Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Spore już maluszki fuksjowe. Nie obawiasz się, że przez zimę za bardzo się powyciągają do światła. Ja co prawda fuksji nie rozmnażam, ale z innymi roślinami zawsze mam zimą ten problem.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witaj Wandzia7 :wink:
Robiłam tak już w tamtym roku i było dobrze, także się nie obawiam. Ładne sadzonki wyszły. W pokoju w którym stoją jest sporo światła, ale jest trochę zimniej, niż w pozostałych pomieszczeniach.

Tak zakwitła ukorzeniona sadzonka sundaville:

Obrazek

I w końcu się doczekałam:

Obrazek

Część roślin już w domu:


Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witaj Aniu. Bardzo trudno jest trafić do Twoich roślinnych skarbów. Czy nie lepiej by było, gdybyś zrobiła sobie na dole stopkę z linkiem do swojego wątku? Ułatwiłoby to innym odwiedziny u Ciebie. :D
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witam serdecznie. Bardzo bym chciała i niejednokrotnie próbowałam, ale niestety aż wstyd przyznać...nie ogarniam tego :?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witaj :wit
Przepiękna kolekcja młodych bardzo zadbanych i fantastycznie kolorowo kwitnących roślin :cry:
Wpadła mi w oko Twoja sundawilla ma piękne kwiaty o ciekawym kształcie ;:333
Widzę że i eschynantusa speciosus udało Ci się wyhodować i doprowadzić do kwitnienia ;:433
Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witaj Arkadius121 :wit
Bardzo miło mi Cię gościć w swoim wątku. Co prawda nie umiem zrobić tak pięknych zdjęć jak Ty, ale staram się.

Sundaville są piękne i je uwielbiam.
Ta zima dla nich była łaskawa i udało mi się przechować całe 6 sztuk :tan
Co do eschynantusa...obecnie wychodzi mi z doniczki, wyrósł na gigantyczny okaz.

Dawno mnie tu nie było,poza tym, że podczytywałam forum.
Dzisiaj zostawiam zdjęcia koleusow, które ukorzeniłam w styczniu i na dzień dzisiejszy wyglądają tak:

Obrazek


Obrazek

Przyjemnego wieczoru ;:196
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Śliczne koleuski, jeszcze takie delikatne, ale już piękne.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Dziękuję bardzo ;:168 już nie mogę się doczekać kiedy trafia na dwór. Zastanawiam się tylko z czym je połączyć?
doras pisze:Aniu, podziwiam głównie fuksję Sunray. Napisz proszę, czy to nowość u Ciebie, czy udało Ci się ją już zimować? Chciałabym sobie taką sprawić, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie to u mnie roślina jednoroczna :)
Melduję, że fuksja żyje. Zimowałam ją w domu w temperaturze pokojowej, bo bałam się, że w piwnicy ją stracę. Na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Obrazek

A tak prezentuje się mój Gemini:

Obrazek

Miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Moim zdaniem koleusy wyglądają ładnie same ze sobą. Są tak kolorowe, że towarzystwo im niekonieczne. :)
Gratuluję, że udało Ci się je przetrzymać przez zimę, moje zawsze padaly prędzej czy później.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Dzień dobry. Wiele pracy wkładasz w pielęgnację swoich roślin i masz niesamowite efekty. Gratuluję. Pięknie musi wyglądać Twój dom, jak to wszystko kwitnie. Ja raczej tylko domowe/parapetowe doniczkowe mam, chociaż w tym roku posadziłam do starego kosza bratki wielkokwiatowe, aż 6 sztuk :lol: No i jeszcze w tamtym roku pod pniem ściętego świerku miałam nagietki i jakieś jednoroczne (nie pamiętam jak się nazywały). Pod płotem rosną irysy i liliowce, ale nie za dużo tego. Po filarem domu wsadziłam różę pnącą, ale jest jeszcze młoda. Próbuję też z mieczykami, ale co roku wiatr mi je wygina. Jeszcze chyba nie dorosłam do takich okazów, jak Twoje, ale korci mnie, gdy tak czytam i oglądam.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Wandziu w sumie racja, ale chciałam troszkę ograniczyć doniczki, ponieważ w tym roku będę miała ich jeszcze więcej ;:oj i zawsze to trochę mniej latania z konewka.

Dzień dobry :wit Ivonar witam serdecznie.

W sumie to nigdy nie liczyłam czasu spędzonego nad pielęgnacją roślin, ale w ciągu każdego dnia trochę to zajmuje. Całe szczęście jeszcze jestem na urlopie wychowawczym, więc jestem w domu. Bardzo dużo radości sprawia mi obserwowanie roślin, a i wyciszam się przy tym.

Co do domu...to uwielbiamy siedzieć na tarasie pośród tych wszystkich kwitnących roślin.

W ogródku nie mam za wiele roślin, ale może się to wkrótce zmieni.
Polecam spróbować, nie mam w domu za wiele doniczkowych, bo każde miejsce jest wypełnione roślinami, które pójdą na taras i dookoła domu. Zresztą od nich zaczynałam i mam do nich jakiś taki szczególny sentyment.
Kiedy zaczynałam to byłam trochę sceptycznie nastawiona, bo wcześniej wszystko mi padało, ale to chyba z racji młodego wieku.
Teraz jestem starsza i jakoś lepiej mi to idzie :lol:

Dziękuję ;:168

Sundaville i fuksja...jedne z kilku po zimie:


Obrazek

Obrazek

I oczywiście siane surfinie:


Obrazek

Dobrego dnia ;:167
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

No i skręciło mnie na widok sundaville i fuksji. Oczywiście pozytywnie mnie skręciło - oby rosły bujnie, kwitły obficie oraz cieszyły Twoje i nasze oczy. Masz rację, opieka nad roślinami bardzo wycisza i pozwala na oderwanie od codziennych życiowych zmagań. Bardzo podobają mi się rośliny w donicach na zewnątrz, szczególnie te kwitnące. Tylko trzeba mieć miejsce, żeby je przez zimę przetrzymać. Moje przestrzenie zajmuje ze 120 doniczek i już nie mam gdzie wstawiać, tym bardziej, że to przecież spore pojemniki. I jak tu znaleźć kompromis?
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Dziękuję bardzo. Sundavillii mam kilka, każda trzymana w podobnych warunkach, ale miały mniej lub więcej światła. Każda z nich ma się lepiej, albo ciut gorzej. Sukcesem dla mnie jest, że przezimowały wszystkie w dobrej kondycji. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, mam dużo roślin z poprzednich sezonów, pobrałam sadzonki... będzie czym obsadzać i już nie mogę się doczekać. Rośliny ostatnio mocno ruszyły ze wzrostem, bo były wynoszone na zewnątrz...potem pogoda się załamała, ale nadchodzą cieplejsze dni.
Tak moje roślinki wyglądały niedawno.
Bugenwilla:
Obrazek

Fuksja z tamtego roku:


Obrazek

I fuksja ukorzeniona na jesień:


Obrazek

A i zapomniała bym...moje nowe hobby:


Obrazek

Dobrej nocy ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”