Tawułka i siewka wierzby

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tawułka i siewka wierzby

Post »

Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu rośliny. Kupiłam w marcu z firmy wysyłkowej dwie tawułki (kędzierzawą Crispa "Perkeo" i pojedynczolistną "Moulin Rouge") obie były w doniczkach. Generalnie tawułki nie wystawały z doniczek na powierzchnię, ale w jednej z doniczek była gałązka - oczywiście zostawiłam ją, bo nie wiedziałam czy ta gałązka należy do tawułki - mam je po raz pierwszy u siebie. Z czasem na gałązce zaczęły pojawiač się listki a z ziemi zaczęły wyrastać gałązki takie jak mają te zwyczajne tawułki. Co to właściwie jest - co to za pasażer na gapę do mnie przyjechał? Zdjęcia z dziś

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To co wyrasta z ziemi to wiem na pewno, że tawułka

Obrazek

Obrazek
Goryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 691
Od: 20 gru 2013, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: To na pewno nie jest tawułka?

Post »

Ten patyczek to wierzba, wykiełkowała z nasionka z torfu. Więc raczej chwast a obok wychodzi z ziemi zamówiona tawułka kędzierzawą Crispa "Perkeo".
Pozdrawiam Jacek
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: To na pewno nie jest tawułka?

Post »

Dzięki, nawet nie przyszło mi do głowy, że to może być wierzba - a ja dzisiaj rano oddzieliłam to od tawułki i przesadziłam do doniczki, bo "może coś fajnego z tego będzie" :;230 - to się teraz uśmiałam - na dodatek w doniczkę dałam ziemi z worka przeznaczonej do ... pelargonii ;:223 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”