Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Traffcia, no tak właśnie mówią, że u pnączy im wyższe liście, tym są większe. U mnie jak na złość te u góry są jednak coraz mniejsze, ale to może dlatego, że teraz w zimie miały mało światła. Na wiosnę zamierzam poeksperymentować z epipremnum aureum. Dotychczas miałam je tylko jako zwisające, ale teraz dam palik i puszczę w górę.

Dzięki Norbert! Te moje Brasile miały warunki, o jakich piszesz, a mimo to nic z nich nie wyszło. Próbiowałam ukorzenić, ale też porażka. Masz szczęście, że twój Ci tak ładnie rośnie, bo jednak coś jest dziwnego w tej odmianie, skoro tyle osób narzeka. Faktem jest, że on rzeczywiście nie lubi podlewania. No ale z drugiej strony zasuszyć też go cholercia nie można. :wink:

barbra, nie miałam wcześniej wątku doniczkowego, bo i tak prowadziłam kilka innych (ogrodowy, storczykowy i szydełkowy). Zresztą roślin doniczkowych miałam niewiele. Dopiero gdy w pewnym momencie złapałam bakcyla i zachciało mi się zrobić w domu dżunglę, zaczęłąm czytać wątki doniczkowe i sama zapragnęłam założyć swój. Szkoda tylko, że w tym dziale jest taki mały ruch. Często ludzie tylko odpowiadają w swoich wątkach i nie przychodzą z rewizytami. No i jakoś smutno się wtedy robi. :(
Dzięki, że wpadłaś i jak zwykle zapraszam. ;:196

Widoczek z góry
Obrazek
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

To prawda, że dużo osób fiksuje się na punkcie ogrodu, kwiatów i warzyw a doniczkowe na uboczu albo wcale. Ewentualnie jesienią jest nieco większy boom gdy stopują prace ogrodowe.
Ten widoczek z góry przeuroczy, jak z antresoli.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Witaj :wit
Wśród bardzo ciekawych odmian Twoich roślin widzę dwie,które bardzo lubię że względu na ich dekoracyjność a to pieprzówka Jelly zwana również kluzjolistną oraz pieprzówka Rosso zdjęcie pomiędzy monsterą a grudnikiem. Bardzo ładnie Ci się rozrosła I ładnie się prezentuje ;:333
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Kwiatuszki z "lotu ptaka" bardzo ładnie się prezentują. Miły kącik. ;:173
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Magdo, dziękuję, ten widoczek JEST właśnie z antresoli :D
Arku, a czy Ty czytałeś na poprzedniej stronie, co pisałam o Jelly? To moja najbrzydsza roślina :;230 A jeli chodzi o pieprzówkę Rosso, to ja jej nie posiadam i podejrzewam, że pomyliłeś chyba ten post z tym, który napisałeś do Anety? Sprawdź. Tak czy owak, ja mam stale w myślach akurat Twoją Rosso, która jest niesamowicie piękna!
Henryku, dzięki bardzo :D
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

O Rosso to chyba rzeczywiście miało być do mnie :oops:
Widok z góry piękny, miło jest spędzać czas w takim zielonym kąciku, moją uwagę przykuła maranta ;:oj
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Oto przybyło do mnie kilka nowości.
Microsorum crocodyllus. Już od dawna mi się marzyła ta roślina. I wreszcie kupiłam ją w jednym z marketów sieciowych. Aż oczom nie mogłam uwierzyć, gdy ją zobaczyłam. Nie mogę się wręcz napatrzeć na te błyszczące krokodylowe liście.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do koszyka wpadł jeszcze skrzydłokwiat. Mam już jednego, ale uprawiam go w ziemi, a ten nowy wsadziłam do hydroponiki.
Obrazek

I jeszcze ciekawe Epifyllum angulier ze swoimi zygzakowatymi liśćmi.
Obrazek

Obrazek

Wraz z nadejściem wiosny zrobiłam sobie małą kompozycję z sukulentów (sansevierie i haworsja).
Obrazek

A tutaj wsadziłam kilka sadzonek epipremnum aureum wokół palika i mam nadzieję, że kiedyś (za kilka dobrych lat) gęsto obrosną podporę.
Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Bardzo fajna paproć, ;:333 szkoda, że ja się z nimi nie dogaduję.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Microsorum crocodyllus piękny - aż się oczy radują. ;:oj

Epifyllum angulier - bardzo ekspansywna roślina, wiem bo miałem. :)
Rośnie szybko i kwitnie raczej niechętnie ale jak już zakwitnie to kwiaty są rewelacyjne. :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Iwona, u mnie w zasadzie dla paproci też nie ma dobrych warunków. Jedynie parapet w kuchni się nadaje, bo wskutek gotowania i zmywania jest tam najbardziej wilgotno. No ale ileż można zmieścić na jednym oknie :wink: Już i tak mam je poobwieszane. A paprocie uwielbiam.

Henryku, no ale przecież epiphyllum i tak nie wylezie poza doniczkę, to właściwie na czym polega jego ekspansywność? Bo fakt, że szybko rośnie, to mi się jednak bardzo podoba ;:108
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Te krokodylowe liście są przepiękne, niestety i ze mną paprocie nie współpracują. Miałam kilka podejść i już nie chcę mieć żadnej na sumieniu. Na szczęście można je pooglądać u innych.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Wanda7 napisał(a):
(...) przecież epiphyllum i tak nie wylezie poza doniczkę, to właściwie na czym polega jego ekspansywność? Bo fakt, że szybko rośnie, to mi się jednak bardzo podoba (...)
Akurat ta roślina ma rekordowo długie liście, do tego są one sztywne i niechętnie się poddają ingerencji człowieka. Oczywiście tylko wtedy kiedy mają dostateczną ilość słońca - w cieniu roślina wybiega, liście robią się cienkie, blade i wiotkie a całość wygląda brzydko.
Wg. mnie epifit ten nie nadaje się do mieszkania - chyba że na bardzo szeroki wschodni parapet bo chociaż lubi słońce i światło to raczej rozproszone a nie bezpośrednie.

Za to jeśli już zakwitnie to jest na co patrzeć i czym się zachwycić! ;:173
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Dziękuję Henryku, właśnie umieściłam go w wiszącym koszu na oknie wschodnim. Na razie będzie mial się gdzie rozrastać.
Obrazek

Dynda sobie wraz z innymi moimi wisielcami.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”