Truskawki na agrotkaninie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
kyjo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sty 2015, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki i poziomki - drugi sezon

Post »

Teraz będę miał 2 rok, na jesień rozsadziłem i posadziłem na agrotkaninie, nie wiem czy dobrze czy źle??
W pierwszym roku plonowanie było średnie.

A mam pytanko, czym mocować agrotkaninę, żeby wytrzymała wiatr?
I jak to możliwe, że ta folia mi się skurczyła, po prostu dziury mi się poprzesuwały o ładnych parę cm??
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Uprawiałam 3 sezony truskawki na agrotkaninie(co prawda niedużo krzaków).
W ub.roku po skończonej wegetacji wywaliłam agrotkaninę na "zbity pysk".
Przyczyną były ślimaki ,które sobie urządziły"sanatorium" pod nią.
Jeżeli wystepuje problem ze ślimakami lepiej sobie darować agrowłókninę lub agrotkaninę.
Obrazek
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

M porobił z drutów starej suszarki do bielizny mocowania w kształcie zszywaczy biurowych.
Żaden wiatr nie był straszny.Ale to już historia.
Każdy materiał pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych zmienia swoją strukturę.
Nacięcia ew.wypalenie otworów+odpowiednie zamocowanie,nie ma prawa się przesunąć.
marcin31
100p
100p
Posty: 105
Od: 7 mar 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Truskawki i poziomki - drugi sezon

Post »

Ja miałem na czarnej agrowłukninie to przez pierwszy sezon byłem zadowolony, ale po zimie, jak się po niej chodziło to się targała więc w kolejnym się jej pozbyłem i teraz plewie i też jestem zadowolony ;:215
A mocowałem ją za pomocą wygiętych elektrod spawalniczych.

Pozdrawiam

-- 12 sty 2015, o 14:51 --
kyjo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sty 2015, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki i poziomki - drugi sezon

Post »

Tylko ze agrowłóknina a agrotkanina to jest różnica

-- 12 sty 2015, o 22:55 --

A poza tym mam zamiar mieć coraz więcej więc plewienie nie wchodzi w gre bo był cały rok plewił hehe
a pryskac tez nie chce bo chce mieć bardziej eko :D wiec zostaje mi folia i widze ze zdania są bardzo podzielone i to mnie bardzo dziwi

pozdro :)
kyjo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sty 2015, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Tylko jak juz pisałem nie porzesuwała mi się agro tylko skurczyła. Musiałem potem otwory powiekszac ;:223
marcin31
100p
100p
Posty: 105
Od: 7 mar 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Truskawki i poziomki - drugi sezon

Post »

Dobrze że je rozróżniasz. Poza tym nie pisałeś wcześniej ile truskawek masz czy , będziesz miał.
Są specjalne agrowłókniny i kołki do nich;
http://www.edomator.pl/product-pol-33-S ... tAodBXYAIA
kyjo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sty 2015, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki i poziomki - drugi sezon

Post »

Myślałem już nad kołkami i stwierdziłem że są bez sensu bo jednak przy wietrze wiatr szarpie podnosi folie agro i to sie moze wyrobić wieksza dziura aż w końcu folia przejdzie przez kołek. Poza tym chodzi się po tym i czasem też moze się naciągnąć i otwór wiekszy w foli zrobic a kołek zostanie w miejscu bo bedzie głeboko wbity

posłałeś mi zdjecia agrowłokniny mysle ze tkanina bedzie lepsza (okaze sie w tym roku) bo nie chce mieć tak jak ty ze pochodzisz i się rwała. Tylko zastanawia mnie to jaki bedzie miła wpływ ta tkanina na truskawki
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Ja uprawiam truskawki na płask bez redlin na agrotkaninie. Brzegi grządki obijam deskami i na agrotkaninę sypię zakupione w tartaku i kompostowanie parę miesięcy zrębki z drewna, które są przepuszczalne i jednocześnie dają wilgoć truskawkom i winoroślom i pod czarną porzeczkę i jagodę amerykańską też super się sprawuje. A do danego rodzaju gleby trzeba zakupić odpowiednie szpilki. Do zbyt piaszczystej są lepsze dłuższe i z takimi szerszymi blokadami-igiełkami i ja daję zawsze lekko pod skosem. Po drugie ściółka też trzyma agrotkaninę i ściółkowania nie niszczy się tak od słońca ani mrozów.
kyjo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sty 2015, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

ja mam co kawałek kamieniami poprzyciskane a mimo to jak przyszedł wiekszy wiatr podwiał w te dziury co sa truskawki to był w stanie wyciągnąć mi ta tkanine z pod kamieni teraz dałem kamienie jeszcze gęściej i na razie jest ok. Ale masakrycznie mnie zdziwił fakt jak mi się skurczyła i musiałem raz takie wielkie dziury robić.

Pisałas ze miałaś ślimaki pod nią a to one miały jakiś negatywny wpływ na truskawki? Jaki miały wpływ?
kyjo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sty 2015, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

A odnośnie jeszcze szpilek to w takiej sytuacji jak pisałem myślę że szpilki były by bez sensu bo wiatr będzie targał folią aż się dziury większe wyrobią i szpilki przez te dziury przejdą i nie będą trzymać tej foli, co o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Kyjo, czy Ty miałeś agrotkaninę czy agrowłókńinę ? Bo ja mam agrowłókńinę i szpilka mi robi małe dziurki a nawet jak wejdzie bo ona ma takie ukośne blokady to nie daniach wyciągnąć tej szpili przez włókna agrowłóknina bo zaczepia o nie.
kyjo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sty 2015, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Agrotkanine mam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”