Zieloni podopieczni Agnieszki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

I jak wrażenia z zapachu kwiatu?
U rodziców ciągle kwitną sans i jakoś mnie drażnią, mało że są lepkie i kapią to ten zapach jest ' przesladujacy". Unosi się tak delikatnie w powietrzu słodko że ciągle się łapie na tym że go szukam.

A co do foty z krzesłami to gdybym pokazała jakie sanserzysko u mnie rośnie w firmie to by krzesło nawet nie pomogło :;230
Dlatego mnie już nie dziwi taki rozmiar bo wiem jakie potrafią być wielkie . Kiedyś może zrobię i pokaże.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Witam :D Pamięta mnie ktoś jeszcze? ;:oj

Oj długo mnie nie było. Przejście na inny sklep i cały etat, w międzyczasie też diagnozą młodszej córki w kierunku autyzmu. I inne mniejsze lub większe bolączki. No cóż, życie mnie pochłonęło.

Rośliny niestety poszły mocno w odstawkę, hoi nie mam w ogóle już, poza tym część roślin sprzedałam, a część rozdana znajomym lub zwyczajnie uschła ;:224 Więc zostali najwytrwalsi zawodnicy (głównie Sansevieria choć znajdą się ze 3 czy 4 inne rośliny) w tym ukochany Ficus :D
Obrazek

Sansevieria masoniana
Obrazek

Sansevieria fernwood
Obrazek

Sansevieria robusta - po paru latach postanowiła wydać na świat dziecię
Obrazek
Obrazek

Sansevieria parva - dzieci mają dzieci
Obrazek

Sansevieria francisii - młody przerósł matkę, chyba podstawię mu doniczkę :wink:
Obrazek
Obrazek

Sansevieria bhitalae 'Silver Blue'
Obrazek

Pare dni temu weszłam do sklepu, taaak miałam tylko ziemię i keramzyt wziąć. Ale cóż zrobić jak nad workami z ziemią takie ślicznotki stał ;:224 :;230 Ale rok nic nie kupiłam to mogłam, co nie? :;230

Tu już przesadzone
Obrazek

Na zdjęciu są w tylnym rzędzie: Sansevieria cylindrica 'Boncel' (jeden młody na wierzchu i dwa pod ziemią) oraz Sansevieria suffruticosa 'Mutomo', w przednim Sansevieria cylindrica 'Inti'(były 3 w doniczce).

Mam nadzieję, że teraz będę już jakoś zaglądać.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Pamięta ;)
Miód dla oczu te " piętrowe" sanseviery. Mega mi się podoba jak one się tak budują w górę.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Witam ponownie :wit Oczywiście, że się pamięta. Nie przejmuj się. Mnie też nie było dłuższy czas. Takie życie. Czekam na kolejne fotorelacje ;:196
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

No przyznam się, że jak zobaczyłam tytuł wątku, to nie bardzo wiedziałam , co to, kto to, ale jak już tu zajrzałam, to wszystko się wyjaśniło :D .
Pięknie Ci urosły sansewierie, można nie mieć dla nich czasu, a one mimo wszystko potrafią bez zbędnego certolenia się z nimi wyglądać ładnie. I za to je lubię.
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Zaczęłam wątek od końca i baaardzo mi się Twoja kolekcja podoba :lol:
Fikus benjamina cudo !!
A kolekcja sansewierii to miód na moje serce ;:167
Sansevieria francisii jest niezwykła i wyjątkowa !!
Moja ma już chyba z 8 lat i się dość mocno rozrosła.
Najstarsza roślina mateczna jest już prababcią :D
Najfajniejsze u niej są jej stolony, na których wypuszcza maluchy :D
Mojej nie podcinam i nie odcinam, bo wszystkie, kolejno wyrastające odnogi są zjawiskowe !!
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Nuami
100p
100p
Posty: 180
Od: 15 lut 2015, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie, małe trójmiasto Kaszubskie

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Hej :wit

Zauważyłam, że na wcześniejszej stronie, Twoje Sansewierie rosły jakby w bardziej kamienistym podłożu, a teraz są w żyźniejszej. Jak to u Ciebie wygląda z podlewaniem ich w takich podłożach ? : ) Bo mi moje padły. I nie wiem czy to z powodu pierw zasuszenia a potem podlania, czy ogólnie przelania.

I wspominałaś również , że te marketowe odratowywałaś, bo były bez korzeni. Jak takie odratowywanie wyglądało u Ciebie ? Mi w wodzie gniją. Teraz próbuję w podłożu ale też widzę, że podgniwają. Zastanawiam się czy nie spróbować z samym żwirkiem bądź keramzytem
Ciągnie mnie do ludzi, lecz odpycha od tłumów.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Ależ Ty masz cudne hoje i sansevierie. U mnie kolekcja o wiele skromniejsza. Podziwiam.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”