Mieczyki w donicach,skrzynce i innych pojemnikach

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
znajoma29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 mar 2008, o 00:12
Lokalizacja: Częstochowa

Mieczyki w donicach,skrzynce i innych pojemnikach

Post »

Witam serdecznie

Urzekły mnie dziś mieczyki, zakupiłam cebulki.
Mam pytanko czy mogę je posadzić w skrzynce balkonowej o wym.16X46 cm.
jeśli tak to ile sztuk na taką skrzynkę.
W jakim miejscu bedą czuły się najlepiej - słonecznym, cienistym?
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Nie piszesz jak głęboka jest skrzynka. Mieczyki sadzimy na głębokości 6-8 cm, żeby nie przewracały się. Ja bym posadził 5 bulw, koniecznie miejsce słoneczne.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Skrzynka powinna mieć minimum 20-25 cm głębokości, optymalna jest gęstość sadzenia co 15-20 cm w przypadku dużych bulw, mniejsze bulwy można posadzić co 10-15 cm.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Według mnie możesz sadzić w skrzynce balkonowej ale pamiętaj, ze te rośliny są wysokie i potrzebują podpory. Jeżeli chodzi o sadzenie to sadził bym tak aby odstęp między cebulami wynosił dwie średnice cebulki. Pozdrawiam
znajoma29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 mar 2008, o 00:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Panowie serdecznie Wam dziękuję za porady, skorzystam :)

Ewa
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Wątek tak mnie zainspirował, że będąc dziś w sklepie ogrodniczym, kupiłam cebule mieczyków, również do posadzenia w skrzynce na balkonie :lol: To moje pierwsze mieczyki w życiu, nurtują mnie dwie kwestie:
1) czy można już teraz je posadzić i wystawić skrzynkę na balkon? Na opakowaniu jest napisane, że "po minięciu przymrozków", a przecież tego, że przymrozki jeszcze będą, wykluczyć nie można;

2) czym je najlepiej nawozić i od kiedy? gdy wykiełkują, czy po tym jeszcze trochę poczekać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Misiacz
znajoma29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 mar 2008, o 00:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

ja swoje właśnie dziś posadziłam, na chwikę obecną będę trzymać w domku, chyba że bedzie ładna pogoda jak dziś :) -wystawie na balkon
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Ciekawy pomysł :P mieczyki mam od lat ale w ogródku, na balkonie jeszcze nie próbowałam, ale może sie skuszę 8)
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Posadziłam cebulkę mieczyka w doniczce 2 tygodnie temu, wygląda już tak :D I chyba skusze się na jeszcze...
Obrazek
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Mieczyki w donicach

Post »

Witam . Właśnie szperając w internecie i szukając nowych pomysłów trafiłam na takie zdjęcie [ to zamieszczone poniżej ] i od razu zapaliłam się do tego pomysłu - bluszcz mam , po mieczyki pognałam do ogrodniczego , akurat udało mi się zdobyć identyczne odmiany i jeszcze dwie inne , które posadzę z kocanką o srebrnych listkach [ różowe mieczyki z czerwonym okiem ] - sama jestem ciekawa jak to sie uda :lol: No i jutro posadzę - podpędzę w nieogrzewanej komórce , a potem po 15 maja wystawię pod drzwi - ciekawe czy zakwitną szybciej ? :roll: Wkleję efekty jak tylko będą widoczne :lol:

Obrazek Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Jak będą podpędzone, to chyba powinny wcześniej zakwitnąć.
Ostatnio pokazywali tą metodę w TV, w programie ogrodniczym, chyba "rok na działce" czy coś takiego. Pan zachęcał do sadzenia mieczyków w donicach i oczywiście pokazywał jak się to robi :D
Hmmm, może ja też się skuszę, ładnie wygladają a tego już nie pokazali w TV.
Pozdrawiam.
Ola
Awatar użytkownika
LaPasion
100p
100p
Posty: 135
Od: 13 mar 2007, o 06:48
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Bardzo ładne te kompozycje, może i ja wypróbuję, tylko, że znowu nie mam podpisanych mieczyków :/ będą mieszane ;)
Nazwa Gatunkowa: Magdziorek
Rząd : Leniwce ;)
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Super! Gertrudo, ja również hoduję te piękne kwiaty w donicach.Chciałam poradzić Tobie, żebyś nie sadziła za dużo cebul do jednego naczynia, te zielone dodatki, też nie mogą zagłuszyć mieczyków. Ja bym z sadzeniem poczekała do kwietnia. Moje doświadczenia są takie, że w ciepłym pomieszczeniu bardziej atakują te kwiaty wciornaski, jak będzie słabe światło -rośliny wyciągną się i będą potem słabsze. W zeszłym roku gladiole najbardziej udały się w dużej, drewnianej skrzyni. Było dużo opadów i większość mieczyków zgniła, mimo dobrego drenażu. Uwielbiam te kwiaty, mimo ich staromodnego uroku. :lol:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”