Podstawy dendrologii

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Podstawy dendrologii

Post »

Jeżeli masz jakieś ciekawe wiadomości, którymi chciałbyś się podzielić, to to zrób, wtedy na pewno ktoś się odezwie :wink:
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
BronekTrzmiel
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 kwie 2022, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podstawy dendrologii

Post »

Czy na suchým piachu, gdzie w naturze rosną tylko sosny i brzozy, mają szansę przeżyć inne gatunki drzew, np. wiąz, buk, modrzew czy padną od razu? Nawet nie chodzi mi o to, żeby rosły wysokie, po prostu czy przeżyją. Wiem, że mają wymagania dość wysokie, ale czy warto choć spróbować?

Ps. Posadziłem rok temu modrzewia, buka, graba, leszczynę, jawora i wiąza syberyjskiego 'Aurea' u mnie na działce, gdzie właśnie mam taką słabą ziemię. Póki co wszystkie podrosły trochę przez zeszły rok i przeżyły zimę.

Hej
Jeszcze do ostatniej wiadomości

Na tej działce mam też kilkudziesięcioletnie daglezje siane przez dziadka, radzą sobie świetnie, przerosły wszystkie okoliczne sosny (ok. 25 m). Tylko czekać na pierwsze szyszki. Czy to po prostu daglezje sobie radzą na piachu, czy to jakiś wyjątek?

Bronek
BronekTrzmiel
Awatar użytkownika
BronekTrzmiel
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 kwie 2022, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podstawy dendrologii

Post »

Szkoda ze na wątku nikt nie pisze od dawna. Dopiero teraz trafiłem tutaj, a dla mnie, jako młodego zainteresowanego dendrologią takie coś było bardzo przydatne :D
BronekTrzmiel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”