Ładne kwiatki ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Ładne kwiatki ;)

Post »

Moje dwie fascynacje, hoye ;:167 i chińskie róże ;:167
Z hojami jako tako się dogaduję, niestety z hibiskusami łączy nas szorstka przyjaźń, ale ja je tak długo będę kochać, aż one mnie pokochają ;:198
Niewiele zostaje miejsca na inną zieleninę, a ja ciągle kombinuję, gdzie tu jeszcze coś dostawić, postawić, uwiesić, podwiesić, jak chyba każdy z nas.
Jako że zafascynowały mnie rośliny wielce chimeryczne ilość okazów jest wiecznie zmienna, coś ubywa, coś przybywa, a ja się ich uczę, uczę i uczę, i nadal wiem niewiele.
;:100


Obrazek

Obrazek
Olcia609
100p
100p
Posty: 115
Od: 11 sty 2021, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Piękne te hibiskusy! Szczególnie ten drugi. Kolor przecudny. U mnie w domu się nie utrzymały (dwie różne formy uprawy), a na działce mam jeden okaz i kwitnie jak szalony.

Powodzenia w uprawie, bo to cudne kwiaty!
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

No piękne, nie tylko ładne ;:138 .Masz wspaniałe hibiskusy i hoje.
ilość okazów jest wiecznie zmienna, coś ubywa, coś przybywa, a ja się ich uczę, uczę i uczę, i nadal wiem niewiele.
- myślę czasem, że to dobrze, robi się miejsce ma coś nowego, przychodzą nowe fascynacje, a kolejne rośliny dają dużo radości.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Witam :wink:

Ehhh...nigdy nie podobało mi się wiele doniczek na parapecie, sprawiały na mnie wrażenie nieładu, a teraz cóż...sama takie posiadam :D i komentarze moich dzieci: mamo proszę ja już nie chce kolejnej zieleniny w pokoju.

Hibiskusy kapryśne, ale piękne. Ja mam malutką hoje i czekam na kwiaty :wink:
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Świetny tytuł ;:138

A kwiatki rzeczywiście ładne. I sama nie wiem które barzziej - czy hoje czy hibiskus. Obydwa ekstra. Czekam na więcej zdjęć, jestem ciekawa jak wyglądają w całości.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Jest mi bardzo miło, że ktoś odwiedził moje parapetówki ;:167
I koniec weekendu, oby nas słoneczko przez cały kolejny tydzień nie opuszczało ;:3

Olcia, bo też utrzymanie przy życiu tych rozkapryszonych księżniczek chyba dla nikogo nie jest łatwe, chyba że się ma oranżerię i stworzy warunki jak w Polinezji ;). Moje krzaczki nie wyglądają imponująco, a ja ciągle kombinuję jak im dogodzić. Teraz z wiosną, jakby się ocknęły trochę z letargu, nawet kilka zabiera się za kwitnienie, a inne dwa mam na intensywnej reanimacji. Wściekam się na nie często, lubią je mączliki, ale nie potrafię z nich zrezygnować, bo jak tylko któryś zakwitnie to zapominam o wszystkich udrękach, których mi dostarczają.

Barbra, hibiscusy i hoje są zazdrosne, nie zostawiają dużo miejsca na inne fascynacje, choć oczywiście kilka innych roślin mam również ;) no i każda padnięta roślina napawa mnie smutkiem.
Ostatnim nabytkiem spod innego znaku jest stromanthe Triostar i choć wiem że pewnie go zamorduję, bo też ciężki w utrzymaniu, ale nie mogłam się powstrzymać ;:223

Obrazek

Annau,
wiele doniczek na parapecie, sprawiały na mnie wrażenie nieładu, a teraz cóż...sama takie posiadam
każda z nas tak myśli dopóki nie wpadnie w szpony jakieś zielonej manii :;230 , u mnie więcej już wisi niż stoi, teraz kombinuję coś na kształt siatki z zaczepianymi doniczkami ;:124 , bo przy takiej ilości doniczek, klasyczne kwietniki się nie sprawdzają, są ładne, ale za mało kwiatów się na nich mieści :wink:

Lisico, :) do wymyślania tytułów nie mam głowy a -ładne kwiatki- to takie dwuznaczne, jakby ;)

To może przedstawię chyba najstarszego hibiskusa, bardzo popularnego, którego chyba wszyscy znają. U tej odmiany bardziej zachwycają mnie liście niż same kwiaty, choć i im nic nie brakuje. To naprawdę staruszek, bardzo stara odmiana, zarejestrowana 01.01.1900 ;:oj Taka data przywodzi mi na myśl pana botanika w pumpach w kratkę, w kapeluszu z szerokim rondem i siatką na motyle na ramieniu ;)
Oczywiście chodzi o odmianę Snow Queen, Królowa Śniegu :wit :wit :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

hoja obscura (Filipiny), współpracująca z człowiekiem :wink: , wybacza wiele błędów, chętnie kwitnie, bezproblemowa. Oczywiście nawet kota można zagłaskać, więc... :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit :wit :wit
A dzisiaj niespodzianka, nos mnie zaprowadził ;:138
hoja lacunosa 'Rebecca' :D

Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Pierwszy dzień w pionie, od czwartku leżałam jak nieżywa, mam nadzieję że to nie jest TA choroba, bo ona jednak dłużej męczy. Słabiutka jeszcze jestem, jak pies kichnie to mnie przewraca podmuch ;) i głowa jeszcze nie moja, i kaszel męczący, ale idzie ku lepszemu...chyba.

Panchoi.

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Nie wiem czy to u mnie czy nie ma obrazków?
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

U mnie też nie ma :( pewnie dlatego, że to hosting przez fotosik.pl i moja przeglądarka krzyczy, że niebezpieczna strona i nic mi nie będzie wyświetlać...
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Wróciły zdjęcia :)

jak samopoczucie zielonajagoda?

Panchoi wygląda fantastycznie, aż zachęca żeby więcej Hoi ściągnąć do domu.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit Margaret, dzięki za troskę ;:196 , pomalutku dochodzę do siebie, myślałam żeby kupić test w biedronce i sprawdzić się, ale co mi to da? Nic. A na szczepienie i tak jeszcze sobie poczekam. Muszę się doleczyć do końca, odpoczywam dużo, bo zaraz wiosna i potrzeba siły i energii do ogrodu, żeby chociaż na przedogródek wystarczyło.

Największy i najmniejsze listki z mojej hojowej kolekcji :)

Obrazek

A fotosik wtedy przez cały dzień nie działał, pewnie jakaś techniczna przerwa była.

Może jeszcze zostawię, piękny philodendron 'Silver Queen', piękne satynowo-srebrne liście :)

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy ;:19
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”