Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Ironmaiden
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 maja 2019, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Nie mogę coś dodać zdjęć, nie ogarniamy tych internetów hehe
Od siania minęło 3 i pół tygodnia juz. Wyrosło mnóstwo perzu i innych chwastów. Pojawiły się również młode zdzbła trawy. Mniej więcej 2-4 zdzbła na metr kwadratowy.. nie mam pojęcia o co tu chodzi. Rozmawiam z przyjaciółmi czy znajomymi i wszyscy się dziwią że nie ma trawy na świeżej rozwiezionej ziemii, gdzie u nichawet na piasku wyrosła po 2 tyg. Krew mnie już zalewa, nie wiem jakie kroki poczynić. Wydałem 3000 zl na nawiezienie ziemii i na trawe. ;:223
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Wiem ze cie to nie pocieszy ale mieliśmy tak samo trawa zaczęła wychodzić po 4 tygodniach i była bardzo nędzna przez cały okres ale już jej nie ma a w zeszłym roku sialiśmy w czerwcu podlewanie rano i póżnym wieczorem zaczęła po tygodniu wychodzić z trawą nie ma reguły nigdy nie wiesz....szkoda tym bardziej że włożyłeś tyle kasy :oops:
Ewa
Ironmaiden
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 maja 2019, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

No dobrze w takim razie powinienem posiać nową trawę. Mam teren przejechac glebogryzarką, zagrabic ten perz i chwasty. Posiać nową trawe z sprawdzonej firmy, zwałować i podlewać tak? Czy tylko przegrabic teren i wysiać nową trawe i gdy urośnie kosić ją razem z perzem?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Problem często tkwi w rodzaju nawiezionej ziemi.Jeśli sieje się trawę na terenie nie nawiezionym to na wierzchu znajduje się naturalna warstwa próchnicza, sprzyjająca wegetacji, dla tego trawa wyrasta nawet na piaskach, bo one tez zawierają na górze warstwę próchniczą chociaż cieńszą i uboższą niż na glebach żyznych, ale ona jest.
Ziemia nawieziona jest przemieszana, często nie ma w niej wcale próchnicy, zasklepia się i utrudnia to kiełkowanie nasion, a później brak próchnicy i tym samym składników odżywczych wzrost trawy.
Awatar użytkownika
LukaszNu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 22 lip 2016, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Baby koło Kruszyny
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Witam,
Naczytałem się trochę ale nadal mam dylemat.

Trawę miałem siać w maju, przez miesiąc całą powierzchnię oczyszczałem z kamieni (dużo ich miałem na polu) i chwastów. Niestety parę dni deszczów i chwastów wyrosło co nie miara. Dlatego wkurzyłem się i całość potraktowałem Roundapem.

W tej chwili chwasty już poschły i mógłbym zabierać się za pracę. Plan jest taki żeby robić to kawałkami, nie wszystko naraz (do zasiania mam 1600 m2). Chcę wzruszyć ziemie, wyrwać uschnięte chwasty i potem posiać trawę i zwałować. Potem kolejny odcinek to samo aż dojdę do końca.

Oczywiście chce kupić kilka zraszaczy i podlewać rano i wieczorem. Trawę (40kg) już mam kupioną z Małopolskiej hodowli Roślin, patrząc na skład , dobra mieszanka. Robiąc to kawałkami pewnie zejdzie mi do końca miesiąca aż całość będzie zasiana (wtedy teoretycznie to co zasiałem na początku już powinno się zazielenić).

Mój dylemat polega na tym czy nie jest za późno? Mamy upały, z prognoz wynika że w czerwcu raczej będzie tak cały czas. Mam zamiar podlewać ale czy to wystarczy? Nie chcę czekać do jesieni bo teren bez trawy i z wypalonymi chwastami wygląda okropnie :/
sarniak11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 cze 2019, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Witam, 25.05.2019 tj 13 dni temu zasiałem trawnik z mieszanki Barenbrug Sport , trawnik ok 700m2.

Mam automatyczne nawadnianie podlewam intensywnie o 6 rano i 21 wieczorem, w dzień caly czas grzeje slonce od tych 13 dni.

Mój trawnik wyglada jak na foto poniżej , ( zdjęcia z wczoraj tj z 12 dnia od wysiewu)

Jest wiele miejsc gdzie jest "rzadko" , obecnie klosy maja 2-4cm, czy juz dosiewać ??

Czy te puste miejsca sie same zagęszczą , po koszeniu, lub po upływie kolejnych dni ??



Domek jest na nowym osiedlu ( wczesniej pole) , wyszło dużo chwastnicy, ale wiem , że nic nie zrobie tylko potem dużo kosić i niby umrze i trwała to wyprzeć:)

Obrazek[/URL]

Obrazek[/URL]
Gordix
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 maja 2019, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Ja to bym chciał żeby to u mnie tak wyglądało jak u Ciebie kolego :).
U mnie to teraz wygląda jak poniżej ( a od wysiania minęły już dwa miesiące :( ):

Obrazek

Firma,która go "zakładała" ma jeszcze przyjechać i zrobić dosiewkę, ale moim zdaniem wina jest w ziemi, która bardzo szybko robi się twarda i nie sprzyja kiełkowaniu. Ale właściciel firmy idzie w zaparte,że po co ziemia inna....eh,zobaczymy jak to sie skonczy, ale obawiam sie,ze... trawy z tego nie bedzie!
sarniak11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 cze 2019, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Jeszcze jedno pytanie , trawnik ma 16 dni , od 6 dni jest u mnie pełne słońce i ponad 3 stopni. Podlewamy rano i wieczorem automatycznym nawadnianiem.

Od paru dni przystopowal wzrost w górę (lub bardzo wolno) , ma 16 dni A ma wysokość średnio 4-5 cm. I dziś zrobił się jakby jaśniejszy, zoltawy.



Czy to zasługa temperatur powyżej 30' i mocnego słońca czy czegoś mu brakuje????


Z góry dzięki z odp.
P1r4t
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lip 2019, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »


Ja to bym chciał żeby to u mnie tak wyglądało jak u Ciebie kolego :).
U mnie to teraz wygląda jak poniżej ( a od wysiania minęły już dwa miesiące :( ):

Obrazek

Firma,która go "zakładała" ma jeszcze przyjechać i zrobić dosiewkę, ale moim zdaniem wina jest w ziemi, która bardzo szybko robi się twarda i nie sprzyja kiełkowaniu. Ale właściciel firmy idzie w zaparte,że po co ziemia inna....eh,zobaczymy jak to sie skonczy, ale obawiam sie,ze... trawy z tego nie bedzie!

Gordix, i jak Twoja trawa? mam z wyglądu podobne klepisko. Po pierwszym rozprowadzeniu ziemi powyrastały pojedyńcze chwasty, czsami w większych grupachm, ostatnio przeorałem i zastanawiam się czy wysiewać w tak jałową ziemię czy nawieźć czegoś konkretniejszego.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Post »

Przy sianiu trawy z takim twardym podłożem trzeba było dosypać dobrej ziemii, lub bynajmniej posypać nią nasiona. Teraz proponuję dosiać, i w tych miejscach nasiona zasypać ziemią (delikatnie), nawadniać najlepiej 2 razy dziennie z samego rana i wieczorem obficie, za kilkanaście dni będzie robiło się zielono.

Obrazek

Obrazek
phoe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 paź 2020, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawa, późny siew, a pierwsze koszenie

Post »

Witam,

Czy pierwsze koszenie trawy przed zimą jest konieczne? Czy można to zrobić na wiosnę przyszłego roku?

Posiałem trawę 03.10.2020, trawa dopiero teraz wzeszłą naokoło 1-2cm, podejrzewam że jednolite 10cm pojawi się dopiero pod koniec października i pytanie jest teraz takie, czy warto ją skosić jeszcze w tym roku?
Bo chciałem do tego kupić kosiarkę AL-KO 520 SP-H, ale jest już niedostępna i dopiero z silnikami Hondy będą dostępne na początku 2021, a nie mogę znaleźć dla niej konkurencji cenowej, jak chodzi o silnik/cenę/szerokość koszenia.

Parę dni wcześniej trawę posiałem na próbę w pojemniczku w domu, ma ona już 7-8cm, korzenie są mega słabe i małe, bałbym się trawę z takimi korzeniami kosić/deptać...

Tak, wiem że późno posiałem trawę, ale przesunęła mi się mocno w czasie budowa domu i razem z tym wyczyszczenie/wyrównanie działki wraz z ogrodzeniem itp, a chciałem koniecznie w tym roku posiać trawę, żeby już na wakacje 2021 kiedy się tam wprowadzę, była ona do "chodzenia".

Nie wiem czy to jakieś ma znaczenie, ale posiana trawa to Hollywood Sun na obszarze około 10 ar.(Kostrzewa czerwona: 55%, Rajgras angielski: 30%, Kostrzewa murawowa: 10%, Wiechlina łąkowa: 5%)
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Trawa, późny siew, a pierwsze koszenie

Post »

Możesz zawsze spróbować pożyczyć kosiarkę od sąsiada czy coś. Jak nie masz jakiegoś gigantycznego pola to może się zgodzi. Albo wynająć na ten raz kogoś do koszenia - u mnie wtedy Pan miał swoją kosiarkę.
phoe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 paź 2020, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa, późny siew, a pierwsze koszenie

Post »

Kosiarkę mogę inną kupić, mogę wypożyczyć też - wiadomo, ale chodzi mi również o sens koszenie takiej trawy, która wiadomo ze wzejdzie ledwo co do tych 10cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”