Zieloni podopieczni Agnieszki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

:wit Śliczne nowości ;:167. Trzymam kciuki za senecio- roślinka warta uwagi. ;:108
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Agnieszka, ale tempo ;:215 . Niedługo konieczna będzie rozbudowa - ogród zimowy niezbędny :lol: . Niech wszystkie nowości dobrze rosną ;:333 .
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Emi zielistka była u mnie w domu hmm 20 lat temu, także nic nie mogę powiedzieć na temat uprawy. Zapadła mi w pamięć jak wisiało mnóstwo pędów z "bejbikami". Senecio to moje drugie podejście, szalenie podobają mi się te kulki a poprzednie ukatrupiłam "naturalnym opryskiem" na wełnowca. Hoi zaś trochę mi ubyło, brak czasu na opiekę i efekt taki, że dwie przelałam, trzy zasuszyłam, kilka sprzedałam bo co innego chciałam kupić. Nie bardzo mam teraz fundusze na rośliny i chcąc coś innego musiałam skubnąć sadzonki lub sprzedać co innego.

Maćku i na to liczę, że tego nie zamorduje, te kulki są rewelacyjne. A kiedyś zrobię sobie wiszące miejsce specjalnie dla niego ;:215

Basiu kto wie, może się kiedyś doczekam ;:224 Przez głowę przeszedł mi nawet szalony pomysł biznesu z roślinami domowymi, na horyzoncie pojawiła się możliwość dofinansowania, ale znajoma siedząca w tych papierach skutecznie wybiła mi z głowy ten pomysł, bo działalność trzeba prowadzić 5 lat, inaczej trzeba zwrócić całą kasę. Ale może kiedyś, kto wie.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Zdjęcie na szybko robione, tuż po posadzeniu, bo i potem krucho u mnie z czasem w najbliższych dniach, ale musiałam :heja

Takie oto cudeńko dziś do mnie zawitało :heja

Sansevieria aubrytiana - dla porównania standardowe krzesło :;230

Obrazek

Rozeta ogromna, liście niemal metr wysokości i najszersze jak szerokość dłoni, donica średnicy 30cm dostała. Chyba nie zdawałam sobie sprawy jakie to monstrum ;:oj Ma kawał pokaźnego kłącza z dwoma odrostami w drodze :wink:
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Fiu fiu :shock: jaka ona wielka ;:138
W swojej kolekcji mam 5 odmian. Lubię je. Takie mało skomplikowane, a jak ładnie ;:167
Twoja ta wielka jest naprawdę niesamowita ;:167
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Agnieszka ;:oj , a gdzie żeś Ty takiego kolosa zdobyła :shock: ? Na krzesła to już niedługo nie będzie miejsca :;230 .
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Witam moją imienniczke Agnieszkę :wit Fakt, wzór na liściu ma cudny, nie wiem jak będzie rosła, ale nawet jak rozety będą trochę mniejsze to i tak będę się cieszyć :wink: Wydają się mało skomplikowane, ale latam jak przy każdej nowości patrzeć czy nic złego sie nie dzieje. Chyba powinna kapke wody dostać bo stoi na sucho od początku.

Basiu za pomocą komunikacji na pewnym portalu społecznościowym zwanym "fejsikiem" ;:224 Masz rację, ehh, czas niezbyt wesoły u mnie i w najbliższym czasie nie lepiej będzie ;:110

Już miał być koniec jakichkolwiek zakupów, ale jak zobaczyłam tą ślicznotkę, nie mogłam odpuścić :;230 Ale teraz to tak serio koniec, totalny brak funduszy zbytecznych a i temperatury już nieciekawe będą zanim kasa się pojawi :wink:

Sansevieria 'Siam Silver'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3 śliczne rozety, z czego dwie przy nadziei. Liczę, że będą z tego ładne, kolorowe dzieci :heja
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Po długiej nieobecności na forum nadrabiam zaległości - nieźle zaszalałaś, ale zakupy przepiękne ;:oj Teraz pozostaje tylko zaopatrzyć się w parapety z gumy ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

S. 'Siam Silver' ładna już, duża. I z pewnością dzieciaczki też będą ładne. Najfajniejsze są takie rośliny, które wykazują wolę do współpracy, rosną, rozmnażają się, a nie łaskawie tylko fochy strzelają.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Natalio witaj :wit Niegdyś parę lat temu gdy byłam aktywniejsza nieco śledziłam twoje wątki :)

Basiu cześć strzela fochy, część ładnie rośnie, nie można mieć wszystkiego :;230

U mnie ostatnio trochę hmmm przykrych rzeczy się wydarzyło w życiu osobistym jak i ogólnie :( Rośliny niestety nieco na tym ucierpiały ogólnie, mało mam czasu dla zielonych przez różne zawirowania :( A co dopiero nadrobić forum co tam się dzieje.

Jednak mam dla was porcję zdjęć :wink:

Pamiętacie moją ładną Monstera variegata? No już nie jest taka ładna, miała spotkanie trzeciego stopnia z haworsjami, wypadła z doniczki, upadła na nie, ktoś mi ją potrącił.

Obrazek

Myślałam już, że po niej, najgorzej wyglądał najmłodszy z liści.
Obrazek

Ale po czasie okazało się, że zaczyna rosnąć i szykuje przecudnie wybarwionego liścia :heja
Obrazek

hoja sp. Kalimantan - na poprzednim pędzie urosły 2 liście a potem wszystkie zasuszyła, teraz w tej gęstwinie dorobił dużego liścia a z drugiej strony idzie pęd z listkami, a już chciałam wysłać ją w świat

Obrazek

Obrazek

hoja pubicalyx Red Button - uwielbiam ten kontrast :)

Obrazek

hoja acuta epc-600

Obrazek

Kołkowała sobie od marca jak ją dostałam, już czary mary chciałam nad tą mumią odprawić okazało się, że jednak toto coś żyje

Philodendron hederaceum var. hederaceum (tudzież zwany Micans) i jego aksmaitne liście :)


Obrazek

hoja sp. Bahoi - po zrzucenie maleńkiego listka postanowiła ponownie rosnąć, jest już większy, może nie odpadnie.

Obrazek

Philodendron hederaceum Brasil - nie wiem co mogło mi się w nim nie podobać, zarówno młode jak i starsze liście łapiące już odpowiedni kolor... Podobają mi się :)
Obrazek

Przy wypadku gdzie ucierpiała Monstera, ucierpiał też Senecio rowleyanus, były 3 doniczki, zostały dwie. Ale rosną.

Obrazek

Obrazek

I na koniec mój kochany wielkoludek, Ficus Benjamina Variegata, po chwilowym przystopowanou ponownie zaczął rosnąć nic nie robiąc sobie z nadchodzącej zimy. Obrócony co by równo rósł

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A także za namową córki probojemy z Awokado z pestki i Cherimoya, w szkole koleżanka jej opowiadała i ona też chce :wink:
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Philodendron Brasil ostatnio też należy do moich ulubionych, czekam na przesyłkę z zamówioną rośliną.
Ficus Benjamina Variegata ma bardzo fajną formę drzewka, trochę jak bonsai.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Pamiętam, pamiętam Twoje posty, i monsterę też - szkoda że miała przykry wypadek, ale dobrze że przeżyła ;:108 Niech ładnie odrośnie ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Charlie ty masz gdzieś swój wątek? :) Brasil jak i ten drugi zmieniły nieco wygląd, tj. dostały kijaszki co by można je było owijać, nie mma miejsca do zwisania, a jednak trochę go potrzebują nawet jakby przycinać :wink: Na Ficusa na razie nie mam pomysłu, rośnie sobie jak rósł, nie przycinam go mocniej jakoś. A tak w ogóle to mam gałązki do ukorzenienia tego bardziej białego :;230

Natalio o tak, dobrze, że rośnie, choć listek rozwinął się, nie jest jakiś pozwalający, jedna strona mocniej wybarwiona, ale będzie ładny jak nabierze kolorów. Ta Monstera nie będzie też duża jakaś, to ta forma o mniejszych liściach.

Obrazek

I Syngonium variegata czy Emerald Gem, jak je zwią, miałam sadzonke cięta z wymiany jeden liść w miarę wybarwiony, drugi młodszy na pędzie tylko odrobinę, pierwszy liść mikrusowaty i całkiem zielony urósł, ale patrzę, że kolejny będzie kolorowy ;:215

Ogólnie to sporo się u mnie działo w temacie roślinnym tj. część roślin sprzedałam, trochę kupiłam czyli asortyment się zmienił, nie licząc tych co przeniosły się do KWK, ale to odosobnione przypadki.

W łapki wpadło mi takie ciekawe Anthurium, chyba Black Queen :D

Obrazek
Kwiaty mają cudowny intensywnie bordowy niemal czarny kolor.

Kolejny z najnowszych lokatorów to Sansevieria trifasciata 'Midnight Shine'
Obrazek

A na koniec "cukiereczek". Czyli Sansevieria... No właśnie. Jaka. Nie wiadomo dokładnie. Intensywne dyskusje trwają od jakiegoś czasu co to jest. Moja to świeżynka, we wtorek przyszła, wczoraj posadzona.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”