Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma część 1

Drzewa owocowe
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Sz. R,F. według mnie ma smak winny a nie bezpłciowy (taki trzcinowaty) i jest soczystsza niż Booskop. Poza tym miąższ jest bardziej zielonkawy w kolorze. :wink:
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Przygotowania do pobierania zrazów czas zacząć. :wink: Część zrazów dla mnie już jest w chłodniach (u profesjonalnych kontrahentów), dalsze będą pobierane po niedzieli. Ja rozpocznę pobieranie jak ustalimy terminy przesyłek. W tej chwili mam (na razie) przypisane nr stanowisk odmian do pobrania. :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Miałem okazję być w Gospodarstwie Szkółkarskim Andrzeja i Szymona Nowakowskich. To niezwykłe doświadczenie dla kolekcjonera amatora. Zobaczyłem profesjonalną produkcję drzewek owocowych (szczepienie przez stosowanie), matecznik oraz chłodnie i jestem pod wrażeniem nie tylko organizacji Gospodarstwa ale przede wszystkim fachowej wiedzy Pana Andrzeja. Gospodarstwo produkuje nie tylko drzewka na sprzedaż ale też tworzy nowe odmiany jabłoni jak np. Muna. Sander, Tabum itd. Obecnie mają kilkadziesiąt wyselekcjonowanych nowych odmian jabłoni , które mam nadzieję szybko trafią na nasz rynek. :)
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2843
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Ostatnio na portalu sadownictwo oglądałem relacje z TSW i była właśnie między innymi owa szkółka, omawiali Munę i 4 inne nazwane już odmiany, mieli też kilka nowych krzyżówek pod numerami hodowlanymi.
garom gratuluję udanej wycieczki, przeprowadzaliście może próby smakowe odmian?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Kamil, dziękuję , faktycznie warto było podjechać te 140 km x 2 . Próby (degustacja) dopiero będą bo przywiozłem kilkanaście nowych odmian do przetestowania.Zobowiązałem się (z własnej inicjatywy) do poinformowania Pana Nowakowskiego o wynikach tego testu. Teraz mam zawirowanie w pracy (przejście z trybu normalnego na zdalny) więc badanie odbędzie się prawdopodobnie za kilka dni :) .
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2843
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

To kawał drogi łącznie 280 km ;:oj Mógł bym prosić o opisanie również tutaj smaku tych nowych odmian, oczywiście, gdy uda się opanować sytuację, czego szczerze życzę. Jestem po prostu ciekaw w jakim kierunku idą co nowsze odmiany, niepokoi mnie trochę że wszyscy mówią o tej jędrności, nie wiem jak wypada tutaj ligol, ale jest pierońsko twardy.
Ps. Szkoły wyższe przechodzą automatyczne na inny tryb pracy, czy to zależy od poszczególnych władz?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Ok, jak będzie po teście to trochę napiszę co i jak.
A szkoły wyższe są autonomiczne co znaczy , że same decydują (na mocy decyzji rektora) o tym jaka jest forma zajęć. :)
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Romanie, zacząłeś już cięcie drzew?
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Michale, w pewnym sensie tak bo pobieram zrazy do szczepienia dla IO i innych kolekcjonerów. Natomiast główne cięcie robię na przedwiośniu tzn. najczęściej na początku marca. :)
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Ja nie wytrzymałem i tnę powoli, Romanie. :) Śliwy już przyciąłem, dzisiaj chcę zacząć cięcie jabłoni. Czas goni. :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

No tak, kto "pracusiowi" zabroni...? :wink: A tak na poważnie to ja czekam do tego terminu co wcześniej pisałem bo i tak zdążę przyciąć. A teraz mam akcję gromadzenia zrazów do szczepienia i czekania na lepsza pogodę by ściągnąć podkładki. A potem akcja szczepienia , w pierwszej kolejności pestkowe, a potem ziarnkowe. Szykuje mi się znowu (jak wszystko dobrze pojedzie) do szczepienia około 70-80 odmian, zobaczymy... . :)
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

No, to masz dopiero pracy, Romku. :). W tym roku zamierzam na drzewach powiesić gliniane doniczki z trzciną, chrustem dla owadów, które będą pomagać zwalczać szkodniki.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma.

Post »

Ciekawe rozwiązanie , zobaczymy jak się sprawdzi? Ja przymierzam się do zakupienia budek lęgowych dla jerzyków , ale ostatnio coś mi brakuje czasu... .
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”