Wiśnia piłkowana i inne (Prunus serrulata)

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 445
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiśnia piłkowana vs śliwa wiśniowa, co wybrać ?

Post »

Tak- jest to do opanowania- czyli ciągle trzeba odrywać te niechciane przyrosty- bo jak to z chwastem- jest zawsze silniejszy od rośliny szlachetnej, a ze jest niżej- to wyciąga więcej soków i osłabia odmianę szczepioną wyżej.

Co do podwójnego szczepienia- daje to większą koronę - czyli wpływa na ładniejszy pokrój drzewka.
Można tez na tym samym pniu zaszczepić kilka odmian np wiśni czy śliw - powtają wtedy ciekawe "dziwolągi" ;)

Mój tata swego czasu w ramach doświadczeń zaszczepił na jednaj jabłonce, która miała niezbyt dobre jabłka- 4 inne odmiany - no i teraz zbiera z jednego drzewka 5 gatunków jabłek :D
Pozdrawiam.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Wiśnia piłkowana vs śliwa wiśniowa, co wybrać ?

Post »

kochani nic nikt nie pisze o korze jaką ma wiśnia piłkowana - a ja słyszałam że największą ozdobą jest świecąca , bordowa ( chyba ) kora - jak wygląda ta kwestia??
duduś
malinka1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 lut 2011, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiśnia piłkowana "Kiku Shidare" (Prunus serrulata

Post »

Witajcie! Od jakiegoś czasu szukam wiśni Kiku Shidare ,może ktoś mi podpowie gdzie w mojej okolicy znajduje się szkółka , w której mogłabym kupic to drzewko. Mieszkam na pograniczu województw mazowieckiego i świętokrzyskiego.Ostatnio na targu widziałam ją za 75 zł i wydawało mi się za drogo :(
elka123
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lis 2008, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wiśnia piłkowana "Kiku Shidare" (Prunus serrulata

Post »

"Kiku "kwitnie wcześniej i krócej. "Kanzanki "i amanogawy ciągle w pełni kwitnienia mimo że trawnik usiany płatkami. Tak naprawdę amanogawy zaczynają najpóźniej. Z Kiku kwitnie jeszcze w tym samym czasie Fukubana.

A ja mam pytanie o ulistnienie kiku-shidare. jak to jest u was? Bo moja ma strasznie skąpe
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Wiśnia piłkowana "Kiku Shidare" (Prunus serrulata

Post »

Piękne masz drzewa. Moja kiku-shidare zmarzła przedwczoraj i kwiatów juz nie zobaczę. Nie wiem dlaczego, ale ona wcale się nie rozkrzewia i od 2 lat wygląda tak samo jak w dniu kiedy ją kupiłam-czyli ma aż 3 gałęzie. Ile lat ma twoja kiku-shidare?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiśnia piłkowana "Kiku Shidare" (Prunus serrulata

Post »

Mam do Was pytanie - czy kwitną Wam wiśnie ozdobne? Sama mam odmianę Kanzan i nie doczekam się kwiatów w tym roku - chyba pąki kwiatowe przemarzły.
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Wiśnia piłkowana "Kiku Shidare" (Prunus serrulata

Post »

Moja też kwitnie ( zdjęcie zrobione przed przymrozkiem). Rozrasta się słabo :(
Obrazek
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Wiśnia piłkowana "Kiku Shidare" (Prunus serrulata

Post »

One chyba tak ogólnie powoli przyrastają. Po lewej stronie drzewko wiosną 2008, po prawej to samo drzewko w tym roku. Pień zgrubiał. I świerk w tle urósł x2. ;-)
Obrazek Obrazek
Agata
Awatar użytkownika
senogrodnika
50p
50p
Posty: 52
Od: 4 maja 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wiśnia piłkowana "Kiku Shidare" (Prunus serrulata

Post »

Ja mam gdzieś tak prawie 8 letnią ...i wygląda cały czas podobnie niewielkie przyrosty, ale kwitnie super...teraz nie ma co zdjęć wstawiać bo przymrozek kwiatki zmroził i oklapły
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Wiśnia piłkowana "Kiku Shidare" (Prunus serrulata

Post »

senogrodnika, no to nieciekawa wiadomość :( ... szkoda, że tak powolnie się rozrasta ... Pokaż, proszę, zdjęcia z poprzednich lat. Ciekawa jestem, jak wielka już jest ta Twoja 'Kiku...' :)
leokanarek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 maja 2012, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Wiśnia piłkowana Kiku-Shidare

Post »

Witam Serdecznie wszystkich miłośników zielonego świata i pięknych ogrodów!!!!!!!!!

Mam problem z odnalezieniem odmiany Kiku - Shidare w postaci nie szczepionej.Czy ktoś wie gdzie można zdobyć sadzonki zielne.

Pozdr i Dzięki.
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Wiśnia piłkowana Kiku-Shidare

Post »

Jeśli można, czemu poszukujesz odmiany nie szczepionej? Nie widziałem jeszcze żeby ktoś kto ukorzeniał, to ma przecież pokrój płaczący, więc sadzonkowane szłyby prosto z donicy po ziemi.
leokanarek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 maja 2012, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wiśnia piłkowana Kiku-Shidare

Post »

Witam!

Chcę ja szczepić na pniu i pomyślałem że potrzebuję materiłu do szczepienia w takiej własnie orginalnej postaci:)

Pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”