Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Cieszę się,że wróciłeś do nas i niecierpliwie czekam na kolejne prezentacje Twoich roślin.
Nietypowa kolekcja,pięknie utrzymane rośliny,warto zaglądać do Twojego wątku Maćku. :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Karo, dziękuję za miłe słowa.

Dziś pokażę Wam jedną z półek na regale z fiołkami. Praktycznie wszystkie moje fiołki to miniatury. Kocham je za obfite kwitnienie, zgrabne, małe i dekoracyjne rozety ;:167

Obrazek
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Pięknie Ci kwitną fiołki widać, że się mają bardzo dobrze u Ciebie. Pokazuj inne skrętniki, bo bardzo je lubię.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Ale świetnie wyglądają fiołki ;:oj Nawet bez kwiatów są bardzo dekoracyjne. Chyba muszę wrócić do nich, bo jakiś czas temu miałem kilka doniczek.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Fiołki to nie moja bajka, ale variegata są nawet ciekawe. Ładna kolekcja. ;:215
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Obrazek

Wspaniały widok! Z pewnością każdemu, kto Cię odwiedza, wpada to cudo w oczy. Roślina rewelacyjnie otula palik. Czy to jest jeden pęd czy więcej?
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Dziękuję, to jest 1 pęd. Akurat od tamtego czasu znacznie urosła i byłem zmuszony ją pociąć.

Oferty zamieszczamy tylko tutaj. (Usunęłam)
Iwona
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

halinkab dziękuję :D To tym razem Cartier :)
Obrazek

Obrazek

--julian-- dzięki ;:136 Tak, fiołki mają bardzo dekoracyjne rozety, zwłaszcza niektóre odmiany kompletnie nie potrzebują kwiatów, aby ładnie wyglądać.

Teen Bride
Obrazek

Obrazek

norbert76 dziękuję bardzo. Staram się ciągle kukupować coraz to inne odmiany. Za jakiś czas pewnie pochwalę się jakimiś nowymi kwiatami ;:167

Na dziś pokażę Wam trochę zdjęć, które wczoraj zrobiłem podczas podlewania całego towarzystwa :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec nowość u mnie, alokazja jacklyn. Została przeniesiona do pumeksu i będzie od teraz rosnąć w hydroponice. Pewnie straci większość liści w związku z uszkodzeniem korzeni, ale po ukorzenieniu się na nowo na pewno uraczy ładnymi liśćmi ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i do następnego :wit
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Moja Jacklyn przy przenosinach do hydro nie straciła ani jednego liścia, dopiero teraz traci najstarszego, ale wcześniej tylko na nim znalazłem parę larw przędziorków. Od zakupu wypuściła trzy nowe liście i wypuszcza czwartego. :)
Dlatego uważaj w jej przypadku na przędziorki, podobno ta Alokazja szczególnie im smakuje. :wink:
Wracając do fiołków, mają swoje zalety a jedną z nich jest kompaktowy rozmiar, przez co możesz zmieścić więcej roślin na danym obszarze. :)

Jeśli chodzi o Skrętniki to pośrednio otarłem się o nie swego czasu współtworząc na forum katalog o tych roślinach. Potrafią mieć ładne kwiatki, ale są trochę bardziej wymagające w uprawie w porównaniu do Fiołków.

Widzę na końcu Monsterę variegata (chyba że to Tajka - czasami mi się mylą), fajna ale uwzględniając że osiąga duże rozmiary to nie mam miejsca. :wink:
Syngonium Emerald Gem też ładnie wybarwione, moje musiałem przyciąć bo zaczęło wypuszczać zielone liście i teraz widzę idzie z porządną wariegacją.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Dobrze wiedzieć. Moje poprzednie alokazje prawie zawsze po przeniesieniu do hydroponiki gubiły liście i zostawiały zazwyczaj od dwóch do jednego liścia. Po dobrym ukorzenienia wypuszczały już ładne, duże liście.

Jeśli chodzi o skrętniki, to prawda. Są trudniejsze od fiołków. U skrętników często o różnego rodzaju więdnięcia liści podczas upałów i problemy z grzybami. Dopiero po trzech latach nauczyłem się je "obsługiwać" w taki sposób, aby zaczęły rosnąć i kwitnąć. Ważne jest tutaj podłoże, które musi być przepuszczalne, aby korzenie mogły oddychać. No i co do stanowiska to u mnie one były wybredne. Po przeniesieniu na okno północno-wschodnie dopiero im spasowało. Trzeba się po prostu ich nauczyć, przetestować różnego rodzaju sposoby uprawy i wybrać ten, który najlepiej się sprawdza :D

Tak, to monstera variegata. Osobiście też nie zdecydowałbym się na jej zakup, ale wygrałem ją w konkursie, więc zobaczę jak będzie u mnie rosnąć. Zauważyłem właśnie, że wypuściła ładny, biały korzeń przy ściance kubeczka. Jak trochę podrośnie, dam jej palik z mchu. Syngonium akurat trafiło mi się z dobrymi genami, bo zazwyczaj wypuszcza ładne liście z variegacją. Tak jak piszesz, cięcie w większości przypadków pobudza wytwarzanie variegacji u tego syngonium.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Artystyczne wzornictwo natury :D cudowne jest na tych lisciach! Must have dla grafików i wszelkich wzorników; natura najlepszą inspiracją. Pięnie zadbane twoje roślinki ;:333
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
doras
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 27 lip 2019, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Dawno nie zaglądałam, a tu takie cuda!
Teen Bride to są chyba jakieś czary. Niesamowicie piękny, gratuluję takiego kwitnienia.
I widzę coraz więcej różnych variegacji, więc na pewno będę już stałym gościem :) jestem ciekawa dalszego rozwoju młodych sadzonek.
Mam u siebie dostaną rok temu w prezencie monsterę variegata borsigiana. Rośnie pięknie, co dwa, trzy miesiące wypuszcza nowy liść. Dostałam ją jako kilkulistną sadzonkę, już ukorzenioną i rosnącą. Ale w ubiegłym tygodniu dostałam kolejny prezent :D tę samą monsterę, ale w formie jednoliściennej sadzonki pędowej. Wsadziłam ją do kubeczka z wilgotnym seramisem i piętnaście razy dziennie zaglądam, czy nic złego się nie dzieje. Nie mam doświadczenia w ukorzenianiu tego typu sadzonek. Jeszcze do tego podwójnie cennej dla mnie z uwagi na osobę, od której ją dostałam. Pozostaje mi czekać i być dobrej myśli.
Tobie też życzę udanych kwitnień i pięknych wybarwień :)
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe i ogrodowe u Maćka

Post »

Cześć :wit
W końcu piątek, piąteczek, piątunio, więc mogę coś aktualnego wstawić :D
Kilka fotek z mojego fiołkowego regału ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”