Zielono w oczach - rośliny początkującej

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Fajne masz roślinki, monstera jest ogromna, jak to uprawiać w domu ;:oj
Co do storczyka opisanego jako liodoro to on nim raczej nie jest.
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Kasiu, ten storczyk jest w fazie przekwitania już i ten nosek na samym początku kwitnienia ma dużo ciemniejszy, na sam koniec dopiero blednie całkowicie. ALE coś jest w tym co mówisz, bo barwa nigdy nie jest tak ciemna jak u innych liodoro, które widziałam. Kiedyś byłam w szkółce orchidei i mieli na wystawce właśnie liodoro, taki klasyczny z fioletem. Zapytałam pracownika, dlaczego on jest taki ciemny, i powiedziałam, że ja mam liodoro i jest bardziej różowy. Powiedział mi, że są dwa rodzaje liodoro, właśnie taki ciemny, fioletowy i jaśniejszy, różowy.
Ale i tak chciałabym mieć jeszcze takiego prawdziwego z fioletem.
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej hej, wrzucam parę fotek z ostatnich dni.
Zateskniłam za skrętnikami i za phalenopsisami no i jakoś tego... akurat się pokazały na horyzoncie :P

Streptocarpus Marylin Monroe z niemieckiego ebaya
Obrazek

A takiego skrętniczka znalazłam dzisiaj w sklepie. Nie wiem jaka to odmiana.
Obrazek

Z rozpędu na ebayu kupiłam też listki epiphyllum, różne rodzaje. Zobaczymy co się przyjmie :)
Obrazek

A tutaj domowe kwitnienie mojej Miltonii, którą kupiłam rok temu i myślałam, że mi padnie.
Ten pęd kwiatowy był bardzo marniutki i poprzysychał.
Obrazek

Ale roślinka wypuściła jeszcze jeden pęd :) Mam nadzieję, że tego nie zasuszy.
Obrazek

A jak już jesteśmy przy pędach, to kolejne orchidee coś kombinują.
Zygopetalum (jedno z dwóch) wypuscza pęd:
Obrazek

I niespodziewanie, po wystawieniu na balkon, brasso-laelio-cattleya, która myślałam, że zaraz padnie, równie zaczyn coś kombinować, mianowicie wyprodukowała taką pochewkę. Czy będzie z niej kwiatek? No zobaczymy. Na razie ma już tę pochewkę jakiś czas i dalej nie rośnie :(
Obrazek

A tu fotki moich nowych phalek :) Bardzo się za nimi stęskniłam i właśnie wychodziłam z szoku, że jakoś mi większość zniknęła z domu przez ostatni rok. O te będę dbać. Obiecuję!

Phalenopsis 1
Obrazek

Phalenopsis 2; sorry za ciemną fotkę, ale tak strasznie słońce daje z tej strony mieszkania cały dzień, że muszę mieć wszystko pozasłaniane.
Obrazek
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Pięknie u Ciebie i ile storczyków Ci kwitnie. Uważaj bo jak tak dalej pójdzie to zajmą Ci parapety i wyprą z nich inne rośliny :D
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Wyjątkowo ciekawy ten żółty storczyk!
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Kasia, Jakub, dzięki za pochwałę! Ale muszę zaznaczyć, że te dwa ostatnie to sklepowe kwitnienia :)

Słuchajcie wpadłam w szał kupowania storczy ;P Ale już mam bana do wiosny na zakupy roślinne. Dzisiaj jeszcze przyszły ostatnie 2 zakupy z Claessena i szlus, nie ma więcej na razie. Do tych storczyków na zdjęciu doszło jeszcze... 8 nowych ;:306 ;:306 ;:306 Szaleństwo. Wrzucam fotki tego co udało mi się w normalnym świetle cyknąć. Wszystkie kwitnienia oczywiście sklepowe!

Paphiopedilum chyba Black Jack (nie miał etykietki i w ogóle był zdechlaczkiem, co widać na zdjęciu)
Obrazek

Paphiopedilum Maudiae Femma
Obrazek

Cattleya bez nazwy - pachnie konwaliami, jest cudowna
Obrazek

Phalenopsis bez nazwy
Obrazek

Dendrobium (nazwa handlowa Sa-nook Thailand Black) - w rzeczywistości jest dużo dużo ciemniejsze i bardziej aksamitne niż na fotce. Ja nie wiem w ogóle jak robić zdjęcia ciemniejszym kwiatom. A szczególnie nie wiem jak robić zdjęcia kwiatom w odcieniach czerwieni, bardzo są trudne moim zdaniem do uchwycenia.
Obrazek

Jeszcze została mi jednak phalenopsis kwitnąca do cyknięcia, zygopetalum z rozwinietymi kwiatami i nowe zakupy z Claessena, ale niekwitnące, to nie wiem czy fotografować :)

Pozdrowienia!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Pokaż koniecznie te z Classena ciekawi mnie w jakim stanie są od nich rośliny.
Storczyki piękne, cattleya najbardziej mi się podoba, widzę że storczykoza Cię opanowuje :;230
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Piękne rośliny.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Gdzieś mi uciekł Tw?j wątek,ale już się nawracam. Jak zwykle piękne kwitnienia i ani p?ł bdrzydkiego listka.
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Ale u Ciebie super wszystko rośnie i kwitnie :shock:
Zygopetalum to moje marzenie, super, że Ci tak pieknie rośnie i chce kwitnąć. Musiałaś dobrze się nim opiekować. Zdradzisz sekret ;:204
Epiphyllum jest łatwo przyjmujące się więc pewnie nie będzie problemu z przyjęciem.
Proponuję do kolekcji storczykowej jeszcze vandę przygarnąć. Na pewno sobie poradzisz z opieką nad nią, a też mają one niezwykle kolorowe kwiaty z wzorem w wielu kolorach.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

:wit
Bardzo przewrotny tytuł wątku ;:306 Bo u Ciebie jest prawdziwy OGRÓD BOTANICZNY!!! ;:138 Obrazek
Elaborat można by pisać. Po pierwsze paprociarnia! ;:138 Niesamowita kolekcja Obrazek Jak je nazwałaś - "placki" wyglądają jak z innej planety, a Platycerium Superbum Grande - raaany bosskie, żyłam w niewiedzy, ze takie coś istnieje! Obrazek A jeszcze, jak sobie wyguglałam, jakie to potrafi być wielkie!Obrazek
Begonie - moje porzucone marzenie, maranty, dorodna monstera - którą chciałabym mieć, ale nie mam tyle miejsca ;:223 , zielistka Green - Orange, której nigdy wcześniej nie widziałam Obrazek, szał roślinności na balkonie.
Oraz wiele wiele innych śliczności zadbanych i zdrowych! Chylę czoła! ;:180
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Cześć ludziska! O mamo, znowu mnie szkoła zabrała i życie codzienne. Do tego mi się abonament skończył na fotosiku a zdjęć juz mam pod kreską. Muszę ogarnąć jak to opłacić bez polskiego konta, bo mi się kody w polskim banku skończyły :P

No, a moje biedne roślinki... ufff. Posuszyłam trochę :,( zaniedbałam. Na monsterę takie coś napadło, że w miesiąc zeżarło całkowicie i już nie chiała być ładna. No ale cośtam mi jeszcze na parapetach zostało.

Jak się ogarnę z fotosikiem to coś powrzucam, chociaż akurat zimową porą to tak najmniej ładnie wszystko wygląda. (Chociaż na przykład hoja linearis i gracilis zawsze zimą trochę kwitną!)

Pozdrówka i dzięki, że wpadacie :*
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Możesz używać Fotosik bez konta, tylko wtedy można wrzucać po jednym zdjęciu. Po prostu trzeba się więcej naklikać. Czekamy na nowe fotki.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”