Maliny jakie odmiany polecacie ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
RODBiala
50p
50p
Posty: 55
Od: 21 mar 2014, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

W nawiązaniu do poprzedniego postu -Oczywiście że należy nawozić nawozami naturalnymi lub sztucznymi w odpowiednich dawkach jestem także za rozsądnym używaniem oprysków na działce i tak żywność z własnego ogrodu ma ułamek chemii którą możemy spożyć w żywności ze sklepu.Zdroworozsądkowo jeżeli uważamy że ta chemia jest bardzo szkodliwa - należało by natychmiast zaprzestać kupowania żywności w marketach i tym sposobem ograniczylibyśmy nasze podtruwanie wielokrotnie bardziej niż rezygnując z nawozów i oprysków na naszych działeczkach...
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Maliny są tak łatwe w uprawie że naprawdę nie potrzeba im nawozów z woreczka moje raz dostały obornik już chyba z 2,5 roku temu i nic więcej a rosną jak szalone więc po co to wszystko???
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

baxiowa pisze:nie po to sadziłam żeby je potem podsypywać i to jeść.
Ta. A potem do apteki, po magnez! ...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
mazipm
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 lis 2013, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

RODBiala pisze:W nawiązaniu do poprzedniego postu -Oczywiście że należy nawozić nawozami naturalnymi lub sztucznymi w odpowiednich dawkach jestem także za rozsądnym używaniem oprysków na działce i tak żywność z własnego ogrodu ma ułamek chemii którą możemy spożyć w żywności ze sklepu.Zdroworozsądkowo jeżeli uważamy że ta chemia jest bardzo szkodliwa - należało by natychmiast zaprzestać kupowania żywności w marketach i tym sposobem ograniczylibyśmy nasze podtruwanie wielokrotnie bardziej niż rezygnując z nawozów i oprysków na naszych działeczkach...
Mam podejście podobne do RODBiala, ale oczywiście szacun do wszystkich o odmiennym podejściu. Pewnie nawet masz nieco racji, ale faktycznie trzebaby całkowicie zrezygnować z marketów to wtedy byłoby zdrowiej. Tylko wtedy musiałbym zwolnić się z pracy, by zdrową żywność uprawiać :wink:
Osobiście dorzucam nieco składników mineralnych (plus nieco obornika), a opryskuję tylko kilka drzewek owocowych przeciw grzybom, gdy listków nie ma i nie silnymi środkami. Nie wydaje mi się, by to było szkodliwe, a nawet jak w jakimś stopniu jest to pewnie 100xkrotnie mniej niż syf zawarty w kilogramie mandarynek, co się nie psują, a usychają :uszy
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Każdy robi to co uważa za słuszne jeśli mogę uniknąć świństwa to tego unikam.

Nie wiem może latasz po magnez ja jestem w takim wieku że jeszcze nie potrzebuje wspomagaczy. :wit
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
mazipm
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 7 lis 2013, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

baxiowa pisze:Każdy robi to co uważa za słuszne jeśli mogę uniknąć świństwa to tego unikam.
Absolutne 100% racji.
Tyle, że nawozy, których używam to proste, małoskładnikowe tematy Azot, Fosfor i potas, które w naturze występują, i które roślinom owocującym są niezbędne do owocowania z tego co się orientuję.
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

To nie prościej i taniej byłoby je poczęstować obornikiem???
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Jak ktoś ma. A najlepiej zrobić kompost- jak ktoś ma rośliny to i kompost.
Nie przypadkowo rzuciłem magnez- w moim rejonie obserwuję masowy niedobór tego pierwiastka- jak nie ma go w glebie, to nie ma też w roślinach, więc i w kompoście nie będzie... ani w gnoju. Trzeba skądś go z zewnątrz dostarczyć.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Obornik trzeba mieć a w zurbanizowanym swiecie mie jest to takie proste.
Łatwiej o proste zasilanie najprostszymi nawozami z worka.
wszystko ma swoje dobre i gorsze strony
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

maryann pisze:Jak ktoś ma. A najlepiej zrobić kompost- jak ktoś ma rośliny to i kompost.
Nie przypadkowo rzuciłem magnez- w moim rejonie obserwuję masowy niedobór tego pierwiastka- jak nie ma go w glebie, to nie ma też w roślinach, więc i w kompoście nie będzie... ani w gnoju. Trzeba skądś go z zewnątrz dostarczyć.
Jak masz niedobór magnezu to chyba masz kwaśną ziemię. Jeśli chcesz odkwasić to użyj Dolomitu który oprócz wapna zawiera magnez.

Ja osobiście jak mam to nawożę obornikiem, ale oprócz tego także podsypuję nawozami mineralnymi np. mocznik, saletra amonowa. Saletrą sypałem wczesną wiosną na szybszy rozwój, a później przed kwitnieniem i po kwitnieniu ( ponieważ w czasie kwitnienia malina spożywa najwięcej azotu i potasu ) oraz wykonuję co 2-3 tyg. oprysk nawozem dolistnym np. florovitem w celu uzupełnienia pozostałych mikro i makro elementów.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

To wygląda na to że tylko moje nie potrzebują dopalaczy żeby obficie dawać plon. :;230 :;230 :;230
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Pewnie i moje by nie potrzebowały dodatkowego nawożenia ale zaraz po sąsiedzku sadzę ziemniaki, nie są one korzystnym sąsiadem dla malina no ale nie mam gdzie indziej ich posadzić. I właśnie te ziemniaki zabierają bardzo dużo składników pokarmowych spod korzeni malin. A wo ogóle to i tak kupuję nawóz pod warzywa, drzewa i inne krzewy więc przy okazji podsypuję maliny.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Do sezonu malinowego jeszcze sporo czasu a mi już zapasy malin tzn soków,musów,dżemów i nalewki się skończyły oj będzie w tym roku znów co robić jak obrodzą. :D
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”