Ładne kwiatki ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Nie widziałam jeszcze takiej zielistki chyba. Możesz jej pokazać więcej?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Piękne te nowe nabytki. :) Taką hoję można mieć, bo nawet jeśli nie uda się uzyskać kwitnienia, to same liście zachwycają. ;:215

Jeśli chodzi o odmiany variegata, to jeśli zaczynają wypuszczać takie rośliny białe liście, to z tego co czytałem trzeba odciąć górę pędu aż do liści z normalnym wybarwieniem. Jest duża szansa, że po takim zabiegu, przez jakiś czas nie powinna wypuszczać całkowicie białych liści.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Czekam na deszcz, a jeszcze bardziej na deszcz czeka ogród, niektórzy podobno cieszą się już deszczem, może i do nas przywieje
jakąś chmurkę :)

Majko/Foxowa, to jakaś taka inna odmiana, zielistka 'Green Orange', ładnie się prezentuje z tymi pomarańczowymi ogonkami, ciekawa jestem jak będzie wyglądał kwiat :)

Obrazek

Norbercie, nie mam co ratować, bo kupiłam sadzonkę pędową, przyszła nędzna sadzonka z prawie całym białym listkiem, malutka, w zasadzie od razu ją spisałam na straty. I ta bidula tak się wysiliła że jeszcze dwa albinosy wypuściła i chyba wyzionęła ducha.
A jako pasjonat filków, może mi podpowiesz co to uratowałam z marketowej półki śmierci? Napisane było tylko Philodendron i nic więcej.

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj rozdzieliłam Philodendrona Cobra (Monstera Standleyana), oddzieliłam ładniej wybarwioną część i będę obserwować, na grupach piszą że cięcie sprzyja wybarwianiu, może więc w niedalekiej przyszłości ciachnę tego brzydszego ;)

Tak wygląda odsadzona ładniejsza część

Obrazek

a tak ta mniej ładna :roll:

Obrazek

Na intensywnej terapii w szklarence, zacumował filek 'White Knight', zachciało mi się maluchów to teraz się nad nimi trzęsę, za to dobrze sobie radzi maluszek 'Prince of orange'. Pocieszeniem jest dla mnie epipremnum 'Godzilla' (Green Javelin), sadzonka ładnie się przyjęła, podjęła wzrost i już sporo podrosła :)

Obrazek

Sezon w tym roku tak szybko mija, już mamy prawie połowę czerwca, a za chwileczkę przesilenie letnie i dnia będzie ubywało...

:wit
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit Iwona. :)

Ten uratowany filodendron to obecnie Thaumatophyllum bipinnatifidum, generalnie to docelowo bardzo duża roślina. :wink: W handlu można znaleźć również odmianę 'Hope', która może osiągać mniejsze rozmiary i być bardziej zwarta. Jeśli kupiłaś w markecie jako NN, to jest szansa że dokładnie może być właśnie to.

Szkoda z tamtą variegata, ale niestety bielactwo to ryzyko tych odmian. Jeśli roślina jest większa i ma jeszcze starsze liście tylko z wariegacją, to jak pisałem można spróbować z cięciem. Ale, jeśli jak piszesz nie ma takiej możliwości, to tylko pozostaje czekać na cud.

Zielistka piękna ;:215 , miałem taką przez jakiś czas, ale niestety ją przelałem i nie udało się uratować. Chyba nawet mi kwitła, ale nie dam sobie ręki uciąć. :wink: ;:185 To było dawno temu i co ciekawe miałem też zwykłe zielistki i z tymi nie miałem problemów.

Cobra też ładna :), no widzisz tutaj z kolei z tą drugą masz problem w drugą stronę, odmiany variegata mogą też zielenieć. Co prawda jeśli się zapewnić dużo światła (uważając tylko na ostre słońce), można liczyć że liście będą miały więcej białego. Jeśli jednak obie mają takie same warunki i jedna, którą widzę ma mniej zielonego, no to pozostaje kwestia na poziomie komórkowym.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

A no widzisz, nabrałam się z kawałka zdjęcia i myślałam,że to też takie 'trawy' tylko w ciekawym kolorze. Tą co pokazujesz to widziałam gdzieď kiedyś w sklepie, ale taka zielistka... inna ;)
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Upały przetrwane, ale zapowiadają kolejne, więc znowu zamienię się w zombie wypełzające z domu dopiero wieczorową porą.

Dziękuję Norbercie za identyfikacje filka, mam nadzieję że może będzie z tych mniejszych rozmiarowo, bo na duże miejsca już nie mam.
Emerald Gem poległo, trudno, płakać nie będę, choć nie powiem, że mi nie szkoda. A tą mniej wybarwioną Cobrę będę cięła, wyczytałam że to może roślinę zmotywować do wybarwiania.

Majko, kiedy kupowałam tą zielistkę też się zastanawiałam co ona ma wspólnego z tymi, które wszyscy znamy :wink: , kwiatek ze środka wychodzi z wielkim trudem, ale coś już widać, nie wydaje się jakiś atrakcyjny.

W kwiatkach doniczkowych porobiłam troszkę porządku, podcięłam niektóre czuprynki, hojki kwitną na okrągło i cieszą oczy, kolejne szykują się do kwitnienia :)

Elliptica

Obrazek

malutka lockii

Obrazek

memoria/gracilis

Obrazek

nadal ciągnie kwitnienie niezawodna meredithii

Obrazek

Obrazek

Kwitnie też nadal obscura, 'Rebecca', krohniana i 'Mathilde' :)

I wreszcie ruszyły bulwy Kaladium, już myślałam że nic z nich nie będzie, choć wydaje mi się że nie wszystkie żyją ;)

Obrazek

No i koleusy :), wszystkim się podobają :)

Obrazek

mam nadzieję, że choć niektóre uda mi się przezimować.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek i życzę miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Bardzo ładne koleusy. I jak podrosły od ostatniego zdjęcia.

Kaladium przepiękne. Kolejny kolorowy kwiatek który mnie zaczyna bardzo kręcić.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit

Majko, koleusy bardzo mnie cieszą że tak ładnie rosną, uszczykuję kwiaty, bo bardzo chcą już kwitnąć, tylko jeden mi kuleje, ale może się pozbiera, w końcu dopiero lato się zaczęło ;)
Kaladium ma piękne liście, też mnie kręcą ;), miałam 10 bulwek, ale wydaje mi się że nie wszystkie wystartowały. Jak już będą większe to się okaże czy są straty.

A na niedzielę zostawiam trochę kolorów. Zakwitła róża chińska Paper Tree i zwyklaczki też :)

Obrazek

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Ładna kompozycja z koleusków. ;:333
Iwonko czy masz zdjęcie kwitnącej Rebecci?
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Oczywiście :) , to chętnie kwitnąca hojka i pięknie (dla mnie) pachnie, szczególnie wieczorem ;:32


Obrazek

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Iwonko ;:oj ;:oj ;:oj
Moja wypuściła pędzik długości 10cm i z tego bardzo się cieszę. ;:306
N a kwiaty przyjdzie mi czekać pewnie bardzo długo. Masz rękę do tych kwiatów. ;:168
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit

Najważniejsze że podjęła wzrost :), ona jest chętna do kwitnienia, daj jej tylko światło, ciepło i jeśli masz niską wilgotność to postaw doniczkę na podstawce wysypanej keramzytem i zalanej wodą, to zwiększy wilgotność wokół niej, oczywiście poziom wody na podstawce nie może zakrywać dna doniczki z hoją.

A na parapetach? Caudata 'Sumatra' kwitnie i kwitnie, na jej cudne kwiaty nie mogę się napatrzeć, precyzyjne dzieło natury, kwiaty-klejnoty :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hoja obscura, mimo przycięcia, nie ma zamiaru zaprzestać produkcji pędulców kwiatowych :)

Obrazek

Obrazek

Sadzonka dischidii lancifolii ukorzeniła się w keramzycie i podjęła wzrost, małe a cieszy ;:138

Obrazek

I na koniec piękne maleństwo curtisii

Obrazek

I czas zrobić zamówienie, skończyły mi się wszystkie podłoża i lechuza, i keramzyt, i seramis, i nawet doniczki do hydro, -bida z nędzą- ;)

:wit :wit :wit
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Witaj! Jakie dorodne te kwiaty u Ciebie. Ja mam kilka również, ale bardziej pospolite. Największa z nich to w tej chwili australis "Lisa". Nawozisz je dodatkowo, że tak chętnie kwitną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”