Pnącze jakie wybrać

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Pnącze jakie wybrać

Post »

Też mogą być, ale musisz zadbać od małego by między krzewami nie wyrastały chwasty i wysoka trawa, bo zepsują całość, więc dobrze oczyścić pas nasadzeń z chwastów trwałych.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Pnącze jakie wybrać

Post »

Mam dwa "paskudniki szkaradne" :wink: tzn. ogniki szkarłatne. Też fajne, ale prace przy pielęgnacji trzeba wykonywać najlepiej w zbroi średniowiecznej, bo żadne rękawice nie uchronią przed cierniami. U mnie problem stanowią np. liście dostające się do krzewu z pobliskich dębów. Szpecą wygląd a ich usunięcie jest okropne :twisted: . Poza tym mogą łapać parcha i lepiej je pryskać.
Pozdrawiam Lucyna
Irbis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 19 kwie 2022, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc w doborze pnącza

Post »

Cześć, poszukuję pnącza, które ładnie obrośnie drewnianą kratkę o wysokości około 2m i szerokości około 5m. Winobluszcz wydawał się idealnym wyborem, ale dowiedziałem się, że ma trujące owoce. Ze względu na dzieci, które moga bawić się w pobliżu trujące pnącza odpadają. Poza tym zależy mi na szybkim wzroście i ograniczonej liczbie kwiatów. Nie chcialbym, żeby w trakcie kwitnienia roślina przyciągała zbyt dużą ilość owadów. Ekspozycja południowo-wschodnia - słońce do godziny 14. Jakie pnącze proponujecie ?
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pnącze jakie wybrać

Post »

Winobluszcz mam bo trudno go nawet wyprosić, ale dekoracyjny jest szczególnie jesienią.
Polecam Bluszcz kolchidzki to silne, mało wymagające, szybko rosnące, jest dekoracyjny nie zrzuca liści na zimę, oczywiście nie kwitnie, Bluszcz jest sporo odmian.
Ładnie tez prezentuje się hortensja pnąca, mam również mało wymagająca, pięknie kwitnie ale zrzuca liście na zimę.
Godne uwagi są wiciokrzewy u mnie jednak lubia łapać mszyce, nie lubi mnie.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Irbis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 19 kwie 2022, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pnącze jakie wybrać

Post »

Może Akebia pięciolistkowa (Akebia quinata) będzie dobrym wyborem. Co sądzicie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”