Lewkonia

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: Lewkonia

Post »

Jakie słodziaki ;:138
Artur a jakie masz kolorki ?
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Lewkonia

Post »

Dzięki , wysiałem Cynthuś mieszankę białe , filetowe czerwone.. , firmy Eden :wink: , opakowanie oczywiście głupi wywaliłem ;:14 .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lewkonia

Post »

A ja mam bardzo ciekawe pytanie do Artura...
Gdzie Ty to wszystko posadzisz :?: :shock:
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Lewkonia

Post »

Yyyy.... :oops: :oops: :oops: To bardzo trudne pytanie , działki duzej to ja niemam a to jest począteczek !!!! A jaka lista zakupów... ;:224 . Troche rozdam tu i tam , na prawo i lewo :wink: . Już mam 2 chętnych na wszelakie sadzonki :lol: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Lewkonia

Post »

A ja od paru lat nie przejmuję się i lewkonię sieję bezpośrednio do gruntu początkiem kwietnia... Oczywiscie agrowłóknina na to i podlewanie, potem przerywam, albo kępkami rozsadzam...Ładnie rosnie...i uwielbiam jej słodki zapach... ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
tila
100p
100p
Posty: 160
Od: 21 mar 2010, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Lewkonia

Post »

A moje nie wzeszły ,ani jedna sztuka. :evil: Wysiewam jeszcze raz. :roll:
Pozdrawiam Monika
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Lewkonia

Post »

Cynthio, bardzo dziękuję za Twoje rady dotyczące wysiewu lewkonii. Nie było mnie na tym wątku od ubiegłego roku, dlatego dopiero teraz :) ale jeszcze zdążę je wykorzystać. Bo będę je siała dopiero w tym tygodniu. A następne po dwutygodniowej przerwie, tak jak Ty.
W tamtym sezonie rozdałam wyhodowane sadzonki wszystkim chętnym, a jeszcze i tak zostało mi sporo. Wybrałam te ciemniejsze, żeby mieć pełne kwiaty i prawie się udało! Kilka wsadziłam do skrzynki na balkonie i długo cieszyłam się ich przepysznymi barwami oraz cudownym zapachem. Robią nastrój...
Zastanawiam się, dlaczego niektóre z nich - pojedyncze - nie zakwitają mi przez cały sezon. Mało światła?
Pozdrawiam, Ilona
Awatar użytkownika
tomoe
50p
50p
Posty: 86
Od: 17 maja 2009, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołów Młp. (woj. podkarpackie)

Re: Lewkonia

Post »

Ja dzisiaj wysiałem swoje do skrzynki. Dopiero teraz wiem, że te jaśniejsze to są te pełne. Muszę też pamiętać o lekkim zahartowaniu.
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lewkonia

Post »

Oj, chciałoby się mieć takie pojęcie na temat kwiatów jak większość z was :)
Ja w tym roku zaczynam, nie wiedziałam ile i czego kupić więc brałam to co mi się na opakowaniu podobało...i teraz mam kłopot ;/
Parapetów mi już brakło, poza tym kot jest bardzo ciekawy.
Ale chciałam zapytać właśnie o lewkonię. Wysiałam wszytko 26marca. Teraz mają jakieś 3 cm ponad ziemię i po 2 listki.
Posiałam zdecydowanie za dużo w jednej doniczce i teraz chcę się zabrać za pikowanie, ale czy takie małe powinno się je pikować?
Są chudziutkie jak szpileczki i boje się, że je zniszczę.
I czy pikując muszę jednego kwiatuszka wkładać w jedną doniczkę powiedzmy wielkości opakowania danonków?
Bo jeśli tak, to chyba ze 100szt będzie mi trzeba, a reszta kwiatów tez czeka na pikowanie.
Awatar użytkownika
tomoe
50p
50p
Posty: 86
Od: 17 maja 2009, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołów Młp. (woj. podkarpackie)

Re: Lewkonia

Post »

Powiem Ci tak. Ja zeszłego roku wysiałem lewkonię do skrzynek, a resztę nasion tak dla "jaj" wysiałem do gruntu. Te ze skrzynki szybko wysadziłem, ale te z gruntu były maluteńkie i miały tylko liścienie. Nie chciałem jednak, żeby się zmarnowały więc kupiłem ziemię i przepikowałem je do skrzynki w odstępach 5x5cm. Ku mojemu zdziwieniu przyjęły się i pokazały liście właściwe, a w połowie lipca pięknie zakwitły, także moim zdaniem możesz spokojnie popikować.
Jeśli masz opakowania z danonków to ich użyj, natomiast polecam zainwestowanie w wielodoniczki. Koszt jednej takiej z 56 otworami to około 4zł (przynajmniej u mnie).
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lewkonia

Post »

W takim razie dopijam kawę i idę na strych pikować.
Mam te, jak to nazwałeś wielodoniczki, ale nie spodziewałam się, że będę ich potrzebowała tak dużo :)
Czy takie pikowane kwiaty mogę stawiać na strychu przy oknie? Nie ma tam zbyt wiele słońca, a pogoda też jest taka niewyraźna i na strychu może być chłodno.
Tyle mi się wszystkiego nazbierało, że parapetów zabrakło, kot się wszystkim zainteresował, a dziecko zwaliło sobie na głowę słoneczniki ;/
Awatar użytkownika
tomoe
50p
50p
Posty: 86
Od: 17 maja 2009, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołów Młp. (woj. podkarpackie)

Re: Lewkonia

Post »

No wiadomo, że najlepiej byłoby gdybyś postawiła popikowane roślinki tam gdzie jest słońce. Inaczej będą Ci jeszcze bardziej wybiegać i o wiele dłużej będziesz czekać na kwiaty. A może masz możliwość wystawienia na dwór w ciągu ciepłych dni? Do słońca jest w sam raz cieplutko jak dla lewkonii. Ja tak robię jak mi brakuje miejsca na parapetach :)
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lewkonia

Post »

No właśnie nie mam gdzie ich wystawić. Na działkę też nie wyniosę, bo tam jeszcze zupełnie nic nie ma, w tamtym roku kupiliśmy 300m/2 chwastów.
Mąż powiedział, że zdemontuje mi zaraz okienko dachowe na strychu, więc postawię wszystkie kwiaty tak żeby łapały choć troszkę słońca. Nie wiem co na to sąsiedzi, ale najwyżej w przyszłości będę im przynosić kwiaty do wazonu :)
Póki co słońce zaszło i chyba zaraz będzie padać ;/
Dzięki za podpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”