Tuje w doniczkach - uprawa,problemy

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Tuje w doniczkach - uprawa,problemy

Post »

Witajcie mam pytanie:
czy mogę posadzić tuje w doniczkach w ogrodzie a po ok roku przesadzić je do właściwego ogrodu . Zaczymam budowę domu, jak wszyscy chce mieć ładne tuje na żywopłot, ale boję się że mi je po prostu ukradną . Wpadłam na pomysł że je posadzę na działce rodziców ok 140 szt 20 cm a za rok je zabiore do siebie , co wy na to czy to ma sens ?? :?
pozdrawiam edi13
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Bardzo rozsądne podejcie !
Oczywiście ,że możesz zakopać razem z doniczkami i zrobić tak jak planujesz nawet za 2 lata.
Korzenie które wyjdą poza doniczkę zostana potem ucięte ale bez żadnej szkody dla tak małych roślin.
Możesz tak postąpić z każdym rodzajem roślin.
Powodzenia.Pozdrawiam. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

kamień z serca bardzo dziekuje
pozdr
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Zdecydowanie zrobiłbym tak samo. Obrazek
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

:lol: witam Was ponownie , moje tuje maja się dobrze , osiagnęły duże przyrosty pomimo ,że są jeszcze w doniczkach .Planuje je przesadzić pod koniec sierpnia. Zauwazyłam ,że niektóre maja po dwa wierzchołki co w takim przypadku , czy powinna je wyciąc , czy zostawić niech sobie tak rosną?? Czy dwa wierzchołki nie osłabiają rośliny ??

pozdr Edyta
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Zostaw, będą gęste i ładne.
Awatar użytkownika
ania k
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lis 2008, o 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Przeczytałam i podbijam, bo robię podobnie. Może kogoś natchniemy. Łąkę już mam. I roślinki w doniczkach w starym ogródku. Wysadzę je jak już im nic nie zagrozi na budowlanej łączce. Ale będzie z tego żywopłot bałaganiarsko-mieszany-nieformowany. Trochę z tym zachodu, bo trzeba doniczki zabezpieczyć na zimę, ale dałam radę.
djmazzi18
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 13 sty 2011, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: adsd

Re:

Post »

edi13 pisze::lol: witam Was ponownie , moje tuje maja się dobrze , osiagnęły duże przyrosty pomimo ,że są jeszcze w doniczkach .Planuje je przesadzić pod koniec sierpnia. Zauwazyłam ,że niektóre maja po dwa wierzchołki co w takim przypadku , czy powinna je wyciąc , czy zostawić niech sobie tak rosną?? Czy dwa wierzchołki nie osłabiają rośliny ??

pozdr Edyta
jezeli drzewko rosnie samo to lepiej pozostawic tylko jednego przewodnika
michalzielone
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuja szmaragd - czy da się je uratować?

Post »

Tuje kupione 2 lata temu w sklepie ogrodniczym w doniczkach. Posadzone na tarasie w dużych donicach w ziemi z pola. Po zimie wyglądają tragicznie, miały strasznie dużo suchych gałązek, które obciąłem. Podsypałem je około miesiąca temu nawozem do iglaków i chyba zaczęły trochę rosnąć, gdyż pojawiają się młode pędy. Moje pytanie brzmi czy coś z nich jeszcze będzie? czy kupić np ziemie do kwiatów np z biedronki (mam blisko :) i przesadzić je? Nie wiem co z nimi zrobić, gdyż z żoną chcieliśmy mieć ścianę z drzewek a tu taki efekt :( Proszę o jakieś wskazówki


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Re: Tuja szmaragd - czy da się je uratować?

Post »

Witaj, na pewno nie będą Ci dobrze rosły w ziemi z pola ! Musisz kupić ziemię odpowiednią dla thuji, nie żadną uniwersalną , ziemia to podstawa .
michalzielone
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja szmaragd - czy da się je uratować?

Post »

A czy ta ziemia o pH : 5.5-6.5 będzie dobra? Zmienić całą w donicy czy wymieszać ze starą?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja szmaragd - czy da się je uratować?

Post »

1. Wypędzone nawozami
2. Cieżkie życie w tych donicach.
3. Zima dała się we znaki
4.Jak jest problem fizjologiczny to nie sypie się nawozów, bo może drgnąć a potem klapnie, bo system korzeniowy choruje.
5.Odwodnienie donic, nie wolno przelać, walić nawozów bo coś nie gra.
6.Można dać ziemię z pola o ile to nie jest glina, ił lub też inna ciężka ziemia. A do iglaków jak tutaj poprzedniczka napisała to można sobie w buty nałożyć, o to torf o którym już pisałem i nie będę powtarzał. Można ewentualnie mieszać gotowca z biedry/ kiedyś to był humus dziś dają torf/ mieszać z piachem lub inną glebą przepuszczalną nawet z pola.
7. Podwiąć to żeby nie latało i można w celu zagęszczenia przyciąć z góry, ale to ja zakiś czas, powiedzmy koniec lipca. Do 15-20 max sierpnia żeby się wyrobić.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
michalzielone
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja szmaragd - czy da się je uratować?

Post »

1. Z nawozami to dałem jak w instrukcji z opakowania.
2. chodzi o to, że mają mało miejsca?
3. to znaczy, że za mało podlałem je przed zimą?
5. rozumiem, że mam zrobić kilka otworów w dnie donicy?
6. ziemię wymienię na taką do iglaków, pewnie wymieszam pół na pół z tą z donic. Czy podczas zmiany ziemi dosypywać nawóz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”