Śliwa wiśniowa,ałycza (Prunus cerasifera) dyskusje

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Czy drzewko Sliwowiśni o purpurowych liściach i różowych kwiatach/nie znam nazwy/
możne przycinać ,jeżeli tak to kiedy?
Pozdrawiam Zenek
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

nie znam się, ale kupowałam takie drzewo - już wielkie i w szkółce mi powiedziano,że przycinają wiosną kiedy drzewo nie ma liści......
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Jeszcze jedno pytanie dot. tego drzewka: czy owoce są jadalne?
W szkółce mówili, że jadalne ale niesmaczne. Moje dzieci spróbowały i twierdzą, że smaczne. Nie wiem czy pozolić im je jeść czy jednak mogą zaszkodzić... Poradzcie proszę!!!!

Pozdrawiam

Kaśka
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Mam śliwowiśnię o takich liściach i nazywa się Pissardii. Moja kwitnie jednak na biało. Ja przycinam po kwitnieniu, ale czy dobrze robię? Nie wiem. W każdym bądź razie owoce mam.

Pozdrawiam

Kaśka
JM
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 mar 2008, o 15:14
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Przycinanie śliwy wiśniowej

Post »

Proszę o informację - kiedy najlepiej przycinać śliwę wiśniową oraz jak, żeby uzyskać kulistą formę.
Z góry dziękuję.
JM
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 mar 2008, o 15:14
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Post »

Odpowiem sam :P
Przycina się wiosną przed puszczeniem pędów; w kształt docelowy.
Dla rozszerzenia... dowiedziałem się, że powinno się ją sadzić w mało kwaśnych i mało zasadowych glebach (najlepiej odkwaszony torf).

Obrazek
boniczka
100p
100p
Posty: 156
Od: 2 lis 2008, o 20:10
Lokalizacja: Podbeskidzie

Śliwa wiśniowa 'Hollywood' (Prunus cerasifera)

Post »

Witam, zakupilam śliwę 'Hollywood' , choć w planach miałam dziecięcą :lol: , ale już na miejscu spodobała mi się bardziej ta odmiana.
Czy ktoś może coś bliższego o niej powiedzieć, jak długo w sezonie ma czerwone liście, moja ma dolne zielone, górne czerwone, ewentualnie porównać obie.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Mam śliwę kupioną pod tą nazwą od jakiś 3 lat. U mnie od początku rozwoju liści wiosną są one bordowe i do końca sezonu nie zmieniają barwy, jesienią chyba lekko brazowieją i dość szybko opadają, z tego co pamiętam. Śliwa ta u mnie ma owoce- ale mniej smaczne i trochę inne niż śliwa odmiany ,Traiblazer'.
boniczka
100p
100p
Posty: 156
Od: 2 lis 2008, o 20:10
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Dziękuję, a jaki ma pokrój i jak szybko rośnie (wysokość bez przycinania?)
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Gdy ją kupiłam, miała ok.1-1,2m. Teraz ma ok.2,5m, więc mistrzem szybkości nie jest- przynajmniej u mnie. Początkowo miała pokrój bardziej kolumnowy, teraz robi się elipsa.
Ale mam małe sprostowanie, dziś specjalnie ją obejrzałam i faktycznie niektóre liście bardziej zzieleniały, ale i tak widać, że są bardziej bordowo-zielone niż zielone. Jednak większość liści jest bordowa. liście mają bardziej wydłużony kształt niż u innych śliw, raczej odwrotnie jajowaty, są wąskie stosunkowo i błyszczące lekko, brzeg lekko piłkowany. Kwiaty miała niezbyt atrakcyjne, brudno-białe i dość małe. W sumie bardziej przypomina wiśnię niż śliwę. Ma już małe zawiązki owoców.Jak chcesz mogę wkleić jej fotki.
elisabeth-1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 maja 2009, o 19:37
Lokalizacja: Zakroczym

Cięcie śliwy ozdobnej

Post »

Proszę o pomoc. Mam śliwę ozdobną, trzeci sezon w moim ogrodzie. Rośnie, ale nie gęstnieje. Czy, kiedy i w jaki sposób można ją przyciąć?
:lol:
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Post »

Witam
Moja śliwa wiśniowa Pissardi jeszcze wiosną wyglądała ładnie. A teraz nie mogę na nią patrzeć (a mam na nią widok z kuchni) - jest dokumentnie zmarnowana przez wiatr (zachodni). 80% korony jest po stronie wschodniej. Chcąc ją dobrze ustawić na początku sezonu ponaciągałam gałązki na zachodnią stronę. Niestety ostatnie 1,5 wietrznych miesięcy sprawiły, że cała robota poszła na marne - silne wiatry pozrywały sznurki a w dwóch przypadkach urwały spore gałęzie (ostatnie zdjęcie).
Obrazek Obrazek Obrazek
Pytanie - CO TERAZ?
1. Odwracać wzrok i czekać do wiosny
2. Nie zważać na porę roku i w pochmurny dzień obciąć ją radykalnie - wszystkie gałęzie o połowę?

Proszę napiszcie co robić bo ten widok 30razy/dzień psuje mi humor :cry: .
A do tego chciałbym pomóc drzewu bo myślę, że też nie lubi być takie rozcapierzone i niesymetryczne ;:222.
Pozdrawiam i czekam na Wasze porady!
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Post »

Halo, halo - czy był tu ktoś kto mi pomoże w moim dylemacie? Baaaaaaardzo poproszę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”