Glicynia - uprawa,problemy Cz.1

Drzewa ozdobne
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marta_
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 23 kwie 2007, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Julianowa między Warszawą a Piasecznem

Glicynia - uprawa,problemy Cz.1

Post »

:cry: Wystarczyły dwie noce z mrozem i moja piękna glicynia, która po raz pierwszy od 6 lat wytworzyła JEDEN kwiat, a także moje unikalne drzewki grójecznik (grujecznik) japoński straciły wszystko co zdążyło urosnąć. Okryłam je folią bąbelkową i nic to nie dało. Liście i kwiat zamieniły się w szeleszczący susz. Jestem zdruzgotana, wściekła, chodzę i płaczę. Powiedzcie proszę czy rośliny w obliczu takiej klęski potrafią wytworzyć nowy garnitur liści, czy to już smierć. Kiedyś obserwowałam tzw. akację czyli robinię, którą spotkało to samo ale liście odrosły. To akacja, a pnącza takie jak glicynia albo delikatny grójecznik? Błagam pocieszcie strapioną, bo się zapłaczę ;:98
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Mnie też jest szkoda zmarzniętych funkii,klonika palmowego i złotokapu ,który stracił wszystkie pąki kwiatowe ( a miał ich sporo).Te kwiaty miały cieszyć moje oczy po raz pierwszy.
Zmarzły nawet młode przyrosty na maleńkiej jodełce :cry:
Lista strat jest o wiele dłuższa ale cóż począć :?: taki los.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

a najlepiej sadzić wszystko co ma w nazwie"syberyjski"..niestety klimatu nie zmienisz..moja glicynia też zmarzła..a dopiero zaczęła wypuszczać pędy..zdziwiony byłem kiedy 1 Maja jadąc na giełdę do Tychów zobaczyłem na jednym z domów kwitnącą już glicynię..Ogromną!!!chyba 4 metry wysokości ..same kwiaty..piękne niebieskie kiście..a przecież to jakies 20 kilometrów ode mnie..czyżby jakaś inna odmiana ,że tak wcześnie kwitnie..nie mogliśmy od niej oczu oderwać..
Justa1987
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 kwie 2007, o 12:13
Lokalizacja: Zawiercie

Post »

Moja piękna magnolia straciła wszystkie kwiaty. Stały się brązowe i obwisłe. Wstrętny mróz :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Marta..wprawdzie to watpliwa pociecha ..ale dziś jadąc na giełdę zrobiłem fotkę tej glicyni o której pisałem.. Obrazek
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kto mnie pocieszy?

Post »

Marta Precht pisze::cry: Wystarczyły dwie noce z mrozem i moja piękna glicynia, która po raz pierwszy od 6 lat wytworzyła JEDEN kwiat...
----------------------------------------------------------------------------------
To chyba nie będzie pociecha...zakochałam sie w glicyniach podróżując przed laty po Bretanii, gdzie rosły i kwitły jak szalone. Posadziłam w moim ogrodzie dwie: fioletową i białą. Minęło kilka lat- biała jeszcze ani razu nie zawiązała pąków, fioletowa zaś zawiązuje ich co roku sporo...i co roku przemarzają ! ;:110 W tym roku ocalał jeden (!) kwiat.

Obrazek

Wyobrażam sobie jak pięknie mogłaby wyglądać " oblepiona " kwiatami...co roku tak sobie wyobrażam. Dodam ,że obie rośliny mają dobre miejsca, są szczepione( więc już dawno powinny kwitnąć) , obie przycinam 2x w roku( VIII i III) i ...ciągle czekam.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ewelino - tak mogłaby wyglądać Twoja glicynia jak wygląda u moich sąsiadów



Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Koniecznie MUSZĘ dać sobie ZAKAZ oglądania fotek na forum :!:
Staram się już nie wchodzić do Waszych ogrodów by znowu na coś nie zachorować a TU nic nie pomaga... ciągle na coś trafię :evil:
Nie dość, że cały ogród do remontu (rozbieranie starego i budowa nowego garażu, tynkowanie domu i takie tam - ale to za rok lub dwa) to jeszcze miejsca mało a mnie się znowu czegoś zachciało :( Na domiar złego jeszcze w zeszłym tygodniu widziałam glicynie w sklepie (biała i fiolet)... prawie udało mi się przejść koło nich obojętnie (a w moim wypadku to duży SUKCES!) a tu MASZ! Weszłam sobie na forum... popijam kawkę i czytam, czytam i czytam aż widze - :shock: GLICYNIA!! I to jaka!! Idę pod zimny prysznic - może ochłodzi troszkę moje zapędy... a jeśli tego nie zrobi to pewnie znowu przywlekę coś do domu :oops:
Z Waszych opisów wynika, że ta fioltowa g. jest bardziej skora do kwitnienia ;-) Jeśli ona jeszcze będzie w sklepie to uznam to za ZNAK (że tak ma być) i posadzę ;-)
(tylko gdzie??)

p.s. to forum jest niebezpieczne!! ZARAZIŁAM SIĘ ZNOWU :twisted:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Podzielam Twój pogląd Dorka i jestem w :D :D :D rozpaczy :D :D :D !
Mam już dwie glicynie przy poteżnej rurze wmurowanej specjalnie dla nich w ziemię (z braku innego miejsca)

i trzecią w donicy,którą eksperymentalnie prowadzę jako drzewko !
Miło ,że masz te samą "chorobę"! :wink:Leć szybko po glicynię! :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Nie denerwuj mnie KaRo!!! ;:125 I tak co roku przeżywam to samo rozczarowanie...najpierw przez dwa miesiące oglądam czy są pączuszki , potem one są , a potem...jest w porywach jeden kwiat-aż musiałam dać duże zdjęcie, bo inaczej moglibyście go przeoczyć :;230
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Eweilo, jeden kwiat ale za to JAKI!!
Ten jeden kwiat sprawił, że zachorowałam :twisted:
Mam już winowajcę - Ewelinka i jej jeden kwiat!! :D hihi
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Dorotko, zastanów się , czy warto- glicynie są w naszym klimacie chyba dość trudne :(
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Marta_
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 23 kwie 2007, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Julianowa między Warszawą a Piasecznem

Post »

Ja mam 7 letnie glicynie. To też trochę podobne do winorośli. Czy przemarznięte liście odpadną i pojawią się nowe? Czy trzeba je przyciąć? Co robić, proszę o pomoc. Bardzo mi na nich zależy.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”