Cytrusy i rośliny egzotyczne snow0010

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Zimowe ukorzenianie limequata

Post »

Chciałbym się z Wami podzielić swoją próbą ukorzenienia gałązki limequata. Niby nic specjalnego ale próba miała miejsce zimą, co bardzo utrudnia ukorzenianie. Gałązka została pozyskana podczas zakupów w tesco w pierwszym tygodniu grudnia. Stało tam piękne duże drzewko. Jak się później okazało wytrwało w tesco zaledwie miesiąc. W tak krótkim czasie "zdołali" je zamordować. Po przywiezieniu do domu gałązka została przycięta, zanurzona w ukorzeniaczu i powędrowała na akwarium. Miała tam odpowiednią temperaturę z ciągle ciepłej pokrywy oświetleniowej. Dodatkowo zrobiłem prowizoryczne odbłyśniki, które chociaż trochę doświetlały gałązkę. Wyglądało to następująco:

Już po trzech tygodniach wydawało się że gałązka daje oznaki życia .

Jednak był to tylko efekt "rozpędu" gałązki, która w przyjemniejszych warunkach chciała wypuścić nowy przyrost. Pogrzebałem w doniczce aby sprawdzić czy są jakieś korzonki ale nic nie było. Taka sytuacja utrzymała się do 20 lutego. Wtedy zauważyłem że przyrost zaczyna rosnąć. ;:138
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Niech wspaniale nadal rośnie :wit
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Dzisiaj postanowiłem zakończyć sztuczne doświetlanie i całą swoją egzotykę przeniosłem do małego foliaka w ogrodzie. Sądzę że roślinom będzie tam dużo lepiej niż w ciemnej piwnicy. Oprócz cytrusów trafiły tam także moje palmy i oliwka.

Temperatura wewnątrz w ciągu dnia uzależniona jest od pogody. Jeżeli jest słonecznie to przekracza 20 stopni. Gorzej jest w nocy kiedy temperatura gwałtownie spada. Żeby zapobiec uszkodzeniu roślin nocą foliak jest dogrzewany termowentylatorem i temperatura oscyluje wokół 10 stopni. Całe szczęście w ciągu miesiąca zamierzam zbudować szklarnie powierzchni 12 m2, bo w przyszłym roku mogłoby być już za ciasno. ;:108
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Przez Ciebie wyhodowany ,, od początku do końca ? " ;:oj
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Od początku do końca :heja Mimo że rangpury nie mają oszałamiającego smaku, to fakt skonsumowania własnego dodał mu dużo słodyczy. :wink:
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Tak prezentują się moje egzotyki na chwilę obecną. Póki co pozostają jeszcze w szklarni ale po "zimnych ogrodnikach" mam zamiar wystawić je już na zewnątrz.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Wspaniała szklarnia, szkoda,że ja nie mam możliwości na postawienie takiego cuda :wit Niech wszytsko pięknie rośnie :wit
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Przyłączam się do wypowiedzi Filigranowej :D
Świetna kolekcja, ile frajdy z takich owoców! :D
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Pięknie musi pachnieć jak kwitną cytrusy :) Cudowne palmy i bananowiec.
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Od ubiegłego roku moja kolekcja trochę się rozrosła. :;230 No ale co zrobić jak jeszcze to i tamto by się przydało :D Głównie przybyło mi parę bananowców. Poniżej trochę zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Wspaniałe widoki, super,że kwitną i owocują.
Zaglądaj do swego wątku częściej :wit
Awatar użytkownika
snow0010
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 wrz 2014, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje zakupy-nowości

Post »

Tegoroczne lato niestety nas nie rozpieszcza. U mnie na Kaszubach sierpień jest średnio o 7 stopni chłodniejszy od ubiegłorocznego. Ze względu na coraz chłodniejsze noce i nie specjalnie ciepłe dni postanowiłem przenieść swoje cytrusy do szklarni. Dzięki wyższym temperaturom wegetacja będzie trwała co najmniej do końca października. Mimo to że lato było w moim regionie nijakie cytrusy bardzo ładnie podrosły. Pozostałe rośliny które zostały jeszcze na zewnątrz powędrują do szklarni w najbliższych dniach. Oby przyszły sezon był bardziej sprzyjający.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”