Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

:) nikt nie ma pomysłu...no cóż ja też nie, ale przejmowała się korytem nie będę :)

Póki co pomidory szaleją
Obrazek
chyba przesadziłam z zasianiem wszystkich nasionek z torebki bo co ja z nimi wszystkimi zrobię? :)

Wczoraj nie wytrzymałam i posiałam groszek pachnący. Ziarenka umieściłam w metrowej skrzynce i przykryłam folią z racji tego, ze zostały na balkonie, dobrze? Wysiałam również mieszankę balkonową, a więc co z tego wyrośnie to nie wiem :) No i 3 sadzonki lawendy zmieniły lokum na wiklinowy koszyk...

Pozdrawiam
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Cześć! Nie będziesz zachwycona tym, co powiem, ale fajna ta Twoja skrzynia. :D
Ja bym ją obsadziła tak różnorodnie, jak się tylko da, łącznie z pomidorkami, iglakami, pietruszką naciową i szczypiorkiem, różnymi kwiatami, które mi się podobają i nie są cieniolubne, i przez ten pierwszy sezon obserwowałabym, które z nich najlepiej sobie radzą w tych warunkach. A w przyszłym roku nowa kompozycja. Za rok-dwa będziesz już wiedziała wszystko.
I wiesz co, ja bym jednak na Twoim miejscu wywaliła tę starą ziemię do dna, dała nową, a potem przez wiele lat wymieniała tylko wierzchnią warstwę. To się na pewno opłaci, zwłaszcza przy roślinach wieloletnich jak iglaki.
Powodzenia i daj znać, jak leci. :)
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Witam serdecznie Lineta ;:7 i dziękuję za Twoją opinię :)
Chyba tylko ja nie dostrzegam potencjału tego koryta...Muszę jednak się na coś zdecydować bo remoncik balkonu raczej przypadnie na ten rok :(

Ale na pociesznie zaczyna się coś dziać, powolo bo powoli ale jednak :)

Wspomniana wcześniej lawenda w nowym lokum
Obrazek

i dzwonek, na który zachorowałam i pomimo ceny kupić musiałam - również dostał nowe lokum - jest piękny!!!!!!
Obrazek
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Piękne! :D
Wspaniały pomysł do skopiowania, jeśli pozwolisz. Na święta będzie jak znalazł.
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Piękna lawenda:)
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Lineta pisze:Piękne! :D
Wspaniały pomysł do skopiowania, jeśli pozwolisz. Na święta będzie jak znalazł.
Dziękuję :oops: no masz Ci...ja dla kogoś inspiracją? ;:oj
Filigranowa27 pisze:Piękna lawenda:)
Prawda? :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
agarow78
500p
500p
Posty: 729
Od: 22 lip 2011, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

:wit

Zazdroszczę Ci takiego balkonu a donica cała ukwiecona ... cudowny widok
Pozdrawiam i Zapraszam
Kwiatostan Agi - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=45846" onclick="window.open(this.href);return false;
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Pomyśl może o aksamitkach niskich do tej twojej wspaniałej skrzyni. Pięknie i długo kwitną i są raczej niekłopotliwe. Ze względu na specyficzny zapach robactwo ich się nie czepia.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

:D Zabawne, że wszyscy,którzy zaglądają do Twojego wątku, chętnie by się zabrali za zagospodarowanie Twojej skrzyni. Może ogłoś licytację i niech ktoś ją sobie kupi?! A Ty jeszcze na tym zarobisz! :D Tyle że może będzie kłopot z transportem... :;230
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

agarow78 pisze: Zazdroszczę Ci takiego balkonu a donica cała ukwiecona ... cudowny widok
Witam serdecznie :wit
No właśnie z tym widokiem to też nie jest tak do końca, już tłumaczę dlaczego...
Otóż skrzynia znajduje się po drugiej stronie płotka (nie powinnam nawet tak tego nazywać)

Jeśli nie zdecyduję się na usunięcie skrzyni to chciałabym ją obudować deskami na wzór drewnianych donic http://www.google.pl/imgres?q=drewniane ... ,r:22,s:69
na wysokość obecnego płotka bo generalnie musi jakiś być...
W tym momencie widok na kwiaty miałabym tylko wtedy gdy stałabym nad donicą (z góry). Chyba, ze obudowałabym tylko donicę, nie robiąc płotka, uciąć te metalowe pręty, na których aktualnie zamocowana jest stara decha a płot zrobiła z drugiej strony donicy. W tym przypadku donica znalazłaby się na balkonie...tak to sobie powoli kminię :)

A póki co wysiałam dziś werbeną i lobelię :)
Małe podsumowanie tego co na balkonie:
wysiane:
- lobelia
- werbena
- pomidory
- groszek pachnący
- mieszanka ogrodowa
kupne:
- lawenda
- dzwonek
w tym
- 2x golden carpet
- 2x blue star
- 2x tujka od teściowej
- bukszpan od teściowej
:)
szarotka66 pisze:Pomyśl może o aksamitkach niskich do tej twojej wspaniałej skrzyni. Pięknie i długo kwitną i są raczej niekłopotliwe. Ze względu na specyficzny zapach robactwo ich się nie czepia.
już zapisuję :)
Lineta pisze::D Zabawne, że wszyscy,którzy zaglądają do Twojego wątku, chętnie by się zabrali za zagospodarowanie Twojej skrzyni. Może ogłoś licytację i niech ktoś ją sobie kupi?! A Ty jeszcze na tym zarobisz! :D Tyle że może będzie kłopot z transportem... :;230
hehehehe tylko pewnie nie wszyscy mogą sobie wstawić takie 6 m zbrojonej donicy :;230
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Jak doonica jest po drugiej stronie barierki to nawet fajnie bo nie zajmuje ci miejsca na podłodze balkonu i możesz sobie powiesić doniczki na poręcze od środka balkonu.
Tez bym wymieniła choć część ziemi bo po tak długim czasie na pewno jest pozbawiona substancji odżywczych.
Iglaki to bardzo dobry pomysł i ładnie będa sie komponowały z jednorocznymi kwitnącymi. Kompozycja z pelargonią bardzo ładna ;:108 Też bardzo lubie pelargonie - zamówiłam sobie 7 z róznych odmian - już nie moge się doczekać kiedy będą już wisieć u mnie na balkoniku :heja
Obejrzyj sobie te wątki - może znajdziesz coś ciekawego, mi bardzo dużo się z tych kompozycji podoba:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 31&t=23146
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=30514
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =19&t=7812
Ponieważ masz balkon od strony południowej to może pomyslisz aby część balkonu lekko osłonić? Np w donicy posiać jakieś szybko rosnące pnącze jak kobea czy fasola ozdobna i puścić po linkach do sufitu - dzięki temu będziesz mogła mieć w tym zacienionym miejscu np begonie bulwiaste - sa śliczne. Nie wszystkie kwiatki zniosą takie upały.
A, i zobacz sobie osteospermum - stokrotka afrykańska - lubi słońce i są bardzo ładne ;:108
Pomiziaj zwierzaki - są cudne
I jak masz na imię?
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Niunia1981 dzięki za odwiedziny i od razu za tyle cennych uwag :)
Niunia1981 pisze:Jak doonica jest po drugiej stronie barierki to nawet fajnie bo nie zajmuje ci miejsca na podłodze balkonu i możesz sobie powiesić doniczki na poręcze od środka balkonu.
Nie wiem czy to już nie za dużo :) Jak tak patrzę na sadzonki, które chciałabym i liczę ile to kosztuje to za głowę się łapię...i potem to trzeba jeszcze podlać :) Gdyby została donica to na poręczy raczej już nic wieszać nie będę ale za to na parapetach i ścianach owszem. Jeden parapet mam długi na 2,5 m a drugi na 2 więc jest trochę miejsca jeszcze do ustawiania :)
Niunia1981 pisze:Obejrzyj sobie te wątki - może znajdziesz coś ciekawego, mi bardzo dużo się z tych kompozycji podoba:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 31&t=23146
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=30514
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =19&t=7812
Zaraz przejrzę, dzięki :)
Niunia1981 pisze:Ponieważ masz balkon od strony południowej to może pomyslisz aby część balkonu lekko osłonić? Np w donicy posiać jakieś szybko rosnące pnącze jak kobea czy fasola ozdobna i puścić po linkach do sufitu - dzięki temu będziesz mogła mieć w tym zacienionym miejscu np begonie bulwiaste - sa śliczne. Nie wszystkie kwiatki zniosą takie upały.
A, i zobacz sobie osteospermum - stokrotka afrykańska - lubi słońce i są bardzo ładne ;:108
myślę nad clematisem, ale zaraz zobaczę te, które proponujesz
Niunia1981 pisze: Pomiziaj zwierzaki - są cudne
I jak masz na imię?
Dziękuję, uwielbiam je

Pozdrawiam Alicja :wit
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Ooo, no, owszem. Widoczek cudny. :D
Clematis jest do rozważenia, ale nie wiadomo, jak przetrwałby zimy na balkonie, choćby i południowym. Może jednak na razie rozejrzyj się wśród pnączy jednorocznych? Jest ich trochę, np. groszek pachnący, thunbergia.
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”