Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

No i super, najważniejsze że jest Ci dobrze z tymi roślinkami które masz. Wiadomo, że nie sztuką jest mieć mnóstwo i nie mieć czasu na podstawową pielęgnację, nie mówiąc już o jakichś poważniejszych zabiegach.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Ja jeszcze mam kilka miejsc na nowe rośliny, więc pewnie kupię jakieś filodendrony. Na razie jednak trzeba zadbać o to, żeby to co już mamy, dobrze przetrwało zimę. :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Dzisiaj przybył do moich zbiorów ten oto piękny i wymarzony wachlarzyk. Sansevieria cylindrica boncel.
Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Śliczna ;:167, doskonale rozumiem zainteresowanie sanseieriami. Nie trzeba na nie chuchać i dmuchać, zadowalają się skromnymi warunkami, nie trzeba badać wilgotność powietrza, temperaturę, odczynu wody do podlewania. Idealne na domowe warunki.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Sansevieria cylindrica boncel bardzo mi się podoba! ;:138

Również jestem zainteresowany tymi roślinami, mam nawet u siebie skromną ich kolekcję i należą do moich ulubionych. ;:173

Jak pisze Basia należy je szczególnie cenić za to że nie wymagają wielu starań ale również jak dla mnie one doskonale wyglądają i są cenną ozdobą naszych parapetów.
Super okaz! ;:333
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Z przyjemnością obejrzałam roślinki ....no i ,,wow,, piękne,zdrowe a jakie zadbane,gratuluję
Będę zaglądać,pozdrawiam ;:180
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Basiu,już się zorientowalam, że sansevierie należą do Twoich ulubieńców. Tylko że Ty masz rarytasy, piękne i rzadkie odmiany, a ja to tylko mam takie popularne i powszechnie dostępne. Ale zgadzam się, że te doniczkowce są idealne do uprawy w naszych domach. ;:108
Henryku, tak, sansevierie są naprawdę ozdobne. Dla mnie te wyższe odmiany stanowią jakby wykrzykniki pośród innych doniczkowych.No i można je stawiać w trudnych miejscach, zniosą wiele i długo nam towarzyszą.
wiera, bardzo mi przyjemnie, że zawitałaś do mojego wątku i zostawilaś ślad. mam nadzieję na kolejne wizyty.

Skoro jesteśmy przy temacie sansevierii, pokażę co mam u siebie. Tak jak wspomniałam, są to zwyczajne odmiany, które można spotkać w wielu miejscach.
Sansevieria cylindryczna, pionowa. Podczas przesadzania przeniosłam jedną "pałeczkę" do drugiej doniczki. Podczas gdy roślina macierzysta niewiele urosła, to ta pojedyncza zdążyła w tym czasie wytworzyć wiele maluchów.
Obrazek

Sansevieria Fernwood Punk
Obrazek

Sansevieria Mikado
Obrazek

Sansevieria Golden Flame
Obrazek

Sansevieria Mini Rocket
Obrazek

Sansevieria Golden Hahini
Obrazek

Sansevieria Green Hahini
Obrazek

Sansevieria Moonshine
Obrazek

Sansevieria Black Dragon
Obrazek

Sansevieria Futura Superba
Obrazek

I na koniec kilka razem ;:167
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Śliczna rodzinka!! ;:oj ;:138

Jestem zauroczony! ;:173
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Wandziu ależ kolekcja Sansevier ;:138 Ja mam dwa rodzaje ale nie wiem co to za odmiany, stoją w sypialniach i faktycznie o nich można zapomnieć, bartdzo fajne rośliny a działające dobrze na nasz sen. U mnie na razie powiększyła się kolekcja domowych o pnącza :Scindapsus Pictus Trebie, Philodendron Brasil, Epipremnum N Joy, Neon, oraz Syngonium Maria maciupeńka roślinka ciekawa jestem jak będzie rosła, bo pnącza wystartowały bardzo ładnie. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Dziękuję Henryku. Myślę,że sanseverie wyglądają ładnie zarówno ustawione pojedynczo, jak i w różnorodnej grupie, kiedy to widać, jak są od siebie odmienne.

Krysiu, wszelkie pnące i wiszące rośliny są według mnie przepiękne, gdy już zdążą wytworzyć zielone firanki. Te, które wymieniłaś, mam też u siebie i chętnie dokupiłabym jeszcze inne epipremnum i scindapsusy, gdyby były w handlu. Ale póki co rozmnażam sama. ;:108

To jest mój mikołajkowy prezent od mężusia. Regalik na kwiaty. Na razie jest tam jeszcze trochę luzu, ale gdy rośliny się rozrosną, będzie w sam raz. Oby tylko przetrwały zimę w dobrej kondycji i zniosły bez większego szwanku brak światła dziennego. No ale od dzisiaj dni są na szczęście coraz dłuższe.
Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Witaj, jak dużo masz jeszcze wolnego miejsca, fajny regalik. Masz super męża, mój chciałby abym zmniejszyła ilość roślin.
Sansewierie też bardzo lubię, śliczne różowe aglaonemy. Paprocie piękne a ja niestety się z nimi nie dogaduję, nawet z tą najbardziej popularną niestety.
To w przyszłym sezonie jest szansa, że zobaczę tutaj pelargonie?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Nie ma to jak trafione prezenty. ;:218 ;:173
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Iwonko, na szczęście mąż wspiera mnie w uprawie roślin doniczkowych. Przynajmniej do tej pory tak było. Ale są też momenty, że się złości, kiedy to niechcący zawadzi o jakąś doniczkę. Coś tam czasami spadnie, ale większych strat nie było. Lekko sponiewierane rośliny szybko odzyskały formę.
Co do pelargonii, to raczej nie przewiduję mieć ich w domu. Co innego na tarasie. Pewnie kupię ze dwie sztuki, bo są jednak niezawodne. Kwitną nieustająco. ;:108

Henryku, ten prezent musiał być z definicji trafiony, bo sama go wybierałam. Co do innych prezentów znalezionych pod choinką, to hmm... jest różnie.

Koszyczek z kilkoma sukulentami. Chciałabym zdobyć jeszcze kilka różnych aloesów i haworsji, ale to już dopiero na wiosnę.

Obrazek

A tutaj gasteria brodawkowata.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”