Alstromeria (Alstroemeria)

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Ewo - dziękuje za te informacje.Pozwolisz, że z wszelkimi wątpliwościami będę zwracała się do Ciebie?Jeśli udało Ci się wyhodować z nasionka i ma już pąki to myślę, że masz wiedzę na temat tych pięknych kwiatów..Jestem ciekawa jaki będzie miała kolor. Pozdrawiam. Babcia 360
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Babciu,możesz się do mnie zwracać z pytaniami, lecz nie wiem czy będę mogła ci pomóc.Nie mam doświadczenia w uprawie alstromerii,to moje pierwsze podejście i udane,ale jeśli coś będę wiedziała,to podpowiem z miłą chęcią.Pozdrawiam.
Obrazek

Obrazek
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Ewo,dziwnie długie listki ma w górnej części, tuż przy pąkach. Może to jest gatunek zimujący w gruncie? Moja bardzo gęsta, na 4 łodyżkach ma pąki, czekam na kolor kwiatów. Pozdrawiam
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Mnie też trochę zdziwiły te listki, w tych dwóch roślinkach w drugiej donicy też pojawiły się pąki i pędy tak samo się wydłużają.Zobaczymy jakie kwiaty się rozwiną.Może dlatego,że to pierwszy rok i młode rośliny nie są jeszcze dobrze wyrośnięte?Cóż trzeba poczekać i przekonać się co z tego wyrośnie.Pozdrawiam.
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Moje alstromerie od rana do 17 stoją w pełnym słońcu. Czy takie upały im nie zaszkodzą? Boję się że kwiaty nie wytrzymają takiej temperatury i szybko opadną. Może je troszkę ocienić? Babcia360
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Co znaczy ,,hodowane od lutego"? Proszę, zrób mały wykład dla początkujących uprawę tych pięknych kwiatów. Babcia 360.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Bajka!!!! ;:138 ;:180
Uprawiasz oczywiście poza amatorsko? :wink:
A co to za roślina z tyłu o czerwono- żółtych kwiatach :shock: ?
Również piękna :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Wydaje mi się,że Mariusz-szczytnica38-wystawiał w tym roku do sprzedaży takie niskie odmiany alstromerii jak pokazała Merine.
Halina
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Moja alstromeria z siewu zakwitła,a następna ma pączki.Przepraszam za jakość zdjęcia.
Obrazek
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Marine dzięki za radę,tak sobie myślałam, że jest taka delikatna i nie rozkrzewiona to nie powinna jeszcze kwitnąć, ale szkoda mi było usuwać pąki. Co prawda wysiewana była w ub.roku, ale bardzo mało urosła i nie sądziłam, że przetrwa zimę.Zaraz uszczyknę pączki, dam jej szansę lepiej się rozrosnąć. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Jest piękna,szkoda niszczyć, ale jak trzeba,to trzeba. Mam pytanie do Marine.Czy swoje alstromerie hodowałeś z kłączy? U mnie z doniczki na zewnątrz wyrosło 5 cm kłącze. Może je odciąć i spróbować wyhodować nową roślinkę? Jak myślisz , uda się. Pozdrawiam babcia 360
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Marine,dzięki wielkie za rady ,mam nadzieję, że kiedyś dochowam się okazów choć w połowie tak pięknych jak Twoje. Babciu, mnie też szkoda było usuwać pąki, ale myślę, że w przyszłym roku odwdzięczą mi się i wyrosną rozkrzewione z dużą ilością kwiatów.
babcia360
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwalskie

Re: Alstromeria - lilia peruwianska

Post »

Ponawiam pytanie do Marine....z doniczki powychodziły kłącza na zewnątrz ,są 5 cm długości.Czy można je odciąć i zacząć hodować nową roślinę.Jeśli tak to w jakim okresie to zrobić? Babcia360
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”