jestem tu na forum od jakiegoś czasu. Zwykle tylko czytam, podziwiam, ewentualnie czasem o coś zapytam :) Nie ukrywam, że gdyby nie to forum, wiele moich roślinek prawdopodobnie poszłoby w niebyt, dlatego tym bardziej cieszę się, że tu trafiłam :wit
Zdaję sobie sprawę, że nie mam może nic zbyt ciekawego w domu, w porównaniu do szanownych zebranych tu osób, ale chciałabym pokazać (no i może troszkę pochwalić się też, ale jeśli nie tu, to gdzie ;:oj ) moją nową instalację świetlną stworzoną specjalnie dla skromnej kolekcji roślin :D
W ubiegłą środę (dokładnie 11.11) zamontowałam dwie duże żarówki ledowe o mocy 4000 Kelwinów i ponad 3000 Lumenów w niedużej odległości od siebie. Na specjalnie zamontowanych z tej okazji półeczkach stanęły cztery kawy kupione w tym roku w czerwcu. Oprócz nich załapały się też inne egzemplarze :D Efekt już po niecałym tygodniu jest taki, że nowe listki rosną kawom jak szalone, a dodatkowo zauważyłam szybsze otwarcie się liści calathei lancifolii i stromante triostar ;:138
W tym tygodniu ma przyjść moja pierwsza paczka z zamówieniem z nowego sklepu internetowego z roślinami i jestem bardzo ciekawa, jak ta przesyłka będzie wyglądała :D Zamówiłam marantę fascinator, hoję różową tricolor, aglaonemę "Silver bay" oraz starca herreianus! Zobaczymy jak to będzie wyglądało i czy będzie im razem dobrze. A na razie zdjęcia mojej instalacji :lol: Pozdrawiam!


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Emilia
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Witam serdecznie :D
Też miałam takie wejście...roślinek mało, ale cieszą. Każdy ma swoje początki, chciałby się pochwalić, ale wydaje się, że nie ma czym...jak i ja :wink:
Od czegoś trzeba zacząć.
Ps. Pokaż co posiadasz w wcale nie tak małej kolekcji.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
calathea098
100p
100p
Posty: 106
Od: 25 kwie 2020, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Annau dziękuję za odwiedziny :D :)
Tak jak piszesz, każdy od czegoś zaczyna, ale w tym dziale piękne okazy aż onieśmielają :lol: U mnie przygoda z roślinami trwa od niedawna i nie umiem ich pokazać za bardzo :oops:
Najbardziej ze wszystkich lubię chyba calathee (jak sam mój nick zresztą na to wskazuje :lol: ). Przekonałam się jednak, że to bardzo trudne rośliny w uprawie. Zostały mi trzy, a jeśli za calathee uznać stromanthe, to jest ich cztery :D

Calathea Lanifolia - daje sobie radę pomimo błędów w uprawie ;) Jedyne czego nie lubi to przenawożenia i przędziorków ;)

Obrazek

Calathea Rufibarba - jeszcze bardziej pancerna 8-) Niestraszne jej suche powietrze i pleśń. Poradzi sobie ze wszystkim

Obrazek

Calathea Flamestar - totalna diwa. Nie mam pojęcia o co jej chodzi. Straciła już wszystkie liście, z którymi do mnie trafiła. Ale na szczęście obcięcie jednego powoduje pojawienie się nowego. Przynajmniej do tej pory tak było :D

Obrazek

Stromanthe Triostar - dopiero się zapoznajemy, ale już sporo przeszłyśmy razem, bo dostałam ją od koleżanki w pakiecie z wciornastkiem :roll: Mam nadzieję że już doszła do siebie, a wciornastki nie wrócą!

Obrazek

A dziś zadzwonili do mnie z tego sklepu internetowego, że jednak nie mają mojej hoi tricolor :cry: Będą tylko trzy roślinki zamiast czterech....
Pozdrawiam Emilia
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Piękne roślinki. Jak się ogląda niektóre okazy, na tym forum, to aż oczy wychodzą :) i zawsze się znajdzie coś, co jeszcze chciało by się mieć. Bardzo mi się podoba ta triostar
Awatar użytkownika
calathea098
100p
100p
Posty: 106
Od: 25 kwie 2020, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Prawda, zwłaszcza rośliny ogrodowe i storczyki tutejsze mi się podobają ;:63 Sama mam dwa storczyki obecnie i właśnie jeden puszcza gałązkę. Ciekawe jakie kwiatki ma ten gagatek.
Na stromanthe triostar długo polowałam, ale trochę zasmuciła mnie tymi wciornastkami. Oby już ich nie było.
A tu sępolia jeszcze się załapała. Pięknie kwitnie mi cały czas :heja

Obrazek
Pozdrawiam Emilia
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Będzie dobrze :D ja właśnie rozpoczęłam walkę z przędziorkami. Dopadły moją sundaville. Mam nadzieję, że wygram. Ponadto od jakiegoś czasu toczę boje z ziemiórkami ;:145 jakieś paskudztwo zawsze się przyplącze.
Awatar użytkownika
calathea098
100p
100p
Posty: 106
Od: 25 kwie 2020, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Teraz dopiero zajrzałam na Twój wątek, żeby zobaczyć co to jest sundaville - piękne kwiaty! Czy można je hodować cały rok w domu? Zazdroszczę ogródka ;:oj Ja właśnie chciałam zostać "właścicielką" działki rod, ale cena mnie powaliła :cry:

Oj tak, ziemiórki są okropne. Jeśli dobrze się przyjrzysz, to na zdjęciach widać rozstawione żółte lepy :roll: U mnie walka trwa cały rok, i choć dzięki nicieniom jedną bitwę z nimi wygrałam, to ogólnie wojnę przegrywam :wink:
Pozdrawiam Emilia
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Prawda, uwielbiam te kwiaty :D
Moja mama trzyma na parapecie w kuchni. Ja tak samo swoją drugą malutką. Obie mają się dobrze.
U mnie te cholery coś słabo się biorą na żółte lepy, bardziej się u mnie sprawdza zwykły lep na muchy. Pełno ich na nim.
Co do ogródka to super sprawa, ale już od kilku osób słyszałam o cenie.
Nie stosowałam jeszcze nicieni, choć przyznam, że ostatnio często o nich myślę i chyba kupię. Rozumiem, że warto? :wink:
Awatar użytkownika
calathea098
100p
100p
Posty: 106
Od: 25 kwie 2020, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

W takim razie wypróbuję zwykły lep na muchy - dziękuję za każdą podpowiedź w sprawie tych paskudztw!
Jeśli chodzi o nemycel, to rzeczywiście się sprawdził i szybko po jego zastosowaniu miałam efekty. Niestety nicienie w końcu umarły, a nowe ziemiórki przybyły niewiadomo skąd. Podejrzewam, że ktoś z sąsiadów je ma, bo nie wiem jak to możliwe, że znowu wróciły.
Tak, ceny działek rod są kosmiczne! Właściwie przy takich cenach lepiej kupić zwykłą działkę budowlaną niedaleko miasta i tam jeździć i sobie uprawiać ogródek. Szczerze mówiąc, myślę o tym cały czas, bo grunty w moich okolicach nie są aż tak drogie, a właściciele działek rod po prostu powariowali :evil:

A z ciekawostek, dziś przyszły do mnie pięknie zapakowane 3 roślinki, o których pisałam na początku. Rzeczywiście tej hoi tricolor nie ma nad czym trochę ubolewam, ale za to dołożyli COŚ, co nie wiem czym jest i jak to wsadzić do ziemi, skoro nie ma korzeni :lol:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Marantha Fascinator
Obrazek

Aglaonema "Silver Bay"
Obrazek

Senecio Herreianus
Obrazek

COŚ :lol: :?:
Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Emilia
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

U mnie działa, aż Pani w ogrodniczym się śmiała. Mówi, że nie słyszała nigdy, by ziemiórki słabo się łapały na żółte lepy :)
Emilko toTillandsia (oplątwa), więcej niech się wypowiedzą znawcy, a takich tu nie mało :D nigdy żadnej nie miałam...wiem tylko, że je się zrasza, albo zanurza na jakiś czas w wodzie.
Nie potrzebują ziemi, niektórzy hodują je na specjalnych stojakach,albo tworzą kompozycje wiszące.
Ja bym bardzo była zadowolona z takiego "prezentu", bo bardzo mi się podobają.
Trzymam kciuki za uprawę :wink:
Awatar użytkownika
calathea098
100p
100p
Posty: 106
Od: 25 kwie 2020, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Ach! ;:oj A to dopiero :heja Rzeczywiście nie ma wykształconych normalnych korzonków. Dziękuję Ci Aniu :D Będę miała co robić na wolny wieczór, czyli szukać jak się oplątwą zająć :D
Ja też nie słyszałam żeby ziemiórki wolały zwykłe lepy :D a może te Twoje miały po prostu za słaby klej?
Pozdrawiam Emilia
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Raczej nie...choć z czasem na pewno wysychają.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ku słońcu i cieple

Post »

Co wymyśliłaś z oplątwą? Pochwal się :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”