Rośliny zielone - mix

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

A długo się czeka na takie kulki u Ceropegii? Mam ją już prawie rok, podcinałam dwa razy i żadnych kulek nie ma... A pędy mają 70+cm... :(

To nawóz do pomidorów ;:224 :wink: poleciła mi go moja ciocia, która używa tylko jego (i do zielonych i do kwitnących i na ogrodzie) a w domu ma taki gaj... Ja też chciałam mieć takie rośliny i też go kupiłam :D
Ale jak skończę to opakowanie, to będę chciała wypróbować inne nawozy, bo jestem bardzo mile zaskoczona Rhizotonickiem, więc chętnie sprawdzę co jeszcze oferują inni producenci.

Właśnie ja mam teraz każdą możliwą konfigurację: mech, palik kokosowy, palik pokryty takim czymś i prowadzę obserwację :)
Po pierwszych tygodniach mogę powiedzieć, że: hydrolon to strata pieniędzy, palik kokosowy działa i działa też mokry mech.
Z czasem zobaczę co działa lepiej, ale nowe liście wypuszczone przez Epipremnum zawinięte wokół palika koksowego są większe od starszych liści i większe są liście Imperial Red jak widać na zdjęciu.

Jak przywiążesz mech po prostu do palika to moim zdaniem to się nie sprawdzi, będzie za szybko wysychał.
Pierwszy palik z mchem jaki miałam nie sprawdził się właśnie dlatego, że były za duże otwory i za szybko wszystko parowało.
Gdybyś rozważał coś takiego jak ja mam, to daj znać, bo drukuje mi to znajomy na swojej drukarce 3d i to nie są drogie rzeczy :)

Właśnie przez zmniejszenie ryzyka przelania zdecydowałam się na seramis i faktycznie się sprawdza. Jak teraz przesadzałam część roślin to korzenie były zdrowe, białe, bardzo rozrośnięte. W dodatku żadnych ziemiórek :wink:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Jeśli chodzi o ceropegię, szczerze mówiąc nie pamiętam po jakim czasie wypuszczała kulki. Moją mam od kilkunastu lat, to moja jedna z pierwszych sukulentów. Oczywiście była w tym czasie parę razy odmładzana. Wydaje mi się, że pojawiały na raczej starszych wiekowo pędach. Inna sprawa, że traktowałem to jako rzecz normalną. :)
Jeszcze jedno co mi przyszło do głowy, to to że można taki pęd poprowadzić tuż po ziemi, lekko podsypać podłożem i też powinien się ukorzenić. Jak się ukorzeni, to też można odciąć i albo zostawić w tej samej doniczce albo posadzić do drugiej. :)

A jeśli chodzi o ten mech. Właśnie też mi się wydawało, że to będzie szybko obsychać. I teraz jak podsunęłaś ten pomysł z hydrolonem, to myślałem żeby palik kokosowy owinąć mchem i to owinąć jeszcze hydrolonem. Chciałbym po prostu na razie z jedną rośliną spróbować czy będzie jakaś różnica we wzroście. Ponadto takie wrośnięte korzenie naturalnie wyglądają. Co prawda dotychczas korzystałem z palika kokosowego i w zasadzie byłem zadowolony, ale to nie oznacza że nie można spróbować z czymś nowym. :) No dobra, jak coś to się odezwę, jak z tym hydrolonem mi nie wyjdzie. :wink:
Będę czekać na wyniki Twoich testów. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Kuracja Rhizotonickiem dzień 19.
Nadal sumiennie zraszam kilka razy dziennie. Wczoraj było drugie podlanie umiarkowaną ilością wody z Rhizotonickiem.
Z 7 liści, odrzuca 4...
Okropnie to przeżywam. Bardziej niż powinnam.
Dostawiłam jej lampę. Wciąż nie ma za wiele słońca, więc liczę, że to jej dodatkowo pomoże.
Wydaje mi się, że widać, że pomiędzy łodygami kształtuje się zgrubienie, z którego ma szansę wyjść nowy liść, a może to tylko już moje projekcje i pobożne życzenia.

Z milszych rzeczy Monstera wypuściła nowego liścia, jeszcze tylko kilka dni i zobaczę jak będzie wyglądał ;:167 Prawie wszystkie szczepki będą niedługo gotowe na przeprowadzkę do doniczek i wtedy będzie fotorelacja :)
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Kuracja Rhizotonickiem dzień 28
Bez zmian, dwa liście już prawie nadają się do odcięcia. Brak oznak podjęcia wzrostu. Podlana 3 raz, zraszana ciągle kilka razy dziennie.

Zamówiłam sobie listki fiołków kolekcjonerskich :D :D :D nie mam pojęcia, gdzie to zmieszczę, ale nie mogę się doczekać!

Wybrałam (Pani wysłała mi rozpiskę posiadanych odmian)
1. Tiger
2. Fredette Risen Star
3. Wilodenne
4. Rose Bouquet
5. RS Diadema
6. DN Cventyje Valentynki
7. VaT Alonuszka

Czy to poprawne nazwy odmian?


Rozwinął się nowy liść Monstery i z drugiej sadzonki też idzie kolejny, Liczę na piękne wycięcia z dwóch stron.

Obrazek

Obrazek


Strelicja w pracy puszcza listek! Udało mi się ją zmieścić na parapecie przy samym oknie. Mam nadzieję tylko, że przeżyje moją nieobecność, bo nie będzie mnie tam 5 tygodni... Niby poinstruowałam co do podlewania, ale mam wątpliwość, czy ktokolwiek się tym przejął.

Obrazek

W pracy zakwitł też Zamiokulkas :) Który stoi za roletą, w przeciągu, nie zna nawozu ani miękkiej wody :lol:

Obrazek

Filodendron Imperial Red - liść za liściem, każdy coraz większy ;:167

Obrazek

Mam go 10 miesięcy i hoduję od takiej szczepki:

Obrazek

Senecio rowleyanus (teraz poluję na Variegatę). Poprzedniego lata na wykończeniu, a w tym roku prawdziwy sznur pereł :heja

Obrazek

Hoja Carnosa, gołe pędy zaczynają puszczać listki. Ładnie ruszyła od marca

Obrazek

Epipremnum Snow Queen - kolejny listek w drodze ;:167

Obrazek

Druga Strelicja też puszcza nowy listek! Co prawda pojawiła się jakaś plama, ale nie widzę aby z rośliną działo się coś niepokojącego.

Obrazek

Fikus Sprężysty- kilka razy był już jedną nogą w zielonym niebie, ale teraz po zmianie stanowiska wyszedł nowy listek i kolejny, jakiś gigantyczny :D , już się zapowiada.

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

:wit Widzę, że u Ciebie mega różnorodność, tak jak u mnie :) Wszystkego po trochu ;:215 Odnośnie nazw fiołków to nazwy są ok. Chyba zamówiłaś standardy z tego co widzę. Jedynie odmiany 'Tiger' nie znam, ani się nie spotkałem z taką nazwą. Masz piękne hoje, ja ich jeszcze nigdy nie uprawiałem. Raczej nie miałbym do nich cierpliwości :;230 Senecio super. U mnie w zimę zawsze wygląda gorzej. Na wczesną wiosnę go tnę i robi się potem fajny, gęściutki.
Czekam na dalsze fotorelację.
Pozdrawiam ;:196
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Maciek13 tak :D podziwiam ludzi, którzy potrafią się zdecydować na jeden gatunek roślin i być w tym konsekwentnym :D

Zamówiłam standardy? Kurczę, była przekonana, że standardy to mam na oknie! Chyba muszę się jeszcze dokształcić ;:130

Hoje mam jedną. W pokoju w pracy obrosła całą ścianę i też chciałam, żeby u mnie zrobiła to samo, ale jeszcze muszę trochę poczekać :wink:

Dzięki za odwiedziny!
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Wpadłam podejrzeć jak tam strelicja, mam nadzieje że ruszy z kopyta.
Monstera i senecio super rosną.
Powodzenia z listkami.
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

anetta Na razie niestety oznak podjęcia wzrostu brak, ale się nie poddaje :) póki żaden listek się nie ostanie to jest nadzieja.
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Oczywiście, myślę że wiosna plus ten oprysk zrobi swoje.
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Wszystkie rośliny piękne, na "kulki" choruje, chyba trzeba będzie je gdzieś nabyć :roll:
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

anetq092

Zdjęcia nie oddają tego jak bardzo ozdobna i urokliwa jest to roślina :) Zwłaszcza, jak już wyjdzie mocno poza doniczkę. Polecam :)
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Ależ śliczne i zadbane masz te roślinki! ;:167
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rośliny zielone - mix

Post »

Marmarelka bardzo dziękuję :)

Miała być pod koniec miesiąca aktualizacja sytuacji parapetowej, ale ze względu na obowiązki, muszę ją przełożyć na koniec maja :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”