Moja mała dżungla

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Nie ma potrzeby cytować odpowiadając bezpośrednio. Iwona

Bardzo dziękuję, co do chamedory to ten pęd utnę bo wyczytałem że osłabia on palmę.
Kupiłem dziś mnóstwo nasion innych różnych gatunków palm i będę się bawił w wysiewanie. :heja
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

Gdzież ty to wszystko pomieścisz? :D

Znam doskonale to uczucie, ciągle coś by się chciało próbować i żeby parapety były jakieś gumowe najlepiej ;:224

Z ciekawością będę oglądać postępy z palmami. Pamiętam jakąś wielką palmę u babci w pokoju jak byłam mała, ale kompletnie nie pamiętam co to mogło być dokładnie, ale piękna była, na wysokość ponad 2m i mniej więcej tyle samo szerokości w każdą stronę. Te piękne pióropusze liści.
Ja za to z awokado i Cherimoya próbuje pierwszy raz :wink:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

Agnieszko ta palma to mogł być daktylowiec kanaryjski swego czasu była bardzo modna palma. Ewentualnie kencja choć ona była rzadziej spotykana.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dziękuję Ci Agnieszko :wink:
Też bym obstawiał daktylowca, swego czasu ta palma była w prawie każdym polskim domu.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

Tak oglądam i porównuję zdjęcia Kencji i Daktylowca. Z tego co pamiętam i jak patrzę to babcia miała chyba Kencję. Bo daktylowiec o ile widzę aż do nasady liści ma takie mniejsze, ale jednak ma, takie krótkie listki potem? U babci na 100% tego nie było, jakoś od połowy długości liścia ogólnie był pióropusz, no i inaczej jakoś tak na dole wyglądało. Jeszcze baniak z winem pamiętam hahaha był stawiany pod tą palmą ;:224
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Być może, ale kencja nie jest aż tak szeroka żeby zajmować 2m. To raczej wąska palma ;:173
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Pogoda beznadziejna, a mi jak co roku o tej porze zbiera się na rośliny.

Wymyśliłem sobie, że zrobię taki wiszący uchwyt na doniczkę ze sznurka. Zielistka prezentuje się o niebo lepiej
Obrazek

Dawno temu podkradłem sąsiadce szczepkę hoi (takie najlepiej rosną), i mimo że kompletnie nie znam się na ich uprawie to odwdzięczyła się pięknym wzrostem, szczególnie po lecie spędzonym na balkonie
Obrazek

Palma zaczyna powoli dzielić liście :lol:
Obrazek

I na koniec, ostatnio wpadła mi w ręce taka trzykrotka, nie wiem jaka to odmiana
Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja mała dżungla

Post »

Na trzykrotkę to za długie i wąskie listki, zobacz reo meksykańskie tricolor.
Podobają mi się takie wiszące doniczki, ;:63 dobry pomysł jak brak miejsca na parapecie.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Rzeczywiście - to reo meksykańskie. Ale przeczytałem, że reo należy do trzykrotek.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Nowy nabytek - monstera minima. Sadzonki jak tylko się ukorzeną trafią do doniczki z palem kokosowym.
Obrazek

Wczoraj zacząłem moczyć nasiona waszyngtonii robusty (4) i palmy butelkowej (1).
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Nie mogę w to uwierzyć, ale nasiono waszyngtonii wypuściło kiełek po 2 dniach moczenia, i to niecałych :heja
Obrazek

Wsadziłem dziś każde z osobna do plastikowego woreczka z wilgotną ziemią kokosową
Obrazek

Znowu próbuję sił z palmą kokosową, tym razem dwa nasiona. Próbowałem znaleźć takie, w którym nie słychać w środku chlupiącego mleka, ale były tylko takie z
Obrazek

Wsadziłem dziś sadzonki monstery minima
Obrazek
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: Moja mała dżungla

Post »

Monstera Minima to również moja nowość w kolekcji.
Kiedyś też sadziłem palmy z nasion. Niestety zniechęca mnie czas, to jak bardzo wolno rosną i osiągają ładny kształt. Zazwyczaj wyglądają na wyciągnięte i ''zdziczałe''.
Co do kokosa to wydaje mi się, że powinien być super świeży, możliwe, że nawet jeszcze zielony, ale pewności nie mam. Trzymam kciuki za powodzenie.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Wszystkie nasiona waszyngtonii wykiełkowały. Jedno nawet wypuściło zalążek liścia, przesadziłem je do doniczki.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”