Zieloni podopieczni Agnieszki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Bardzo fajna 'Midnight Shine', też mam, ale widzę, że Twoja lepiej się prezentuje taka z luzem między rozetkami, u mnie straszny ścisk w doniczce.
No a ten "cukiereczek" ;:oj , szczególnie na zbliżeniu widać jakie to cudo. Wpadłaś po uszy :) , co mnie bardzo cieszy, rozwijasz się w dobrym kierunku :) .
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Katiusza rozgość się :) Czy ja wiem, cyz tak z dbałością.. No może moją amatorską, lubię rośliny id zawsze i w miarę moich możliwości dbam ciągle się ucząc :wink:

Charlie odnalazła cię wreszcie, nie wiem czemu dopiero teraz.

Zuziu mam nadzieję, że po zimie przestanie małpeczka kołkować. A Sansevierie warte uwagi, wybaczą dużo poza nadmiarem wody :)

Aniu, Basiu jak z poziomem jej uprawy dopiero się dowiem. Nie jest to rozsądne na zimę sukulenty nowe może, ale cóż poradzić jak zjawiła się na horyzoncie ;:224 Podoba mi się szalenie, przelane korzenie trochę i słupki wzrostu poza jedną uszkodzone chyba (są 4 rozetki), ale kłącza zdrowe, ładnie wyglądały. Oby przetrwała zimę to będzie rosnąć mam nadzieję. Docierały różnej jakości kłącza ludziom, moje na prawdę ładne i nie ucięte tuż przy rozecie co daje duże szanse na ładne potomstwo.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Jeny.. Jak tu pięknie. Ten fikus Benjamin przecudowny, ile ma lat? Hoje super, a sansevieria Midnight Shine właśnie wylądowała na liście moich chciejstw ;:173
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Dziękuje :)
Sansevierie fajne są, jak nie są to jakieś wrażliwce odmianowe, to niewiele im potrzeba do szczęścia. Oj coś czuję wpadniesz po uszy z sansami.
Hoi niewiele mi zostało.
A fikus ma lat 14 skończone w tym roku, z malutkiej cietej gałązki :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Bardzo dorodna siam silver ;:138 sansewierie to również moje ulubienice ;:108
Pozostałe roślinki super się prezentują ;:108
Benjamin variegata piękny ;:333
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

:wit Bardzo ładna monster, ale moim zdaniem najładniejsze są Twoje sansevierie. Są śliczne ;:3
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Świetne sansaviery dołaczyły do kolekcji i monstera veriegata :shock: Agnieszko gdzie ty to wszystko ustawiasz? :;230
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

O matulu, jestem zachwycona twoimi roślinami ;:oj ;:oj ;:oj połknęłam cały wątek za jednym posiedzeniem. ;:306
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Jestem. Po długiej przerwie :wink:

Nazbierało się trochę rzeczy, poszłam do pracy, trochę problemów osobistych... Roślinki na tym ucierpiały. Musiałam nieco ograniczyć więc część poszła w dobre ręce, ale przez zaniedbania (skleroza z podlewaniem bo co innego na głowie) część zwyczajnie.... Uschła. :(

Także zostali najsilniejsi i najwytrwalsi, a oto część z nich :wink:

Niezawodny, 15 letni już Ficus
Obrazek

Jedyna hoja jaka mi się ostała, hoja sp. Kalimantan
Obrazek

I reszta to.... Sansevierie :D Część pochodzi z wymiany forumowej, część ogólnie tutaj z forum nabyta, w każdym bądź razie rosną i rozmnażają się ciesząc oczy i serducho.

S. t. Whitney coś wynosiło z doniczki, winowajcą kłącze idące w dół więc krzywo posadziłam i wylazło na wierzch, główna rozeta przystopowała, ale maluch ładnie rośnie i śliczny margines będzie
Obrazek

Obrazek

Sansevieria masoniana wydała na świat piękną szable
Obrazek

S. fernwood
Obrazek


S. parva
Obrazek

S. hybrid... No nie wiem jaka, ale ona jak i wszystkie powyższe Sanse pochodzą od barbra, teraz Basię rozumiem, czemu mnie ostrzegała przed fernwood ;:224 Obrazek


Stara rozeta ledwo żywa S. t. Moonshine, miałam ją wywalić bo ładną młodą odsadziłam, a tu zdziwko, tamta puszcza liścia ze środka ino, a stara się rozmnaża, kilka lat temu pozyskana z wymiany

Obrazek

S. t. Black Coral chce mnie zaszczycić kwitnieniem chyba

Obrazek

Tu jedna jeszcze z wymiany, od remik

Obrazek

Reszta to już chyba sklepowe markerowe internetowe, część odratowywana bo zaraz po kupnie straciły korzenie, ale są, cieszą, mają dzieci :D

S. Metallica 'Siam Silver'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

S. francissii
Obrazek

Kolorowe z grupy 'Hahnii' ale nie znam dokładnych odmian
Obrazek

Obrazek

Sansevieria Silver Blue
Obrazek

S. t. Laurentii
Obrazek

Liczę, że jakoś się zorganizuje i wątek nie będzie taki zakurzony :)
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Z jednej strony baaardzo podobają mi się Sansewierie, z drugiej strony nie na tyle żeby znaleźć im miejsce u siebie, dlatego bardzo fajnie że jest je u kogo oglądać ;:215
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Wiadomo, nie można mieć wszystkiego co by się chciało choćby z powodu miejsca :wink: Po wypłacie zaś chce sobie sprawić porządny regał na rośliny, nie powiem, ułatwi to nieco organizacje w jednym pokoju co stoją na podłodze, a i córka nie chce mieć tyle roślin u siebie :wink:

Za to za jej namową pod koniec minionego roku posadziliśmy 2 pestki awokado, jedna z zielonego, druga z tego dojrzałego mocno, ale nie podpisałam które to. Wyrosły 2 różne rośliny, w sensie jedna ta ładniejsza, ma mocne sztywne liście, głębokie unerwienie, druga ma delikatniejsze liście, bardziej aksamitne, od początku podsycały jej mocno końce liści, wrażliwsza na brak wody, ciachnełam jej czubek po ostatnim przesuszeniu bo brzydko wyglądał, łyso. Pokaże więc to ładniejsze. Jak będzie rosło dalej, nie wiem gdzie to będę trzymać ;:202
Obrazek
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Awokado to kolejna roślinka która bardzo mi się podoba, ale nie mam na nią miejsca. Z tym że awokado nie mam żadnego, a Sansevierie mam 4 ;:306
Ciekawy eksperyment z tymi pestkami, szkoda że nie podpisany, może by była podpowiedź z której pestki wyrastają zdrowe roślinki :)
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Wiesz, żałuję, że nie oznaczyłam. Ciekawe czy to by się coś sprawdzało. Może spróbuje za jakiś czas i zobaczymy czy się powtórzy.

Potrzebna mi półka na kwiaty, regał, koniecznie, choćby z racji organizacji miejsca, bo stoją jedno za drugim na podłodze w jednym z pokoi i mnie to wkurza. Widziałam taki całkiem spoko i w przyszłym tyg zmierzam kupić.
Zachaczyłam też o dział roślinny ;:224
I widziałam po większości trochę zmaltretowane, ale za to ze sporym przychówkiem Sansevieria trifasciata Moonshine. Jako, że od 10 miesięcy żadnego kwiatka nie przybyło, pozwoliłam sobie wybrać najładniejszą ;:108 Aż żal było nie brać tak powyginanej doniczki 8-)

Przed
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I po
Obrazek

W doniczce były 3 duże rozety i łącznie aż 7 maluchów, jeden tuż tuż pod powierzchnią z drugiej strony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”