Żywopłot z buka

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Żywopłot z buka

Post »

Kupiłam jednoroczne sadzonki . Może ktoś ma już taki żywoplot Jak go pielęgnowac, czy można podsypac korą ?
Magdam
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 21 kwie 2008, o 20:12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Pielęgnować trzeba tak samo jak każdy inny żywopłot liściasty. Podsypać korą można, a nawet trzeba. Miejsce lepiej w półcieniu, gleba średnio wilgotna. Wadą jest to, że taki żywopłot będzie rósł bardzo długo i trzeba go ciąć od początku.
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

Dzięki wielkie. Długo nikt nie odpowiadał więc pomyślałam sobie, że zamiast korą podsypię szyszkami. Mieszkam obok dużego parku i codziennie, idąc na spacer z psem, zbieram torbę szyszek. Nawet fajnie to wygląda, bo szyszki są różnej wielkości. A co do cięcia, to jak mocno przyciąc te posadzone. Czy może na razie zostawic je w spokoju ? Pozdrawiam.
Magdam
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 21 kwie 2008, o 20:12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Po posadzeniu przyciąć gdzieś na wysokość 25-30cm, żeby lepiej się ukorzeniły. Później to już w zależności od tego jak będą szybko rosły (każda gałązka gdzieś w 2/3 wysokości) Do okrywania szyszki też się nadzadzą, ale uwaga na nasiona u mnie kiełkują ślicznie:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Buk na żywopłot ???

Post »

Posiadam piękny żywopłot z Graba pospolitego. Pytanie moje brzmi . Czy Buk nadaje się na żywopłot ?? Czy ktoś z Was posiada taki ??
kattka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 214
Od: 2 wrz 2008, o 22:26
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Re: Buk na żywopłot ???

Post »

Ja mam bukowy. Piękny jest, zaletą bukowego jest to, że szybko go się uzyskuje, bo buki można puścić do pożądanej wysokości i dopiero wtedy ciąć. Tak robił to G. Hamilton w Świecie Ogrodów, my zrobiliśmy to samo i wygląda to ok, więc, tak przy okazji, nie zgadzam się z wypowiedziami zamieszczonymi powyżej.
Awatar użytkownika
Anemon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 kwie 2009, o 13:37
Lokalizacja: Małopolska

Re: Buk na żywopłot ???

Post »

I nie łysiał od dołu? Gęsty jest? :?:
Wrzuciłam temat w google ale nie znalazłam takiej opinii. Wszędzie tylko ciąć, ciąć, ciąć...
Może Ty masz jakiś link pod ręką? A może zdjęcie swojego?

Najpierw myślałam o grabie ale jeśli z bukiem można tak zrobić to chyba zmienię plany.
A ten buk to ta odmiana przebarwiająca się ślicznie na czerwono? :D

Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

żywopłot

Post »

Kasiu czy mogłabyś wkleic fotkę tego twojego żywopłotu bukowego
kattka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 214
Od: 2 wrz 2008, o 22:26
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Re: żywopłot

Post »

Postaram się zrobić i wkleić jutro. Tylko nie spodziewajcie się wielkich fajerwerków, zaniedbaliśmy go trochę,nie przycinaliśmy boków, to akurat trzeba robić systematycznie :(
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

'

Post »

Oczywiście będę czekał z niecierpliwością.
Przy okazji oglądałem twój blog . Całkiem interesujący . Fotki extra.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

do Kasi

obejrzałam Twoje zdjęcia na blogu, jestem zachwycona ogrodem,
choć chyba ciasno się w nim zaczyna dziać, zdradź mi tajemnicę jaką ma powierzchnię :?: :)

ośmielam się wkleić trochę wykadrowane zdjęcie zimowe, chyba właśnie z bukowym żywopłotem w tle,
wcale się źle nie prezentuje :)

Obrazek
kattka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 214
Od: 2 wrz 2008, o 22:26
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Post »

:) Wyręczona zostałam w połowie :) Ogród ma ok 30 arów, minus dom i budynki gospodarcze, ciasno, ale jeszcze dużo, szczególnie mniejszych bylin w nim upchnę, mam jeszcze kawałek pola, za żywopłotem ok 15 arów...posadziłoby się tam trochę drzew i krzewów, ale jeśli coś jest nieogrodzone, to 'miłośnicy roślin' lubią to sobie przywłaszczyć, ostatnio pogoniliśmy Pana spod tui Raingold podkopującego ww., ok 12-tej w południe, towarzystwo sprzątało chodniki i komuś się tujka spodobała, więc zaryzykowali, na szczęście w porę zauważyłam...ale zniechęca to do sadzenia czegokolwiek.

Żywopłot z drugiej strony, jeden buk czerwony, trochę krzywo, bo mąż wyciął zielone gałęzie , żeby jak najwiecej czerwonego było widać
Obrazek
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

;

Post »

Imponujący żywopłot . Widzę w oddali wejście zrobione w żywopłocie . Czy posiada jakiś stelaż to wejście czy jest ufomowane z gałęzi??Dziękuję za fotki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”