Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Wiosna w moich koleusach.
Tak urywam urywam i mam znowu pokaźną kolekcję maluszków, bo każdy czub się ukorzenia i rosnie. Do tego zdecydowałam się na wysiew,szczególnie że te którym pozwoliłam zakwitnąć w sporej części nie przetrwały.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Cieszę się z tych dwóch ostatnich, bo się pięknie odrodziły.
Ten pierwszy to ten trójbarwny, w szczytowej formie jest tak kolorowy że wszyscy którzy oglądają zdjęcia są przekonani że podrasawiam go w PS ;)
Obrazek
I Kingwood Torch zdaje się. On był już kaplica. Ratowałam go ze 'źdźbełka" które konało. Teraz puszcza nowe liśtki i liczę że odbije na nowo i rozrośnie się.
Obrazek
Niesteyy Combat mi padł po kwitnieniu.. musiałam więc dokupić nowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Foxowa, bardzo piękne koleusy!
Moje z nasionek są takie:

Obrazek

Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Tego z prawej zazdroszczę. Uwielbiam takie ciapkowane. Niestety mnie się nigdy w nasionach nie trafił taki.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Foxowa, nie kupowałam gotowej mieszanki nasion.
Zamówiłam sobie nasionka przez internet, konkretnych odmian, po pikowaniu wszystko mi się pomieszało i już nie wiem, który jest który, będę identyfikować jak się lepiej wybarwią ;:173
Nie wszystkie udało mi się niestety utrzymać przy życiu, wydaje mi się, że dwie odmiany, na których mi najbardziej zależało nie przeżyły ;:174
Ale i tak cudna armia na tarasie stoi i czeka na posadzenie w miejscu docelowym oraz rozdanie po znajomych.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

To się pochwal jak tam Ci poszło. Których Ci brakuje?
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Foxowa, tak na moje niewprawne oko, nie udało się z nasionek uzyskać Koleusa Pineapple i Koleusa Cocoa. Mają charakterystyczny kształt liści właściwych, których w rozsadach nie dostrzegam.
Nie chciało mi się rozdzielać pojemniczków z siewkami i mam miszmaszownię - dopiero jak podrosną spróbuję na nowo poidentyfikować :)
Jak znajdę dłuższą chwilę czasu, porobię zdjęcia w wrzucę na forum z potencjalnymi nazwami - poprawicie mnie w razie pomyłki.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

A ja dzisiaj na targu nie oparłam się... :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

zielonajagoda, wcale się nie dziwię, że się nie oparłaś - urokliwe rośliny, bardzo wdzięczne. Szkoda tylko, że tak smakują ślimakom :evil:
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Czy koleusy lubią słońce? Wysadziłam tydzień temu dwie sadzonki do gruntu i wierzchnie liście wyglądają na przypalone i zwiędnięte. Te pod spodem są normalne. Czy mogło im zaszkodzić słońce czy raczej deszcz jest sprawcą tych uszkodzeń?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Lubią ale jak każda roslina muszą być zahartowane do słońca, bo inaczej im źle. U mnie na ostrym słońcu te czerwone odmiany ciemne potrafią przejść prawie na wylot na biało.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

I znowu nie wytrzymałam ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

I bardzo dobrze, bo piękne.

Ja moje nadmiary dziś wysadziłam na grządkę, leje, więc mam nadzieję, że się wszystkie przyjmą. O ile nie zjedzą ich ślimole.... :roll:
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Foxowa - zjedzą :evil:
Właśnie wróciłam ze ślimaczych zbiorów - wrrr - 85 sztuk szkodników - zeżarły mi ze 4 słoneczniki, dwa i pół koleusa, nawet kilka rączek mięty, nie wspominając o sałacie chowanej w wysokich donicach.
Obsypałam co cenniejsze rośliny niebieskimi granulkami, bo wszystko zniknie w przepastnych śliskich gardełkach...
Poza tym z żalem zauważyłam, że koleusy dostają dziur po intensywnym grubym deszczu, oj oj...
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”