Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze 2021,2022

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Ogólnie pomidorów wyszło mi chyba 11 i papryk 9. Ale biorąc pod uwagę tą jakże cudowną pogodę, będę chyba
próbowała ukorzeniać wilki, bo nie wiem co to będzie z obecnych pomidorów....

Sałaty wyszły mi cudowne, już wiem, które odmiany na pewno zostawię na następny sezon i nauczona tegorocznym doświadczeniem wiem,
które można wsadzić trzy, a które tylko dwie do skrzynki. Papryki obsypane kwiatami, co bardzo mnie szczęśliwa, ale cóż,
zobaczymy co będzie! pod nóż poszedł pierwszy pak-choi, na ten moment zjedzone wszystkie.

Dosiewałam jeszcze do pomidorów aksamitek i bazylki - wszystko powoli wschodzi.

Jeśli chodzi o nawożenie to na ten moment tylko kristolan czerwony i pomarańczowy, wcześniej także hummus, ale
przyznam, że jedno mniejsze opakowanie schodzi praktycznie na jedno podlewanie, więc średnio wychodzi cenowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Długo już nawozisz kristalonem? Bo też robię do niego podejście a po Twoch zdjęciach wygląda że efekty są zadowalające.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Foxowa pisze:Długo już nawozisz kristalonem? Bo też robię do niego podejście a po Twoch zdjęciach wygląda że efekty są zadowalające.
Od 1,5 miesiąca gdzieś czerwony, na początku raz w tygodniu, teraz częściej, trochę się boje na każde podlewanie.
Kupiłam jeszcze pomarańczowy, od przyszłego tygodnia przejdę na niego i zobaczę czy będzie jakaś zauważalna zmiana.
Z wyglądu krzaków i ich zdrowia jestem zadowolona, więc chyba mogę polecić. Bo o owoce to się obawiam,
jak chyba każde przy tych temperaturach. Gdzieś czytałam, że to najzimniejszy maj od 41 lat był.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Dzisiaj trochę papryczek i o pomidorach. Na początku nie zamierzałam obrywać nawet tych staśmionych
kwiatów, ale jednak poczytałam, poczytałam i choć szkoda mi było strasznie to poobrywałam wielkoludy.

Obrazek

Obrazek

Dziś słońce piękne, z godzinę, dwie będzie u mnie na balkonie - jedyny plus tego wschodu jest taki, że
słońce jest od 4:30, prawie od razu po wschodzie świeci, więc do 11 coś tam się złapie. Szczerze mówiąc,
gdyby nie to, że w zeszłym roku nie miałam problemu z kupnymi sadzonkami koktajlowych i tym, że całkiem
ładnie owocowały, to pewnie bym się nie zdecydowała na swoje rozsady.

Obrazek

Pierwsze bratki już są! szkoda, że mam prawie same pomidory i papryki, bo bratków dosadzić się tam
raczej nie da, a szkoda, bo bardzo chciałam jeszcze trochę czarnych i rokoko.

Obrazek

Zdecydowałam się też wysadzić trzy wilki, na razie się ukorzeniają grzecznie na balkonie, zobaczymy co tez
z nich wyrośnie, ale to już całkiem eksperyment. Groszek za gęsto, ale o dziwo nie dość, że pięknie mi kwitnie,
to już są pierwsze groszki! w tej doniczce jest 5-6 roślin.

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Za każdym Twoim postem zachwycam się i podziwiam. Naprawdę Cię podziwiam, to co zrobiłam w tym sezonie jest mega.
Co do staśmionych kwiatów to któregoś roku na wątku pomidorowym ktoś pisał że na takich kwiatach głównie bazuje i z nich ma lepsze i większe pomidory. Ja swojego czasu zostawiałam, raz wyszedł mi gigant z Black Cherry. Wyglądał jak te wielkie malinowe gargamele tylko był ...czarny. Także coś ciekawego zawsze może się przytrafić.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

W takim razie z 3-4 zostawiłam ;:196 bardzo Ci dziękuje, Ty to mnie zawsze tak podbudujesz <3
dzisiaj jeszcze wrzucę dalsza część z zeszłego tygodnia, żebym potem mogła sobie porównywać po weekendzie.

POMIDOR NO-NAME, jedna z pięciu możliwych podmian wysiewana w najpóźniejszym terminie:
Obrazek

Jedyna słodka papryka, Sweet Bites, docelowo to mają być małe papryczki do 8cm, ale chyba powinnam się
zatroszczyć o większą doniczkę.

Obrazek
Obrazek

i dziś na koniec najbardziej nędzna i rachityczna ze wszystkich, które mam, czyli - Thunder Mountain LONGHORN:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Codziennie sobie mówię, że jutro pozbieram groszek cukrowy, ale dzień w dzień zapominam.
Muszę w końcu przysiąść i znaleźć jakiś fajny przepis na niego!

Obrazek

Byłam pewna, że mój balkon będzie dla niej za ciemny i kwiatów dużo nie będzie, ale się
srodze pomyliłam, tu na zdjęciu sprzed kilku dni widać tylko Kilka w rzeczywistości już cała masa!
Obrazek

Do sałat dorzuciłam szałwię w miejsce jednej zjedzonej do końca i powoli muszę się zbierać także za jedzenie tych,
ta w piegi skradła moje serce totalnie.
Obrazek

Pomidory lecą jak burza, wielkie krzaczory:
Obrazek

Papryki - łącznie chyba 7, cztery duże krzaki i trzy malutkie odmiany plus pierwsze pomidory!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Niezmiennie się zachwycam Twym balkonem. Po prostu cudnie i zielono, a pomidory naprawdę robią wrażenie, po prostu giganty. Będzie co pojeść ;:138
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Witaj! Obejrzałam z wielkim zainteresowaniem Twój wątek. Ja też uważam, że osoby kochającej rośliny nie powstrzyma nawet mała przestrzeń. Jaka to satysfakcja samemu coś wyhodować. Będę do Ciebie zaglądać :wit
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze

Post »

Bardzo Ci dziękuje kochana Halinko! Moje marzenia o ogrodzie jeszcze niestety kilka lat muszą poczekać.
Z radością jednak czekam na nowy sezon na balkonie i już zastanawiam się co w tym roku będę sadzić!
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Balkon - sezon 2022

Post »

Ależ ja w zeszłym roku przesadziłam :shock: jak sobie teraz pomyślę, że dam radę ogarnąć 14 odmian pomidorów i chyba z 10 papryczek to chyba się na głowy z kimś pozamieniałam ;:14 ;:306

W tym roku dużo rozsądniej podeszłam do tematu. Zdecydowałam się na 5 małych, karłowatych krzaczków pomidorów (w tym tylko jeden wysoki). Balkon mam spory, ale w tym roku chciałabym jednak móc tam usiąść przy stoliku - w zeszłym nie dało się przejść z jednego końca do drugiego ;:124

Wszystko co planuję jest już wysiane w doświetlanej szklarence - przede wszystkim zioła i kilka sałat, trochę kwiatów i to w zasadzie tyle.
Kupiłam i wczoraj już po wymoczeniu zasadziłam trzy krzaczki róż do donic, ale na razie przykryłam bo u nas nad ranem tylko 4 stopnie.

Zaraz wrzucę trochę zdjęć z końcówki zeszłego sezonu, których nie wrzucałam w poprzednim sezonie.

;:167 Pomidory

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:167 Papryki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kilka zdjęć balkonowych, zabiedzonych już "pourlopowych" krzaków:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze 2021 / 2022

Post »

Świeżaki na balkon

22.04:
Obrazek

Wczoraj:
Obrazek

Obrazek
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Marzenia o warzywach - balkon na warszawskiej Pradze 2021,2022

Post »

Hej,
z ciekawości - właśnie zakupiłem identyczną szklarenkę na balkon - doginałaś te druciane półki, czy łapałaś np. na trytytki? Bo u mnie nie bardzo pasują :)
pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”