Kwiatki u Ani cz. 2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Aniu gdyby syngonium "spłowiało" od słońca, to nie miałoby takich zdrowych, błyszczących liści. Pewnie taka jego uroda. Nie mniej roślina ta lubi stanowisko widne, ciepłe, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia, więc latem lepiej ściągnąć ją z parapetu ;:3 No...chyba, że to północny parapet ;:224
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
anik
1000p
1000p
Posty: 2296
Od: 28 maja 2010, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Jakoś tak pusto u mnie. Nic nowego się nie dzieje więc gości brakuje. :(

Troszkę już po czasie ale wszystkim forumowiczkom życzę wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszego Dnia Kobiet. Przede wszystkim życzę wam tego aby wasi mężowie dbali o was p[rzez cały rok jak w ten jeden dzień.

Zmian u mnie wielkich nie ma. Aparat odbieram dzisiaj z naprawy więc może cyknę parę fotek. Niestety gruchot odmówił posłuszeństwa kilka dni temu więc stąd brak fotek. W zielonych większych zmian nie ma. Poza małym prezencikiem z pracy na Dzień Kobiet. Reszta powolutku sobie rośnie. Z fiołkami coś chyba się dzieje, bo puszczają liście ze środka rozetki i cała rozetka jest taka ubita. Zgoniłam to na karb słońca bo stoją na parapecie w słońcu a chyba nie powinny. A tu z kolei pojawia się problem z ich przeniesieniem, bo nie mam gdzie :(
Ale u innych zielonych wszystko dobrze. Kroton zawzięcie zrzucał liście ale nareszcie się uspokoił. Została mu tylko górna rozetka ale żyje. Skrętnik w odpowiedzi na słoneczko pokazał piękne pączusie i niedługo zakwitnie. Nie będę was więcej zanudzać tym smęceniem. Jak dostanę aparat to może wam coś pokażę. jeśli oczywiście bedą chętni.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Pozdrawiam - Ania
Kwiatki u Ani 2
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

No to ja już ustawiam się w kolejce po fociaki.
A i jeszcze pochwalić muszę Twoje roślinki: zroślicha,begonka masonia, hojeczka mi wpadły w oko ;:138
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Aniu cieszę się, że u Twoich roślinek dobrze się dzieje. ;:196
U wszystkich już chyba kwiaty poczuły wiosnę i zaczynają szalec. :tan
Ja oczywiście czekam na Twoje fotki tuż za Anetką ;:65
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Jak odbierzesz to zaraz cykaj i się chwal ;:108
Awatar użytkownika
nuta23
1000p
1000p
Posty: 4144
Od: 17 kwie 2010, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie, Świdnica

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Aniu pociesz Cię tym, że ja na wstawienie fotek u siebie muszę czekać do poniedziałku. Też ustawiam się w kolejce do fotek. :D
pozdrowienia dla wszystkich Renata
moje początki
Awatar użytkownika
anik
1000p
1000p
Posty: 2296
Od: 28 maja 2010, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

dziękuję wam dziewczyny za wyrozumiałość. Aparat już jest sprawny. Więc abyście długo nie czekały oto dla was nowe zdjęcia.

Na początek prezenty na Dzień Kobiet:
Obrazek
Obrazek
I drugi:
Obrazek
Obrazek
I jeszcze parę innych moich zielonych. Jako pierwszy skrętnik u którego rozszalały się pączki.
Obrazek
Obrazek
Następnie mój stale i bez wytchnienia rosnący bluszcz.
Obrazek
I na koniec malutka dracenka.
Obrazek
Na razie chyba wystarczy. Muszę zostawić sobie coś na później ;:224
Życzę wam wszystkim miłego dniaObrazek
Pozdrawiam - Ania
Kwiatki u Ani 2
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Witaj Aniu! Pikne prezenciki! Sliczny kolor prymulki!
Bluszczyk okazały, jak masz go za dużo to możesz ciachnąć troszkę, ja na pewno nie pogardzę ;:108
A co do miłego dnia, to chyba nie bardzo :( planowałam dziś zacząć prace w ogrodzie ale pogoda na to nie pozwala :evil:
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Ładną prymulkę dostałaś. ;:63 Wczoraj byłam w Casto i widziałam, jak rozpakowywali całą dużą paletę z prymulkami.
Były tam chyba wszystkie kolory tęczy. :D Obok stały jeszcze bratki. Były prześliczne. Niestety nie mam ani balkonu ani ogródka. ;:223
A z doniczkowych nie mieli nic ciekawego. Zresztą w legnickiej Casto kwiaty traktowane są masakrycznie. :evil:
Notorycznie zalane lub ususzone na pył. :twisted: Jedynie przy świeżej dostawie można kupic zdrowego kwiatuszka.
U mnie dzisiaj słonko się schowało i ;:47, ale mimo to dzień na pewno będzie przyjemny, czego i Tobie życzę Aniu ;:196
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
anik
1000p
1000p
Posty: 2296
Od: 28 maja 2010, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Ewelinko dziękuję pięknie. Co do bluszczyka to muszę zapytać M bo w zeszłym roku dzielnie go odratował, więc nawet nie pozwala mi dotknąć. Ale myślę, że jak będzie jakaś szczepeczka to chętnie się podzielę. Pogoda u mnie też pod psem. Może i w ogrodzie nie da się nic robić za to można zająć się domowymi roślinkami.
Elu ;:196 Rzadko bywam w supermarketach ale nawet raz na ruski rok jak zajadę to widzę w jakiej formie są kwiatki w tych centrach. Niektóre aż się proszą o podlanie. Nawet w mojej okolicy patrząc po kwiaciarniach odnoszę takie samo wrażenie. w ogóle ci sprzedawcy nie przejmują się stanem roślin i na zwrócenie uwagi reagują dość gwałtownie. Ale nie możemy nauczyć tylu osób na raz. A pogoda u mnie fatalna. Za oknem biało i ciągle sypie. A już było tak pięknie. Ale myślę, że ten dzień nie będzie taki najgorszy. Humor dobry od rana więc myślę, że będzie miło.
Pozdrawiam - Ania
Kwiatki u Ani 2
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Aniu u mnie także od świtu sypie śnieg :( Wybierałam się dzisiaj do ogrodu, aby sprawdzić, czy wschodzą już roślinki, ale pogoda pokrzyżowała mi plany ;:155 Nie pozostało mi nic innego, jak wirtualnie cieszyć zmysły pierwszymi wiosennymi kwiatami. Pokazane przez Ciebie pierwiosnki, jak najbardziej nadają się, a i inne budzące się do życia rośliny też ;:3
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2215
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Bluszczyk i prymulka piękne są :tan
Awatar użytkownika
nuta23
1000p
1000p
Posty: 4144
Od: 17 kwie 2010, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie, Świdnica

Re: Kwiatki u Ani cz. 2

Post »

Tulipan i prymulka piękne. Mam nadzieję, że moje bluszcze kiedyś będą równie śliczne jak Twój. Skrętnik jaki będzie miał kolor?
pozdrowienia dla wszystkich Renata
moje początki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”