Lilak Meyera(Syringa meyeri)

Drzewa ozdobne
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Lilak Meyera(Syringa meyeri)

Post »

Czy ktos ma doswiadczenia jeśli chodzi o Lilaka Meyera. Zamierzam hodowac go w pojemniku na balkonie i chce dolozyc wszelkich staran, aby ladnie rosl i kwitl.
Awatar użytkownika
Grandiflora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 823
Od: 21 paź 2008, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Mój lilak rośnie swobodnie ,nigdy nie był cięty,wcale nie jest taki karłowy,dochodzi do 1.5m,
na balkonie trzeba bedzie go ciąć,co odbije sie niekorzystnie na kwitnieniu,radziłabym wyprowadzić go na pniu.
Obrazek
pozdrawiam , Lucyna
w ogrodzie , w domu
moje róże
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Myślę,że nadaje sie do uprawy balkonowej,bo kwitną w doniczkach sadzonki
dziesięciocentymetrowe.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

U mnie ma 2 m, silnie się korzeni, szybko przerośnie donicę :? Może być kłopotliwy w donicy na dłuższą metę, jest krótko ozdobny, potem nie zwraca uwagi, na zimę trzeba zabezpieczyć przed mrozem.
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

W takim razie, jak o niego zadbac - roslinki przyjada do mnie najpozniej jutro - czy od razu zasadzic i postawic na balkonie? W domu bedzie mu zdecydowanie za cieplo, a na korytarzu nie dociera swiatlo. Zreszta tam tez jest dosc cieplo. Moj balkon jest osloniety - wlasciwie obudowany murkiem. Moze juz nie bedzie bardzo zimno. Juz wiem od hodowcy, w jakiej ziemi go posadzic - teraz pytanie - co dalej? Czy nawozic? Jak czesto i czym? Czy przycinac go juz teraz, czy dopiero jak troche podrosnie. Ta roslinka jest moim marzeniem od dawna - a brak ogrodka mi dlugo nie pozwalal na jego realizacje. Do chwili gdy przeczytalam o tym gatunku na forum. Nie chcialabym zrobic czegos zle.
Dziekuje bardzo za dotychczasowa pomoc i licze na wiecej :) :D :D
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

a tak przy okazji moze cos doradzicie, jakie kwitnace drzewka lub krzewy mozna posadzic na balkon - tak do towarzystwa Lilakowi?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

U mnie w donicy na tarasie już wiele lat rośnie szczepiony Palbin. Ma się bardzo dobrze.
Grandiflora Pilnuj swojego lilaka bo cichaczem ukradnę :twisted: Piękny !
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Akhia
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Mam tego lilaka w donicy na balkonie i jak najbardziej polecam. Fakt, po przekwitnięciu traci trochę na dekoracyjności ale nawet jako zielony krzaczek ładnie wygląda ;) Ma co roku dosyć mocne przyrosty dlatego dobrze jest go przycinać po przekwitnięciu - dzięki temu też mocniej się zagęszcza.

Jeśli chodzi o inne kwitnące krzewy "do kompozycji" to polecam tawuły japońskie - dobrze rosną w pojemnikach, bez problemu zimują i poza kwiatami mają też dekoracyjne liście. Jest dużo odmian do wyboru w tym również niewielkie, karłowe odmiany. Ja mam akurat Goldflame ale myślę, że Goldmound, Japanese Dwarf, Little Princess czy inne tez się nadadzą ;)

Niezawodną kwitnącą rośliną na balkon jest powojnik bylinowy Arabella - całe lato pięknie kwitnie (burza niewielkich fioletowo-niebieskich kwiatów), nie ma wielkich wymagań, dobrze znosi zimy a ponieważ nie rośnie zbyt silnie to dobrze znosi uprawę w pojemniku.

No tak, jak się nie ma ogródka to trzeba się zadowalać namiastką "swojej ziemi"czyli balkonem ;)
Pozdrawiam Agnieszka
Awatar użytkownika
Akhia
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Jeszcze odnośnie twoich pytań Smellycat to rośliny możesz wystawić na balkon - nie powinno nic im być a trzymanie w domu bardziej im zaszkodzi. Lilaka teraz nie przycinaj (kwitnie na zeszłorocznych pędach) - zrób to dopiero jak przekwitnie.
Pozdrawiam Agnieszka
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Bardzo dziekuje za wszystkie rady. Wlasnie dzisiaj przyszla przesylka - od razu posadzilam i zgodnie z rada postawilam na balkonie. Trzymajcie kciuki - pozdrawiam serdecznie :)
Jak podrosnie, to dodam zdjecie.
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Lilak Meyera "Inge"

Post »

Wysłał mnie dzisiaj chłop do marketu budowlanego i jakoś tak się do mnie przykleiła ta roslinka :-)

Czy ktos to ma? Bardzo narowiste, czy raczej nie? W necie malutko można znaleźć, kilka zdjęć (i to nie calego krzewu)...[/i]
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Moj Lilak.

Post »

Muszę wreszcie się pochwalić moim LIlakiem Meyera. Jak na pierwszy rok u mnie, chyba mu dobrze, prawda? :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”