Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Naprawdę masz 100% skuteczności w ukorzenianiu??? No nie wierzę.
Ja nową szczepkę na której mi bardzo zależy niestety potrafię "zagłaskać na śmierć". :(
A jak już mam kilka sadzonek i mniej nad nimi skaczę to rosną normalnie.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Z angielskich na razie nie padła mi żadna szczepka, ukorzeniłam w sumie 7 i wszystkie urosły. Może mam jakąś odmianę nie gniotsia nie łamiotsia.
Z zonalek, na kilkadziesiąt szczepek, które ukorzeniałam padło mi przez 3 lata jakieś 10 przez zimę - kilka zasuszyłam, bo zapomniałam podlewać, a kilka mamcia próbowała uczyć pływać i za dobrze się to nie skończyło dla nich.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Naprawdę jestem zaskoczona, że te angielki tak Ci się ukorzeniają.
Ja nigdy nie miałam kłopotu z ukorzenianiem pelargoni,
a niestety na tych angielkach się potknęłam :wink:

Udało mi się tylko jedną szczepeczkę ukorzenić,
zimą trochę o niej zapomniałam ;:124 i musiałam ją reanimować,
ale na szczęście przyszła do siebie.

Na wiosnę jak byłam u sąsiadki od której brałam szczepkę
to ona mi dała całą dużą donicę z ubiegłoroczną bo kupiła sobie piękne dwie duże. ;:224

Ta zaszczepiona ładna jest, porobię zdjęcia jakie mam jutro wcześnie rano jak nie będzie słońca,
to powinny w miarę wyjść dobre kolory.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Angielki przekwitły, odpoczywają i przygotowują się do kolejnego kwitnienia. Lubię je.

Blubluś ponownie zachwyca swoim bladym fioletem. Jest to jedna z moich ulubionych pelargonii.
Obrazek

Burgundy splash już odpoczęła i przypomina, że mało która odmiana jest jej równa pod względem wielkości pojedynczych kwiatów. Też ją bardzo lubię. Jest świetna i praktycznie nie choruje.
Obrazek

Olbrzymimi kwiatami dorównuje jej oczywiście white splash. Okazało się, że mam dwa jej warianty - jedna ma kwiaty nieco mniejsze i bardziej białe przy brzegach, druga olbrzymie i biel zewnętrznej części jest przełamana delikatnym różem. Piękna i bardzo trwała odmiana. Na pewno spędza u mnie kolejną zimę.
Obrazek

Appleblossom rosebud, choć brutalnie obskubana na szczepki, ładnie sobie radzi i kwitnie w niezmiennie urzekający sposób. Jej kule pełne różyczek nie są bardzo duże, ale nie można jej odmówić tytułu królowej miniaturowych róż. Stara i naprawdę wspaniała odmiana. W dodatku bez problemu się ukorzenia ze szczepek, zimuje, a także puszcza co jakiś czas mnóstwo dzieciaczków tuż u nasady pnia. Śmieszne to. Jak dzieciątka podrosną i zarysują się mini listki, zrobię im zdjęcie i zamieszczę.
Obrazek

Czas na tegoroczne nowości. Rosną. W większości zdrowo.

Plum rumbler jest śliczna, niepokoją mnie tylko dziwne blade plamki na liściach. Będzie trzeba czymś opryskać.
Obrazek

Strawberry ice zachwyca kompaktowym pokrojem i lada dzień będzie cała w kwiatach!
Obrazek

Pachnąca Cy's sunburst jest tak śliczna i miniaturowa, że aż się o nią boję.
Obrazek

Szczepki, które dostałam z wymian też już się pięknie ukorzeniły, niektóre nawet mimo swoich mikro rozmiarów kwitną. Problem jest jednak taki, że darczyńcy nie podpisali odmian i moje biedaki są bezimienne. Pomożecie je rozpoznać? Liczę na Was.

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek

Dziś przyjechały też do mnie szczepki odmian Achievement i Pac Viva Carolina - obie od miłej pani z OLX.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Świetne te pelargonie. Oczywiście te różowe, fioletowe itp. :)

Te pelargonie od sąsiadki to takie, chyba masz
Obrazek

tu kolor troche przeklamany Obrazek

Obrazek Obrazek


Moje angielki, wznowiły kwitnienie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Moje angielki jeszcze nic nie wznawiają - na razie wciąż dochodzą do siebie po zakupie, transporcie i budują masę ;)

Za to przybyła do mnie wczoraj rzadka odmiana - pelargonia afrykańska. Trochę się jej bałam, ale na żywo jest zachwycająca. Kolor liści jest szaro-zielony, a kwiaty na dłuuuuuuuuuuch łodygach mają tak niesamowity odcień fioletu, że ciężko oderwać oczy. Na razie sadzonka wygląda trochę biednie i z pewnością odchoruje podróż, ale już wiem, że będę mieć ją w szczególnej opiece.
Najcudniej prezentuje się o zmroku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

No nie da się ukryć, że wygląda jak siódma bida :wink: ,
ale kolor kwiatów zachwycający. ;:180
Uwielbiam fiolety. ;:173

Jeśli to nie tajemnica gdzie ją zakupiłaś?

Czy pachną jej liście? Bo już znalazłam cały artykuł na jej właściwości.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Afrykankę Sidoides kupiłam w małym ogrodnictwie Garden Queen - mają ofertę na swojej stronie i na Aledrogo
Ciężko dostać szczepkę albo sadzonkę na tak zwanych chałupkach - niewiele osób ją uprawia. Teraz wygląda jak zachudzona kupka nieszczęścia, ale tak to już jest z pelargoniami, że one często źle znoszą podróż - jednak potem, gdy już pogubią listki i odpoczną, ładnie się regenerują. Mam więc nadzieję, że dojdzie do pełnej formy przed zimą. Nie zauważyłam, żeby jej liście pachniały, chyba że covidzik powrócił do mnie, ale chyba nie, bo dzisiejszy rozmaryn na pieczonych ziemniakach pachniał obłędnie. Korzeń afrykańskiej ma właściwości prozdrowotne, ale nie sądzę, żebym umiała go doprowadzić do takiej objętości, by wykopywać i coś z nim robić ;:185

Takie jak masz od sąsiadki faktycznie mam - trzy splashowe, białą różową i prawie czerwoną. Wszystkie bardzo lubię.

edit: potarłam liść pelargonii afrykańskiej - rzeczywiście pachnie, bardzo ciekawie i ładnie, ale nie umiem określić tej nuty zapachowej, jestem gamonię :(
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Nr 2. to może być Richard Hodgson lub Joan Hodgson ze wskazaniem na te pierwszą
Nr4. Fireworks 'Scarlet'
Pozostałe trudne do odgadnięcia :D :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Zakwitł Blubluś :wink: :D

Obrazek
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Blublusie są debeściakami pod względem koloru.

A mi zaczyna szaleć Strawberry ice
Obrazek
Bardzo sympatyczna odmiana, przypomina rzeczywiście jakieś truskawkowe lody mleczne :)
Karo, jakże to nie masz jej w swoim pelargoniowym blogostanie? ;)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

No nie mam jej Dorotko :D :wit
Jeszcze bardzo wielu odmian nie mam u siebie.... nie wszystkie łatwo się zimują, niestety miejsca na zimowanie już brak,
z konieczności trzeba ograniczać kolekcję :oops: ;:oj

Ale fakt,jest słodka,apetyczna wręcz ;:138
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Ukorzeniły mi się angielki :D po dwóch tygodniach ;:173
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”