Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ta niphidium strasznie mi się podoba. Oj gdyby tylko te cudowne paprocie dobrze rosły w moim suchym mieszkaniu! Po prostu cuda natury!
A i Twoja diffenbachia wielce urodziwa. :D Jakie dasz jej podłoże? Pytam, bo moja źle zniosła zimę, choć światła miała dosyć i podlewanie też kontrolowałam.
Awatar użytkownika
Traffcia
100p
100p
Posty: 112
Od: 7 kwie 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Super, że masz Sancaenę/Dravierię. Nigdy nie widziałam tej rośliny na żywo i zastanawiało mnie to ile w niej sansevierii a ile draceny. Z tego co piszesz - jednak przewaga draceny. Chętnie będę obserwować jak u ciebie rośnie :wit
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basiu, napisałaś u mnie, że twój Brasil rośnie w keramzycie. Czy to znaczy, że masz go w hydroponice? Coraz bardziej mnie ciekawi ta forma uprawy roslin, dlatego pytam. ;:108
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Cześć Basiu, z przyjemnością przejżałam Twój doniczkowy wątek. Bardzo ładne masz kwiaty. Też kupiłam niedawno difenbachię 'Green Magic' i z przykrością patrzę jak żółknie. Nie wiem co jej dolega, czyżbym przelała. Pozostałe difenbachie u mnie raczej lubią sporo wody ale ta mniejsza i może przesadziłam z ilością...
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Magda, witam :wit , z podlewaniem to ogólnie nie jest tak prosto, może Twoja Diffenbachia faktycznie jest jeszcze za mała i ma mało korzeni, dlatego łatwo przedobrzyć z wodą. Coraz bliżej wiosny, jest nadzieja, że wszystkie nasze rośliny odżyją.
Beata, no tak, mimo szczerych chęci nie widzę podobieństwa do sansewierii, no może trochę do starej S.parva. Zobaczymy, jak dalej będzie się rozrastać.
Wanda, diffenbachii jeszcze nie przesadziłam ;:170 , bo tak ogólnie, to zeszło ze mnie prawie całe powietrze. Czeka mnie dużo przesadzania i mam nadzieję, że jakoś się zmobilizuję.
Co do brazilka, to ukorzeniałam go w wodzie, potem dosypałam keramzytu i tak rośnie już kilka miesięcy. Oczywiście trzeba go przesadzić do doniczki z odpływem, bo keramzyt należy przepłukać od czasu do czasu. W semihydro mam prawie wszystkie hoje, z tym że w zwykłych doniczkach wstawionych w osłonki, wody tak 1/3, 1/2. To już stare rośliny, dobrze ukorzenione i niestraszne im kilkudniowe przesuszenie , można wyjechać i nie martwić się podlewaniem.
Tutaj mój 'Brasil' i pH .pedatum( pedatum w wiaderku po kapuście :lol: , też czeka na porządną doniczkę)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

U Ciebie nawet młode rośliny w ukorzenianiu jakie piękne! ;:138

U mnie jakoś tak dobrze nie wyglądają - zima w bloku to dla roślin prawdziwy hardcor! ;:218
Dobrze że wiosna blisko i coraz to bliżej...
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Heniu, dziękuję :).
U mnie te też mam w bloku, temp.25° i nie używam nawilżaczy, nie zauważyłam aby cierpiały z powodu zbyt suchego powietrza. Gdzie indziej w temp.ok.15° królują głównie sukulenty, choć nie tylko.
A propos sukulentów, takie zimowe kwiaty udało mi się "przyłapać" - Rhipsalis pilocarpa
i Epiphyllum 'Jolly Jaffa'

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

To teraz tak kwitną?? ;:oj

PRZEŚLICZNE!! ;:215

Epiphyllum 'Jolly Jaffa' znam, nawet miałem - jest super! ;:333
Rhipsalis pilocarpa chociaż drobniejszy na fotce wyszedł... koncertowo. Brawo, brawo, brawo! ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dzięki Basiu za poglądowy post w sprawie Birkina. Roślinka wygląda zdrowo i radośnie :D
Muszę też pochwalić dwa ostatnie kwitnące sukulenty. Fantastyczne!
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wandziu i Heniu - dziękuję .
Henryku, one tak kwitły grudzień/ styczeń, ale 'Jolly Jaffa ' ma znów pełno pąków, niesamowita roślina! Wiem, że ją znasz, bo to przecież od Ciebie :).

Żeby nie było beż obrazków- Tillandsia argentea zamierza zakwitnąć, to najdelikatniejsza z moich oplątw, nawet boję się ją kąpać z innymi, żeby jej się "czułki" nie połamały :) .
Między pierwszym, a drugim zdjęciem jest miesiąc różnicy

Obrazek

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wspaniała tą oplątwa i faktycznie wygląda na bardzo delikatną :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Tillandsia argentea robi wrażenie!! ;:oj ;:oj

Widzę że opanowałaś "temat" pielęgnowania tych roślin - a z doświadczenia wiem że nie jest prosty. Czapki z głów bo takich widoków często się nie widuje. ;:180
dariadarla
50p
50p
Posty: 53
Od: 9 mar 2021, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dzień dobry,
szukam jakichś ciekawych, nowych roślin dla siebie. Do tej pory same zielone (monstera, dzbanecznik, kulka sukulentów, grubosz, kwiat pustyni (drobna szczepka), alokazja, pachirę znalezioną w obi z praktycznie wszystkimi zgnitymi korzeniami - ratujemy teraz itp.). Chciałabym jednak teraz czegoś kwitnącego, ale nadal z przewagą zieleni spróbować. Co byście doradzili z doniczkowców? W oko wpadł mi skrzydłokwiat, ale póki co w żadnym sklepie stacjonarnym nie dorwałam, a boję się trochę przez internet zamawiać rośliny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”