Młody trawnik i chwasty

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: jaka to trawa?:)

Post »

Warunków pogodowych nie przeskoczysz, trawa lepiej kiełkuje gdy ogólnie wilgotność powietrza jest większa, bardziej równomierna i utrzymuje się dłużej, a więc wiosną i wczesną jesienią.Podlewanie niewiele daje, bo woda szybko paruje, na dodatek pod wpływem silnego słońca tworzy się na powierzchni skorupka uniemożliwiająca kiełkowanie, dlatego trudno powiedzieć kiedy kostrzewa wykiełkuje.Czasem dopiero po zmianie ogólnej aury.Jeśli życica jest wysoka to przejedź kosiarką nie oglądając się na tamtą.
megi02
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 cze 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaka to trawa?:)

Post »

słuchajcie wczoraj nie wytrzymałam bo wściekłam się jak zobaczyłam jak okropnei wygląda mój "trawnik" i poszłam plewić bo idąc tym tropem to trawa namet nie ma gdzie rosnąć bo jest tyle chwastów. Więc poszłąm plewić. Mam ogólnie 140 metrów. Wczoraj od 12 do 20 plewiłam i udało mi się wyplewić ok połowy ogrodu. Wygląda o niebo lepiej mimo że trawy tam prawie nie ma... tzn jest ale jest jej malutko. dużo czarnych placków. Teraz pytanie co mam zrobić? dzisiaj wyplewię drugą część, i pytanie czy czekać aż trawa sama wykiełkuje? dać jej jeszcze z dwa tygodnie? czy dosiać trawę w pustych miejscach? dodam że leży wszędzie jeszcze mnóstwo nasion które nie wykiełkowały
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: wzejście chwastów i trawy

Post »

wawoZapraszam do poczytania forum.
Jest tu duża ilość porad praktycznych i bardzo przydatnych .
Może od tego posta zacznij - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1471369
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Ja bym dosiała trochę trawy w puste place i przysypała całość cienką warstwą ziemi.Nieprzykryte nasiona o tej porze roku nie mają szans na kiełkowanie, bo zbyt przesychają.Wykiełkowanej trawce przysypanie nie powinno zaszkodzić.
megi02
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 cze 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa?Chwasty? Co robić?

Post »

tak też zrobiłam. Zobaczymy jak będzie, ale pogoda zaczęła być lepsza bo nie ma upałów, jest trochę wilgotno więc może ruszy. Przed domem wysiałam trawę 4 dni temu i już się sporo jej pojawiło ale była burza, i pogoda jest ok poza tym nowy trawnik jest od północy a mój wymarzony jest od południa i dzień po posianiu nastały ciągłe 30 stopniowe upały i nasionka miały od 10 do wieczora egipskie upały :)
ELWIRA
100p
100p
Posty: 138
Od: 3 mar 2012, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chwast opanowuje świeżo założony trawnik

Post »

Najlepszym środkiem jest Mniszek albo Starane,jaśli twój trawnik był już przynajmniej 2 razy koszony to możesz wykonaç porysk. Kwestia pustych miejsc to wystarczy poczekać i trochę trawnik ponawozić.Woda koszenie nawöż i masz trawnik niczym z rolki.
natalia755
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 10 cze 2015, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwast opanowuje świeżo założony trawnik

Post »

mimo suszy staram się lać dużo wody i powiem szczerze, że poprawa jest:) a roślina, o którą pytałam faktycznie razem z koszeniem zanika, jednak pojawiają się też inne zielska...na razie będę z nimi walczyła kosiarką...dziś posypałam moją trawę polifoską zobaczymy jaki będzie efekt, mam nadzieje, że ;:215
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaka to trawa?:)

Post »

megi02 pisze:słuchajcie wczoraj nie wytrzymałam bo wściekłam się jak zobaczyłam jak okropnei wygląda mój "trawnik" i poszłam plewić bo idąc tym tropem to trawa namet nie ma gdzie rosnąć bo jest tyle chwastów. Więc poszłąm plewić. Mam ogólnie 140 metrów. Wczoraj od 12 do 20 plewiłam i udało mi się wyplewić ok połowy ogrodu. Wygląda o niebo lepiej mimo że trawy tam prawie nie ma... tzn jest ale jest jej malutko. dużo czarnych placków. Teraz pytanie co mam zrobić? dzisiaj wyplewię drugą część, i pytanie czy czekać aż trawa sama wykiełkuje? dać jej jeszcze z dwa tygodnie? czy dosiać trawę w pustych miejscach? dodam że leży wszędzie jeszcze mnóstwo nasion które nie wykiełkowały

z tym plewieniem, ciekawa sprawa. O ile młody perz i inna chwastnica góruje nad kielkujacą trawą, po wyrwaniu - miejsce zaczyna się zielenić trawą, wyraźnie ogranicza możliwosci wzrostu, i chyba nic tam nie miesza w ukorzenianiu się trawki. Może kwestia ilości nasion trawy? Po odchwaszczeniu podlewam. Nie dostrzegam negatywów odchwaszczania.
pozdrawiam, WW
luk3x
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 maja 2015, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam,
powracam po niedługim czasie z problemem pustych dziur i słabej trawy na moim ogródku.
Dziur niemających źdźbła trawy było sporo więc wykonałem:
- przekopałem puste miejsca na pół szpadla
- dałem ziemia+torf w te miejsca
- posypałem ponownie Wembley'em
- przysypałem lekko torfem

Wygląda to teraz jakby krety przejechały mi przez działkę pociągiem :shock:
Od dwóch dni podlewam dość obficie.
Problem również jest z reszta trawy, która ma słaby kolor i trochę ją wypaliło w te upały.
Chciałbym zapytać jaki nawóz mógłbym zastosować na moją trawę w tym okresie ?.
Dodam że raz kupiłem tylko nawóz w markecie firmy Agrecol.
W internecie czytam o : moczniku, saletrze (kilku odmianach), nawozach wieloskładnikowych.
Czy nawozy Florovitu dostępne w OBI itp. marketach są godne polecenia na odbudowę trawnika ?
Czy wybrać się do typowego ogrodniczego po jakiś specjał ?

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Pablo83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 maja 2016, o 16:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowy trawnik a chwasty

Post »

Witam 3 tygodnie temu postanowiliśmy założyć trawnik, działka ma 350 m2.
Pierwsze to ręczne wyrwaliśmy większe chwasty zamówiliśmy czarnoziem roztaczkowaliśmy i zaczęliśmy siać na 350m2 posialiśmy trawę z iławy sportową i mijają 3 tygodnie i trawa pojawia się nie licznie może w 10 % zasianej na działce za to na całej działce mnóstwo chwastów i to zaczęło nas martwić. Kupiliśmy tydzień temu preparat starane i testowo spryskaliśmy część w około domu gdzie była trawa i chwasty trawie się nic nie stało a chwasty zaczęły padać wczoraj przelecieliśmy tak całą działkę i nasze pytanie brzmi:
1. co może być powodem że trawa nie chcę rosnąć ? (średnie opady deszczu a jak nie było podlewaliśmy )
2. polaliśmy wczoraj właśnie także tym preparatem STARANE po nasionach trawy czy coś im się stanie ??

Pozdrawiamy liczymy na jakieś odpowiedzi profesjonalistów :-)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nowy trawnik a chwasty

Post »

Nie wałowaliście.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Pablo83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 maja 2016, o 16:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy trawnik a chwasty

Post »

tak wałowaliśmy przed i po sianiu
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nowy trawnik a chwasty

Post »

Te nasiona powinny wschodzic juz po 3 dniach , przynajmniej u mnie tak bylo. Mogłeś nie pryskac chwastów bo dało by to dobre warunki dla wschodow trawy . Przy koszeniu problem by sie sam rozwiązał. Jak przywieziona została ziemia to i z nią nowe chwasty. Pamietaj ze przed sianiem warto poczekać aż chwasty wzejdą i wtedy sie ich pozbyć. Z opryskiem bym sie wstrzymał bo nawet jak Ci trawy nie zniszczy to zahamuje jej wzrost na kilka tyg. Wstaw zdjęcia tego czarnoziemu bo daje sobie rękę uciąć ze nikt Wam go nie sprzedał. Czarnoziem kosztuje ponad 50euro za m3. To co Wam wypchneli to pewnie torf zmieszany z piachem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”