Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Przepiękne kolory. Te barwy w takie ponure dni jak dziś są jak wiosenne kwitnienia. Jest na co popatrzeć.
Bardzo mi się podobają oplątwy.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Niezwykłe i bardzo oryginalne aglaomeny-piękności tropiku ;:138
Pozdrawiam sylwestrowo :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Heniu, Majka, Arkadiusz, dziękuję bardzo. Aglaonemy rzeczywiście przyciągają uwagę kolorami. Wybarwiają się przeróżnie, nawet w obrębie jednej odmiany pojawiają różne liście, w zależności głównie od nasłonecznienia.
Mam dwie nowe :tan , bo oczywiście nie mogłam przejść obok nich obojętnie :) .
Jedna NN, pewnie jakaś typu 'Lancet', liście ma bardzo wąskie, z ciekawym wzorkiem
Obrazek

Obrazek



Druga - Aglaonema 'Etta Rose', liście mają delikatnie różowe zabarwienie
Obrazek

Obrazek

Mam na oku jeszcze kilka, stacjonarnie na razie nie do zdobycia, ale niedługo wiosna, można więc będzie poszaleć z wysyłkowymi zakupami :) . Poszaleć, to trochę za duże słowo, obserwuję ceny różnych roślin i zmieniłam zdanie - aglaonemy nie są drogie (oprócz kilku odmian) w porównaniu z cenami np. wariegatkowych aroidów. W osłupienie wprawiła mnie cena 10 000 zł za niedużą monsterę Adansonii variegata.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Śliczne nowości! (znalazłaś pod choinką?) ;:138

Cudowna Aglaonema Etta Rose już zachwyca kolorami liści a przecież będzie jeszcze ładniejsza. ;:138

Mam u siebie kilka roślin z tej rodziny ale niestety u mnie nie mają one dobrego, eksponowanego i słonecznego stanowiska i z kolorami nie jest tak dobrze...
Dlatego tym chętniej podziwiam te u Ciebie. ;:173

Ceny roślin - ja kupuję kaktusy jedynie za granicą bo niestety w kraju nie ma takich jakie jeszcze potrzebuję - często porażają. Pewnie po prostu za mało zarabiamy. :roll:
Nierzadko za nieukorzeniony odrost 2-5cm jakiegoś rarytaśnego trichocereusa czy lobivii hybryd trzeba zapłacić 100, 200, 300 a nawet więcej EURO - za większe, kwitnące rośliny ceny są astronomiczne.
Cóż, pasja sprawia że jacyś chętni się zawsze znajdą i (często) płacząc zapłacą... :? :wink:
Ale cena cena 10 000 zł za niedużą monsterę Adansonii variegata o której piszesz poraża. ;:222

Przypomniało mi się... Jak miałem fazę aby zgromadzić kilka ładnych form variegata Haworthia truncata i poszukałem ich po świecie to japoński hodowca żądał za 1 sztukę 2-3 000 Euro. Masakra. ;:218 ;:145
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Nie, nie pod choinką :D . Mikołaj nie za bardzo zna się na roślinach, ale się stara i nawet rozpoznaje już gatunki :) .
Cena na haworsję astronomiczna :shock: , zupełnie nie orientuję się, jakie zarobki mają Japończycy, z pewnością nie ma co porównywać z Polską.
Rynek ciekawych rzadkich roślin jest duży, niestety dla bardzo bogatych. Można kolekcjonować różne rzeczy, rośliny to niestety nietrwały towar, dziwię się, że niektórzy zamawiają wysyłkowo drogie egzemplarze zimą . Może ja jestem starej daty i inaczej wszystko widzę :) .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Aglaonema Etta Rose boska gratuluję ;:333
Pozdrawiam :wit i miłego weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ale kolekcja, pięknie rosną. Jeszcze mnie na nie nie wzięło na szczęście ale ta ostatnia chyba najpiękniejsza ;:oj
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję.
Niektórzy już kupują nasiona, sieją, planują prace działkowe, a tu zima, taka prawdziwa :) . I ja kupiłam nasionka, znowu Adenium :) . Maluchy są tak fajne, że nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności, tylko słońca brak. Ale dadzą radę, już kiedyś wysiewałam jeszcze wcześniej i wszystko było ok. To na razie taka próbna partia, reszta później.

Obrazek

Nie dość, że ciemno, to jeszcze śnieg zasypał okna, a ma pafać przez cały tydzień
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słońce wróć. Kilka dni temu, przy innej pogodzie -
Sansevieria masoniana, S.'Fernwood', S.'Sansiam Moto'
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Pomimo zimy ślicznie wyglądają Twoje rośliny. Szczególnie te na ostatniej fotce są urzekające!! ;:oj ;:oj
Oj, zarażasz... ;:218

Trzymam kciuki za powodzenie w wysiewach. To największa satysfakcja kiedy otrzyma się z nasion własnoręcznie wysiane rośliny.
A kiedy zakwitną... Ech, to dopiero jest frajda! ;:204 ;:173
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Taki okres teraz...na wysiewanie, każdego rączki swędzą :wink: mam ogromną chęć wysiać adenium. Czy doczekałaś się kwiatów na tych poprzednich, które siałaś?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Heniu, dziękuję. A myślałam, że już nie zarażam, ale może te testy są do bani :wink: . Kwiaty na adenium bardzo cieszą, chociaż nie mniej ważny jest brzuszek, niektórzy skupiają się na brzuszkach i często przycinają rośliny. Kwiaty mają dla nich mniejsze znaczenie, ja lubię jedno i drugie.

Aniu, pewnie, że siej, nie zastanawiaj się. Adenium kwitnie w różnym czasie od wysiewu, nie ma reguły. U mnie najwcześniej po dwóch latach, ale można też czekać 7-8 lat. Zależy to od wielu czynników, od genów również.
Tak kwitły kiedyś moje pięciolatki (mniej więcej)

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

To mnie namówiłaś :D wysieje, tylko niech się zwolni miejsce na parapetach. Już nie mogę się doczekać. A adenium na zdjęciu cudne i przepiękne kwitnienie. Warto czekać na takie momenty :wink:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne te kwitnące adenia. Zastanawia mnie co to za roślinka nad sansewieriami w poprzednim poście. Czyżby drzewko oliwne.
Miłego i słonecznego zimowego weekendu życzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”