Zieleń, biel i więcej zieleni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Serdecznie witam wszystkich odwiedzających! :D
Na forum jestem nowa, ale już od kilku lat podglądam regularnie zamieszczane tu zdjęcia i wpisy. W końcu przyszedł czas i na mnie. Na razie nie mam jeszcze za bardzo co pokazać, ale mam zamiar powoli i sukcesywnie to zmieniać. :wink:
W ostatnich latach wróciłam do zainteresowania roślinami, a zaczęło mi się chyba od... kolorowych (i nietypowych) odmian warzyw. Może poszukam do następnego wpisu zdjęcia z moimi rzodkiewkami, burakami czy innymi marchewkami.

A skoro kolorowe i nietypowe warzywa, następnie przyszła kolej na... variegaty! I tak w domu pojawiły się:

Fikus benjamina
Obrazek
Chociaż nie jest to roślinka, o którą mi chodziło. Jakiś czas temu zginęła mi mała szczepka, którą podejrzewałam o bycie Fikusem 'starlight'. Miałam nadzieję, że i ten pokaże więcej białego, niestety nie jest podobny do swojego poprzednika.

Epipremnum 'marble queen'
Obrazek

I nowe nabytki:

Epipremnum 'n'joy'
Obrazek

Mój pierwszy rarytas - Syngonium emerald gem
Obrazek

Aktualnie trzymam kciuki, żeby dwie ostatnie rośliny przyjęły się bezproblemowo w nowym środowisku. :) I poluję na kilka następnych, które chodzą za mną od pewnego czasu.
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

"Marble gueen" przepiękna ;)
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Wygrzebałam jej stare zdjęcie! Zaczęła u mnie tak (to jakoś na początek lutego):

Obrazek
Widać teraz, jak szybko rośnie... Po bokach stały wtedy rośliny czekające na swoje miejsce w akwarium.

A tu patyczek-benjaminek z poprzedniego postu zaraz po tym, jak w końcu udało się go ukorzenić (maj):
Obrazek
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Podziwiam Cię, za sukces w ukorzenieniu fikusa 'Beniamina'.
Przed wielu laty sama próbowałam i nie udało mi się a tu proszę,już rośnie. ;:138 :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Karo, ja też już myślałam, że się nie uda - pomogłam sobie kupując ukorzeniacz, kiedy doszłam do wniosku, że już za długo to trwa. A udało się pewnie dlatego, że od dziecka kiedy przycinałam swoje rośliny żal mi było wyrzucać odcięte gałązki i mnożyłam wszystko na potęgę :) i tak mi zostało, epipremnum rozdałam już wszystkim chętnym znajomym. To i benjaminek się ukorzenił, tak z przyzwyczajenia.

A tym czasem pocztą dotarła do mnie następna roślinka:
calathea ornata 'sanderiana'
Obrazek

Wczoraj przesadzona, kiedy przyszła byłam bardzo niecierpliwa i odpakowałam ją w samochodzie. Wyglądała tak:
Obrazek

Podoba mi się, że już pierwszego dnia widzę jak potrafi zmienić ułożenie liści. :D
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Widzę, że się rozkręcamy ;) Piękna... czy trudna w uprawie?
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Annau - można przeczytać o niej jako średnio trudnej. Chyba największym problemem bywa za mała wilgotność powietrza. Ale nie powiedziałabym, że jest delikatna, świetnie przetrwała podróż do paczkomatu a i tam musiała na mnie poczekać kilka godzin. Potem jeszcze dobę stała w suchym pomieszczeniu (ale już przesadzona i podlana, może takiej małej w tej sytuacji wystarcza wilgoć z podłoża) i ciągle wygląda tak samo. Postaram się jej już więcej nie testować, dziś trafi w docelowe miejsce. :D Zobaczymy, jak bedzie współpracować na dłuższą metę.
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Dziś do gromadki dołączyły dwa bluszczyki:

Hedera yellow ripple
Obrazek

I Hedera helix variegata
Obrazek
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Przyszła do mnie następna piękność, ale dziś już nie zdążyłam zrobić jej dobrego zdjęcia. Za to postanowiłam przedstawić Wam jeszcze dwójkę, którą mam na stałe pod opieka, a ktora nie należy do mnie:

Sansevieria 'moonshine'
Obrazek
Którą to kupiłam w ramach prezentu - miała być dowolna wężownica, to odmianę wybrałam moim zdaniem najbardziej chwytającą oko. :)

I ostatni, a tak naprawdę pierwszy ('znamy się' najdłużej) - ficus benjamina. Niestety nie wiem, jaka to odmiana. Ostatnio zrzucił trochę listków, bo dostał nowe miejsce, ale po drugim przeniesieniu wygląda już nieco zdrowiej.
Obrazek
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Obiecana wcześniej nowa piękność:

Syngonium 'arrow'
Obrazek

Upolowany, przesadzony i już przyzwyczaja się do nowego miejsca :)
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Variegaty mnie też chwytają za serce.Twoje roślinki piękne , zdrowe i zadbane.Fikus benjamin piękny okaz , duży.Sansewieria' moonshine'pięknie wybarwiona, cudne sreberko.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Bardzo ładne i zadbane doniczkowe ;:108 Syngonium, Calathea ornata 'sanderiana' i Sansevieria 'moonshine' ;:196 jestem ciekawa jak będzie się rozwijać i zmieniać Syngonium emerald gem, widziałam roślinę tego gatunku z całkiem białymi listkami, życzę więc duuużo bieli u variegatek :uszy
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Zieleń, biel i więcej zieleni

Post »

Pięknie Ci Benjamin rośnie. Moonshine to moje niedoszłe chciejstwo. Nie przepadam za sannsami ogólnie i ciągle się bije ze sobą czy te kupić czy nie, bo ma niesamowity odcień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”