Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
felixa
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 lut 2013, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Jak zwykle mix: koleusy, pelargonie, zielistki, lobelie i dichondra srebrzysta. Już rozpoczęłam produkcję sadzonek.
Pozdrawiam, Feliksa
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Oczywiście fuksje. Według mnie są najpiękniejsze i najprostsze w uprawie. Moje stare fuksje właśnie się przebudziły, zatem niebawem czeka mnie produkcja sadzonek. :) :D
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

A ja się zraziłam w zeszłym roku. Wysiałam z nasion surfinie. Wyrosły dobrze i obficie kwitły ale strasznie szły do góry i po jakimś czasie nie wyglądało to ładnie. (Nie wiem, może powinnam je przycinać, ale wydawało mi się, że surfinie to powinny się zwieszać a to były wyprostowane badyle :oops: ) No i w tym roku nie wiem czym obsadzić skrzynki ;:185
Pozdrawiam Lucyna
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Albo trafiłaś na odmianę co nie zwisa, albo co zwisa za mało. :) W zeszłym roku też miałem jeden spory egzemplarz petunii który niby się przewieszał ale w większości szedł jak szczota w górę. Na etapie podrośniętej rozsady można już obserwować, czy się pędy gibają na boki czy stoją bardziej na sztorc.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Na moją patelnię to oczywiście pelargonie ,aksamitki.Jak pogoda pozwoli to na sam początek bratki.
Michalina
50p
50p
Posty: 59
Od: 9 gru 2010, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ja po raz pierwszy nie schowałam skrzynek balkonowych w listopadzie. W efekcie cały czas mam zwisające, bujne pelargonie oraz kocanki. Jeśli w marcu nie będzie większych mrozów nie będzie potrzeby niczego kupować. Pelargonie mają cały czas pączki choć kwitną mizernie ale nie jest zmarznięty nawet jeden listek.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Szczurbobik pisze:A ja się zraziłam w zeszłym roku. Wysiałam z nasion surfinie. Wyrosły dobrze i obficie kwitły ale strasznie szły do góry i po jakimś czasie nie wyglądało to ładnie. (Nie wiem, może powinnam je przycinać, ale wydawało mi się, że surfinie to powinny się zwieszać a to były wyprostowane badyle :oops: ) No i w tym roku nie wiem czym obsadzić skrzynki ;:185
Petunia kaskadowa od rozmnażanych z nasion krewniaków odróżnia zdolność do krzewienia od wczesnych etapów, pędy się kładą, to jest cecha genetyczna.Te cechy łącznie sprawiają, że dobre odmiany pokryte są pąkami na całej długości pędów w odróżnieniu od rozmnażanych z nasion, które pąki tworzą na końcach pędów.Tym samym rosną stale w górę tworząc nasiona.Wiele kaskadowych nie zawiązuje nasion, a nawet jeśli zawiązują, to nie powtarzają cech pokrojowych.
Jeśli stawiasz na surfinie to niezawodne są gotowe sadzonki, z nasion to loteria.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Moje surfinie wybujały metr w górę, więc nie powtórzę już takiej kompozycji, kupię gotowe sadzonki.
Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

anida, udało Ci się passiflorę przezimować?
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Ta jest kilkuletnia, w tym roku w pełni sezonu obumarła, ale mam jeszcze jedną i ta na razie ok. Mam widną piwnicę z temperaturą ok 10-12 st
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie w tym roku będą chyba aksamitki w różnych kolorach i rozmiarach. Posiałam już "trochę" na rozsadę i myślę, że wystarczy i do skrzynek, i do warzywnika :roll: . Jeśli lato będzie równie upalne jak w ubiegłym roku, to przynajmniej odpadnie stres z podlewaniem, bo aksamitka naprawdę wiele wytrzyma... Piękne są Wasze surfinie i petunie, ale one piją jak smoki...
Pozdrawiam słonecznie, Ika
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

U mnie jak co roku dużo niecierpka Walleriana, bo u mnie sporo cienia.Pokusiłam się o wysiew w styczniu Katarantusa, ma podobne kwiaty, ale na słoneczne miejsce, zobaczymy co wyjdzie.Siostra sadzi w czerwcu gotowe sadzonki w lichej ziemi pod południową ścianą domu i co roku ma bujne i ładnie kwitnące krzaczki, ale widać miejsce im odpowiada.
Do dużej donicy przed domem wstawiam bluszcz, turzycę, żurawkę + coś kwitnącego, begonię, hortensję, a później astry doniczkowe.W zeszłym roku długo kwitł piątak lancetolistny, jak trafię na sadzonki to zamierzam posadzić.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie? Cz.2

Post »

Bardzo lubię niecierpki, ale niestety cienia to u mnie nie ma za wiele, więc nie dla mnie te pięknoty. Zapomniałam za to, że posiałam jeszcze koleusy :roll: , ale jeszcze nie wiadomo, jakie kolory wyjdą i czy będą pasowały do aksamitek.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”