U Aneci. cz.4

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: U Aneci. cz.4

Post »

I znów ładnie u Ciebie. ;:333

Z racji zainteresowań może wyróżnię tylko Aloe variegata ale wszystkie te rośliny są przecież godne uwagi. ;:204
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Piękna strelicja. ;:138 Moje marzenie, niestety moja nigdy nie kwitła. Słyszałam że ona bardzo wymagająca czy może napisać kilka zdań jak o nią dbasz.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Jak przechowywałaś bugenvillę?
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Henryku dziękuje, niech tylko zrobi się cieplej to będą przeważnie sukulenty i pare kaltusów. Po woli wybudzam i przyzwyczajam do słonka np.: aeonium i opuncja ładnie przetrwały zimę.

Obrazek
(Sorki ale fotosik obraca mi te zdjęcia)

Kasiu z reguły jest tak że jak przestajesz bardzo dbać o roślinę to ona lepiej rośnie. I tak jest w tym przypadku. W czasie mrozów stoi w widnym pomieszczeniu temp. 8-15 stopni ( w tym roku było tam cieplej bo miałam sadzonki do ukorzenienia więc nawet 22 stopnie), resztę roku spędza na południowej stronie w pełnym słońcu, mało podlewana. Mam ją z dziesięć lat i najpierw nabrała masy czyli z jednej sadzonki zrobiły się cztery. Przesadzałam ją może ze trzy razy, nie nawoziłam. Ziemię ma przepuszczalną: kokos, keramzyt, perlit i trochę takiej z firmy westland.
Może gdybym wcześniej zapewniła jej cieplej w okresie zimowych zakwitła by wcześniej?hmm


Aniu mam takie pomieszczenie, nazywam je oranżerką ale daleko jej do tego. Ma duże okno południowe i mniejsze od zachodu. Tam zimuje rośliny, duuużo roślin. Zawsze miałam tam 8-15 stopni w zależności od temp. na zewnątrz i też ładnie zimowały. Tej zimy było cieplej, musiałam uruchomić grzejnik i dlatego różowa już kwitnie. Muszę w rym roku je poprzesadzać bo mają już same korzenie.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Źle się ogląda poobracane fotki.
Anetko najlepiej jest obrócić na swoim komputerze i dopiero wrzucić na forum (ja tak robię),
albo obrócić na stronie Fotosika, tam masz takie strzałeczki :arrow: https://images90.fotosik.pl/488/c3472328db1b1fb3.png


Gratuluję kwiatu(cierpliwości) strelicji, kiedyś miałam to wydałam po 3 latach.
Śliczne to aeonium drzewiaste.
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Iwonko uwierz mi że obróciłam a fotosik swoje a nie rejestruje się na nim to i nie mogę bezpośrednio obrócić.

Jak już jestem to dodam zdjęcie hoi linearis która dziś otworzyła pochewkę z nasionkami. Nie wiedziałam że są z serii latających.
Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Anetko gdyby było obrócone to by weszło obrócone.(ja od lat obracam na swoim komputerze i dopiero wrzucam, tak mi najwygodniej)
Możesz obrócić też nie logując się tylko bezpośrednio na ich stronie :arrow: https://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie
później zmienić rodzaj kodu na fora dyskusyjne i skopiować go tutaj do postu. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Ja na telefonie operuje i zauważyłam że jak większe zdjęcie to fotosik obraca właśnie,więc trzeba obciąć zdjęcie ręcznie :wink:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Dziękuje za opis uprawy strelicji, wychodzi że muszę przesadzić do bardziej przepyszczalnej ziemi. Stoi przy południowym oknie.
A na lato dajesz do ogrodu?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Nie wiedziałam że są z serii latających.
A ja w ogóle nie widziałam nigdy nasion hoi, ciekawie wyglądają. Będziesz wysiewać? Zapylałaś, czy same się postarały?
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Dokładnie tak sukulenciku.

Kasiu tak. Od wiosny po późną jesień stoi na bardzo słonecznym, niezadaszonym, tarasie.

Basiu chyba spróbuje wysiac z ciekawości. Latem wisiała na dworzu i pamietam że kwitła, coś musiało ją zapylić. Potem rósł taki strąk, podobny do jej liści ale grubszy i dłuższy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Zawsze podziwiałam oplątwy u innych ale nigdy jakoś nie było szczególnej okazji do zdobycia. Aż do dziś kiedy to z moją czterolatką poszłam do brico i usłyszałam ze ona chce kupić tego kwiatka. Patrzę a tam wysuszona maleńka oplątwa. No i jest. Wymoczyła ją w zlewie, nazbierała kamyków i do szklaneczki włożyłyśmy, zobaczymy co z tego maleństwa będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Aneci. cz.4

Post »

Dobre dzieciątko chce uratować roślinke.. Cudownie ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”