Szałwia omączona - Salvia farinacea

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Witajcie! Szukałam informacji na temat tej roślinki ale nic nie znalazłam, dlatego zakładam ten watek. Zasiałam pięknie wzeszła. Napiszcie coś o tym kwiatku, zdjęciami tez nie pogardze !
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: szałwia omączona

Post »

Wpisz Salvia farinacea, podstawowe informacje są.U nas jednoroczna, uprawia się z rozsady, potrzebuje lekkiej, przepuszczalnej gleby.Jeżeli takiej nie masz to posadź do donicy.Kiedys siostra ją sadziła i o ile dobrze pamiętam w donicy rosła lepiej niż w gruncie.
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Dziękuję! za podpowiedz jeśli chodzi o warunki glebowe,bo zamierzam wsadzić w pobliżu róż i w towarzystwie aksamitek, a tam mam ziemie lekka i dosyć żyzną. DZIĘKI! Pozdrawiam!
Moja szałwia! Bardzo ładnie rośnie, jutro będzie pikowana.
Halo! Halo! Czyżby nikt nie sial tego kwiatka?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Ja siałam raz, ale nie zdążyła mi zakwitnąć :roll: , bardzo wolno się rozwijała, nie wiem czy to była wina trochę gliniastej gleby, zbyt późnego siewu, czy ona tak po prostu ma.W cieplejszym klimacie jest byliną i może dlatego potrzebuje więcej czasu do kwitnienia (jak byliny).Widywałam w sprzedaży wyrośnięte rośliny, już kwitnące, również w odmianie białej.Nie wiem jaki jest cykl produkcyjny, ale możliwe, że dwuletni.Może ktoś ma inne doświadczenia?
Sieweczki bardzo ładne i zdrowe :wink:, myślę, że jeśli gleba będzie odpowiednia, to bedzie z nich pożytek.Muszą mieć dużo slońca, więc posadź tak by róże go nie przesłaniały.
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Miałam ją w zeszłym roku na balkonie . Siałam z nasion . Zakwitła dopiero w sierpniu , pięknym głębokim kolorem blue :wink:. Wyrosła na 70cm.
Aga
washi
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 lut 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Uprawiałam w zeszłym roku z nasion wysianych w połowie kwietnia. Rosła szybko, ładnie i zdrowo. Bez uszczerbku zniosła pikowanie i przesadzanie do gruntu, choć po wysadzeniu na grządkę troszkę się zatrzymała. Wczesnym latem miała pokrój wzniesiony i pędy proste, jednak już w sierpniu nieco potarmosił ją wiatr i zaczęła się pokładać oraz rozkrzewiać, ale podobała mi się taka lekko płożąca dołem i rozwichrzona, więc nie podwiązywałam. Kwitła pięknie od połowy sierpnia aż do października (znosiła niewielkie nocne przymrozki) kłosami w kolorze indygo. U mnie rosła od południowego zachodu, więc miała dużo słońca. Glebę w ogródku mam ciężką, gliniastą ale rozluźniam czym mogę. Nie zauważyłam na niej żadnych szkodników ani chorób przez cały sezon. Spodobała mi się bardzo i w tym roku też będę ją uprawiać. Kwiaty bardzo ładnie komponowały się z białą różą "Stanwell Perpetual" i "nie dusiły" krzewu. Polecam! Maria
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

A czy szałwia omączona to to samo co szałwia omszona?
Bea
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Nie .
Szałwia omączona to salvia farinacea , a omszona nemorosa.
Aga
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

washi pisze:Uprawiałam w zeszłym roku z nasion wysianych w połowie kwietnia. Rosła szybko, ładnie i zdrowo. Bez uszczerbku zniosła pikowanie i przesadzanie do gruntu, choć po wysadzeniu na grządkę troszkę się zatrzymała. Wczesnym latem miała pokrój wzniesiony i pędy proste, jednak już w sierpniu nieco potarmosił ją wiatr i zaczęła się pokładać oraz rozkrzewiać, ale podobała mi się taka lekko płożąca dołem i rozwichrzona, więc nie podwiązywałam. Kwitła pięknie od połowy sierpnia aż do października (znosiła niewielkie nocne przymrozki) kłosami w kolorze indygo. U mnie rosła od południowego zachodu, więc miała dużo słońca. Glebę w ogródku mam ciężką, gliniastą ale rozluźniam czym mogę. Nie zauważyłam na niej żadnych szkodników ani chorób przez cały sezon. Spodobała mi się bardzo i w tym roku też będę ją uprawiać. Kwiaty bardzo ładnie komponowały się z białą różą "Stanwell Perpetual" i "nie dusiły" krzewu. Polecam! Maria

Ojej ! ;:oj Marysiu z tego wynika ze to kwiat jakby jesienny. Cieszy mnie to ze jest mało kłopotliwy, napikowalam 60 sztuk.

Oj! Będzie niebiesko w ogrodzie!

POZDRAWIAM Anka
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Samsu, dzięki! :)
Bea
washi
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 lut 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Tak, Aniu, ta szałwia zakwitła mi późno ale liście też miała ładne, wąskie i błyszczące, więc przez cały sezon była dekoracyjna także z liści. Niestety mam tylko marnej jakości zdjęcie zrobione telefonem, które nie oddaje całego jej uroku, no i fotograf ze mnie byle jaki, ale zamieszczę je mimo to. Na zdjęciu początki kwitnienia i pokrój jeszcze wzniesiony, później trochę się kładła. Zapomniałam dodać, że kwiaty delikatnie pachniały, ale nie umiem określić tego zapachu, raczej balsamicznie i rześko niż słodko i kwiatowo.

Obrazek
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Ach ;:138 ale się ciesz z pięknego zdjęcia, już widzę oczyma wyobraźni łan szałwii w moim ogrodzie.

Wielkie dzięki :tan !!!

Pozdrawiam! ANKA

Moja szałwia tak jak pisali poprzednicy bardzo wolno rośnie. Zakwitnie pewnie na jesieni. W przyszłym tygodniu pójdzie do do gruntu to może ruszy.
Czy ktoś siał tego kwiatka?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szałwia omączona - Salvia farinacea

Post »

Ruszy w gruncie szybko. Rośnie dość wysoka, te kupowane w ogrodniczych są skarlane. Ja w tamtym roku ją siałam i w tym również, z tym, że w tym roku już posiałam pod koniec lutego.
Pozdrawiam Ida
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”